Results 1 to 7 of 7
Like Tree3Likes
  • 2 Post By Ποσιδονας
  • 1 Post By Alex13

Thread: Εδώ κάτι πρέπει να αλλάξει

  1. #1
    Dreamer
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    352

    Εδώ κάτι πρέπει να αλλάξει

    Αντιμετώπιζα σήμερα τον παρακάτω αντίπαλο για το Πρωτάθλημα.Εδώ κάτι πρέπει να αλλάξει-img_20171004_132509.jpg
    Ο εν λόγω μάνατζερ κάνει tanking.Αυτό φαίνεται στην φόρμα του-Έχει όλο ήττες-αλλά και στην βαθμολογία.Εδώ κάτι πρέπει να αλλάξει-img_20171004_132228.jpg
    Σήμερα όμως Ω! του Θαύματος αποφάσισε να κατεβάσει την ομάδα κανονικότατα.Ο σκοπός προφανής και τον αναφέρω παρακάτω.Στο Πρωτάθλημα μετέχει κι ένας συμπατριώτης του ο οποίος είναι πρώτος στη βαθμολογία.Εδώ κάτι πρέπει να αλλάξει-img_20171004_132326.jpg Εδώ κάτι πρέπει να αλλάξει-img_20171004_132435.jpgΕδώ κάτι πρέπει να αλλάξει-screenshot_2017-10-04-13-19-57.jpg
    Ήθελε λοιπόν να βοηθήσει τον συμπατριώτη του.Νικώντας με δηλαδή να μείνω πίσω βαθμολογικά.Εν πάσει περιπτώσει τον κέρδισα 0-2,αλλά το θέμα είναι αλλού.Εδώ κάτι πρέπει να αλλάξει-screenshot_2017-10-04-12-59-36.jpg
    Έχει τύχει να χάσω βαθμούς από ανάλογη περίπτωση κι εδώ πρέπει να κοιτάξει η nordeus την ανηθικότητα που προκύπτει.Αν δει ας πούμε ότι για κάποια παιχνίδια αδιαφορεί ο μάνατζερ(π.χ. είναι απών,κατεβάζει την ομάδα ανορθόδοξα κλπ.) ας του αλλάξει τον αλγόριθμο κι ας τον αποδυναμώσει.Δε γίνεται κάποιος να είναι ασυνεπής κι αδιάφορος σε όποια διοργάνωση έχει επιλέξει να το κάνει,παράλληλα όμως να αντιμετωπίζεται ομοίως με κάποιον που είναι συνεπής κι ενεργός.Νομίζω είναι κατανοητός ο προβληματισμός μου.

  2. #2
    Famous Ποσιδονας's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,937
    εντάξει ρε φίλε, δεν το λες και ανηθικότητα.
    και γω τό'χω κάνει πολλές φορές όταν μένω σεζόν.
    Αν προκύψει αγώνας όπου έχω εξασφαλίσει την παραμονή μου στην ίδια κατηγορία και αντίπαλοι σε επόμενα παιχνίδια είναι ένας Έλληνας και ένας ξένος κοντα σε βαθμούς, δεν θα χτυπήσω το ματς του Έλληνα αλλά θα κατεβάσω κανονική ομάδα στο ματς με τον ξένο.

    κοίτα εδώ αυτό
    ο άλλος λέει γιατί δεν τους βοήθησαν
    https://forum.topeleven.com/%CE%93%C...%BF%CF%82.html
    nikolgiorgos and Nick Lizas like this.

  3. #3
    Rookie
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    136
    Φιλε μου όντως μπορείς να αισθάνεσαι αδικημένος και οχι άδικα. Αλλα κανεις δεν μπορεί να σου πει είτε εσένα είτε του καθένα απο εμάς πότε και πως θα κατεβάζουμε την ομάδα μας. Και εμένα μου εχει τύχει παρόμοιο περιστατικό αλλα το μονο που μπόρεσα να κανω και μπορείς να κανεις και εσυ ειναι να το παραβλέψεις. Ακομα και αν γινόταν καποια διαδικασία για το συγκεκριμένο θέμα μέσω της nordeus (πράγμα απίθανο) πολυ απλά ο άλλος μάνατζερ θα μπορούσε να πει οτι ειναι κατι τυχαίο ή αποφάσισε να ξαναπιάσει την ομάδα στα χέρια του. Ενα ενδεικτικό παράδειγμα για να σου δείξω οτι δεν πρόκειται να βρεις το δικιο σου σε μια τέτοια περίπτωση. Καλη συνέχεια.!!!
    Nick Lizas likes this.

