Results 1 to 4 of 4
Like Tree1Likes
  • 1 Post By Jorge Volos

Thread: Ανάπτυξη παικτών

  1. #1
    Dreamer
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    352

    Ανάπτυξη παικτών

    Επειδή οι παλαιότεροι το έχετε φάει στη μάπα και είναι πράγματι ταλαιπωρία,προτείνω το εξής: Όταν θέλουμε να δώσουμε έξτρα θέση ή ειδική ικανότητα σε έναν παίκτη μας,να υπάρχει πρόβλεψη ούτως ώστε να μην μπαίνουμε στη διαδικασία να προπονουμε διαρκώς τους παίκτες μέχρι να πιάσουν τους στόχους.Να κάνει δηλαδή το σύστημα ανάλογα με τα δεδομένα των παικτών έναν υπολογισμό και να μας λέει πόσα rest packs απαιτούνται για να δοθεί η νέα θέση ή ειδική ικανότητα.Αν τα έχουμε,τα δίνουμε με τη μια και γίνεται η δουλειά αμέσως.Αν όχι επιλέγουμε τον άλλο τρόπο
    nichio likes this.

  2. #2
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Κοίτα όμως, επειδή τα πράγματα (όχι μόνο στο Τ11, σε πολλά παιχνδίδια) δουλεύουν με την εξής λογική
    με προπόνηση ξοδεύεις 40 πράσινα,
    απευθείας, χωρίς προπόνηση 50, θα το δεχόσουν ?

    Επίσης από την προπόνηση και ανεβάζουμε το level του προπονητηρίου (1-91) με το επίπεδο των ασκήσεων
    και το μπόνους που παίρνουμε από προπονήσεις.
    Αυτά ?
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  3. #3
    Dreamer
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    352
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    Κοίτα όμως, επειδή τα πράγματα (όχι μόνο στο Τ11, σε πολλά παιχνδίδια) δουλεύουν με την εξής λογική
    με προπόνηση ξοδεύεις 40 πράσινα,
    απευθείας, χωρίς προπόνηση 50, θα το δεχόσουν ?

    Επίσης από την προπόνηση και ανεβάζουμε το level του προπονητηρίου (1-91) με το επίπεδο των ασκήσεων
    και το μπόνους που παίρνουμε από προπονήσεις.
    Αυτά ?
    Εννοείται ότι και μέσω αυτής της διαδικασίας θα έπρεπε να βελτιώνονται τα training level.Εννοείται πως θα ακολουθήσουν και τα υπόλοιπα σύμφωνα με την προπόνηση.Απλά για την ταχύτητα του χρόνου να δινόταν η επιλογή για αυτό.Τώρα,αν μέσω αυτής η nordeus ήθελε να ροκανισει κάμποσα πράσινα παραπάνω,πάλι ήταν πρόβλημα των μάνατζερς αυτο.Προσωπικά έχω γνωρίσει φίλους που έχουν καβατζαρει τα 600.Αλλά και αρκετά λιγότερα να έχει κάποιος,πάλι ο προβληματισμός αφορά τον ίδιο.Εγώ πάντως αν βιαζόμουν να "φτιάξω" έναν παίκτη και είχα ένα μέσο περιθώριο 150-200 πράσινα,θα χαραμιζα και λίγα περισσότερα για να το πετύχω

  4. #4
    Famous Ποσιδονας's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,938
    για να γλυτώσεις την αδιαδικασία αυτή, υπάρχει ο προσωπικος προπονητής για ένα παίκτη.
    Αν δεις όμως τι τοκεν ζητάει για να ανέβει επίπεδο ο παίκτης, θα κατέβεις εσύ ένα επίπεδο κάτω - lol

    μπα, μου βγαίνει η πίστη για να μαζέυω κάθε μέρα κάποια πράσινα, δεν θέλω να τα χαραμίζω χωρίς λόγο.