Results 1 to 5 of 5

Thread: Αλλαγή στην Mourinho FC και σημαιάκια

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    May 2017
    Posts
    4

    Αλλαγή στην Mourinho FC και σημαιάκια

    Καλησπέρα,
    έχω μερικές ιδέες.

    1.Στην θέση της Mourinho FC ή και να προστεθεί απλά, μια ομάδα στους φίλους σου που θα έχει τους καλύτερους παίκτες της πραγματικότητας σε μία ομάδα όπως το fifa έχει την WORLD XI. Έτσι μπορείς και καλά να παίξεις με ομάδα που πραγματικά να είναι πανδύσκολο να νικήσεις. Το μόνο δύσκολο (κατά τη γνώμη μου) είναι τα πνευματικά δικαιώματα.

    2.Όταν παίζεις μια άλλη χώρα να κερδίζεις τη σημαία της χώρας της( αυτό απλά για πλάκα). Μπορεί να έχει επίτευγμα που να λέγεται "Πολυπολιτισμικός μάνατζερ" ή κάτι παρόμοιο που είναι να μαζέψεις σημαίες από έναν συγκεκριμένο αριθμό χωρών ή και από όλες που έχει το Top Eleven( σχεδόν αδύνατο).

    3. Ο κάθε μάνατζερ αν θέλει μπορεί να έχει και μία ομάδα νέων που να παίζει και αυτή πρωτάθλημα, κύπελλο και champions league. Θα υπάρχει ένα κουμπί που θα λέγεται εναλλάγη και ας πούμε για παράδειγμα εγώ είμαι στην κανονική ομάδα και θέλω να πάω στην άλλη, πατάω το κουμπί και με πάει σε μια άλλη σελίδα, σαν την τωρινή, απλά της ομάδας νέων.

    4. Επίσης θα μπορούσε να υπάρξει μια νέα δυνατότητα με το όνομα "Δρομέας". Η ιδιότητα του θα ήταν ότι μπορεί να τρέχει μεγάλες αποστάσεις γρήγορα χωρίς να χάσει πάρα πολλή ενέργεια. Χρειάζεται 50 κωνάκια.

    5. Θα μπορούσε να υπάρξει κατάστημα συλλόγου που κάθε μερικές μέρες θα έβαζες να φτιάχνει νέα παραγώγη για τα παρακάτω:
    • Φανέλες της ομάδας
    • Μπάλες της ομάδας
    • Κούπες με της ομάδας
    • Κασκόλ
    • Μικρά σουβενίρ
    • Μπρελόκ
    και άλλα πράγματα που πουλάν σε καταστήμα ομάδων. Για να τα κατασκευάσεις θα πρέπει να έχεις ένα ειδικό κτήριο. Εσύ θα ορίζεις τιμές.
    Η παραγωγή ανάλογα το τι θα περιέχει θα κοστίζει τα ανάλογα χρήματα του παιχνιδιού. Ανάλογα το level του ειδικού κτηρίου,Εργοστάσιο και κατάστημα συλλόγου, θα μπορείς να κατασκευάσεις περισσότερα αντικείμενα. Κάθε level παραπάνω του κτηρίου θα διαθέτει μεγαλύτερη αποθήκη.
    Last edited by MarkosGamer3022; 05-14-2017 at 12:27 PM. Reason: Τυπογραφικό λάθος

  2. #2
    Dreamer
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    421
    3,4,5 διαφωνώ και δεν με ψήνουν κιόλας.
    όσον αφορά το 3 εντάξει το παιχνίδι είναι εθισμός αλλά όχι να είμαστε και 24 ώρες μέσα
    για το 4 Ειδικότητα που να έχει σχέση με το άθλημα ναι αλλά Δρομέας? Αν εννοείς μηχανάκι που ή "σκύλος" που είναι συνήθως ένα αμ. χαφ οκ.
    όσο για το 5 το παιχνίδι τελικά μόνο manager δεν είναι πλέον και δεν σε βοηθάει στο να κερδίζεις χρήματα γιατί η λογική του είναι πλήρωνε για τόκεν

  3. #3
    Newbie
    Join Date
    May 2017
    Posts
    4
    Quote Originally Posted by Ioannis Boulakas View Post
    3,4,5 διαφωνώ και δεν με ψήνουν κιόλας.
    όσον αφορά το 3 εντάξει το παιχνίδι είναι εθισμός αλλά όχι να είμαστε και 24 ώρες μέσα
    για το 4 Ειδικότητα που να έχει σχέση με το άθλημα ναι αλλά Δρομέας? Αν εννοείς μηχανάκι που ή "σκύλος" που είναι συνήθως ένα αμ. χαφ οκ.
    όσο για το 5 το παιχνίδι τελικά μόνο manager δεν είναι πλέον και δεν σε βοηθάει στο να κερδίζεις χρήματα γιατί η λογική του είναι πλήρωνε για τόκεν
    Για το 3 έχεις δίκιο δεν ξέρω θα μπορούσαν να γίνουν μερικές αλλαγές όπως μερικά πράγματα να τα κάνει ο προπονητής νέων αυτόματα.
    Για το 4 ναι ενώω τον γρήγορο, δρομέας λέγεται επείδη δε μου ερχόταν να πω κάποιο άλλο όνομα, μπορεί να λέγεται Σπρίντερ.


    Σχετικά με το 1 και το 2 σου αρέσουν;

  4. #4
    Dreamer
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    421
    ναι το 1 και 2 είναι οκ

  5. #5
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Για το 1 συμφωνώ ότι ο Μουρίνιο δεν αξιοποιείται σωστά από το παιχνίδι.
    Δεν είμαι σίγουρος πως

    2) Αυτό με τα σημαιάκια ήταν στην παλιά έκδοση που καταργήθηκε.
    Δεν ξέρω αν μπορούν να το ξαναβάλουν πάλι αλλα δεν το βλέπω.
    Το πρόλαβες ? έπαιξες με την παλιά έκδοση ?

    3) Επειδή αυτό που λες ακούγεται λίγο περίπλοκο, να σου προτείνω το εξής.
    Ξεκίνησε μια 2η ομάδα (αν δεν έχεις ήδη)
    Όλοι οι πιο παλιοί παίκτες του παιχνιδιού, έχουν και από μια 2η (και 3η και 4η και 5η ) ομάδα.
    Με αυτήν μπορείς να παίζεις με άλλο στυλ αν θες.

    4) Εννοείς έναν παίκτη που θα έχει αυτήν την ειδική ικανότητα και μετά το τέλος του παιχνιδιού θα έχει χάσει λιγότερη φυσικά κατάσταση από τους συμπαίκτες του ?
    χμμ, ναι, καλό ακούγεται.

    5) Χοντρικά αυτό γίνεται τώρα με το "μαγαζί" του γηπέδου.
    Δίνει και ξτρά έσοδα όταν παίζεις εντός (χώρια από τα εισητήρια).
    Κάτι τέτοιο εννοείς ?
    Για περισσότερες λεπτομέρειες θέλει ψάξιμο.
    Πως θα τα φτιαχνεις δηλ., που θα τα πουλάς κλπ
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html