  4. #4
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    και γω αν τύχει φάση, μπορεί να βοηθήσω έναν άγνωστο Έλληνα που είναι στην ίδια διοργάνωση.
    Αλλά και γω προς το τέλος, όταν μένω σεζόν και έχω εξασφαλίσει παραμονή στο ίδιο lv, βάζω κανονική ομάδα για να πάρω κανά μπλε ή να μην χαλάσω κι'άλλο τα ποσοστά μου (νίκες-γκολ υπέρ/κατά).
    Και αυτό τύχη είναι.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  5. #5
    Famous Ποσιδονας's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,937
    κι αν το πάρουμε από θέμα ρεαλισμού, μην ξεχνάμε και τι γίνεται στο Ελληνικό πρωτάθλημα ή σε άλλα

  6. #6
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Κι εμένα φέτος μου έφερε Χ tanking ομάδα που αποφάσισε να παίξει κανονικά απεναντί μου.
    Σε πρωτάθλημα με 1 βαθμό διαφορά από τον δεύτερο.

    Μαλακία αλλά τι να κάνεις..

    Το μοναδικό που μπορεί ναγίνει είναι να έρθουν αλλαγές που ουσιαστικά αποδυναμώνουν το tanking
    ΠΧ να χάνεις ποιότητα όταν δεν ανεβαίνεις επίπεδο
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

  7. #7
    Rookie
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    52
    Quote Originally Posted by Jorge Volos View Post
    Αντιμετώπιζα σήμερα τον παρακάτω αντίπαλο για το Πρωτάθλημα.Click image for larger version. 

Name:	IMG_20171004_132509.jpg 
Views:	52 
Size:	84.9 KB 
ID:	88314
    Ο εν λόγω μάνατζερ κάνει tanking.Αυτό φαίνεται στην φόρμα του-Έχει όλο ήττες-αλλά και στην βαθμολογία.Click image for larger version. 

Name:	IMG_20171004_132228.jpg 
Views:	52 
Size:	93.3 KB 
ID:	88315
    Σήμερα όμως Ω! του Θαύματος αποφάσισε να κατεβάσει την ομάδα κανονικότατα.Ο σκοπός προφανής και τον αναφέρω παρακάτω.Στο Πρωτάθλημα μετέχει κι ένας συμπατριώτης του ο οποίος είναι πρώτος στη βαθμολογία.Click image for larger version. 

Name:	IMG_20171004_132326.jpg 
Views:	53 
Size:	97.9 KB 
ID:	88316 Click image for larger version. 

Name:	IMG_20171004_132435.jpg 
Views:	50 
Size:	40.9 KB 
ID:	88317Click image for larger version. 

Name:	Screenshot_2017-10-04-13-19-57.jpg 
Views:	50 
Size:	89.9 KB 
ID:	88318
    Ήθελε λοιπόν να βοηθήσει τον συμπατριώτη του.Νικώντας με δηλαδή να μείνω πίσω βαθμολογικά.Εν πάσει περιπτώσει τον κέρδισα 0-2,αλλά το θέμα είναι αλλού.Click image for larger version. 

Name:	Screenshot_2017-10-04-12-59-36.jpg 
Views:	51 
Size:	84.7 KB 
ID:	88319
    Έχει τύχει να χάσω βαθμούς από ανάλογη περίπτωση κι εδώ πρέπει να κοιτάξει η nordeus την ανηθικότητα που προκύπτει.Αν δει ας πούμε ότι για κάποια παιχνίδια αδιαφορεί ο μάνατζερ(π.χ. είναι απών,κατεβάζει την ομάδα ανορθόδοξα κλπ.) ας του αλλάξει τον αλγόριθμο κι ας τον αποδυναμώσει.Δε γίνεται κάποιος να είναι ασυνεπής κι αδιάφορος σε όποια διοργάνωση έχει επιλέξει να το κάνει,παράλληλα όμως να αντιμετωπίζεται ομοίως με κάποιον που είναι συνεπής κι ενεργός.Νομίζω είναι κατανοητός ο προβληματισμός μου.
    Αυτο πρεπει να γινει...Δηλαδη ειναι γελοιο σε ενα πρωταθλημα με 14 ατομα , τα 7 να ειναι ανενεργα και οταν λεω ανενεργα εννοω ουτε 1 φορα τον μηνα, απλα εχει ξεχαστει ο λογαριασμος τους.Αν δηλαδη κανω 2-3 γκελες στην αρχη , μετα πως θα βγω πρωτος? Ειναι πολυ λιγοτερες πιθανοτητες αν οι 7 εχουν 3στερη ομαδα (παρατημενη δηλαδη).