Results 1 to 8 of 8
Like Tree10Likes
  • 3 Post By Alex13
  • 2 Post By Doors FC
  • 3 Post By milpol
  • 2 Post By crisgr

Thread: Γήπεδο και πολλά άλλα...

  1. #1
    Rookie
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    136

    Γήπεδο και πολλά άλλα...

    Καλημέρα φίλοι μου. Θα σας πω κάποιες ιδέες που έχω σκεφτεί. Δεν ξέρω αν έχει υποθεί κάτι από τα παρακάτω οπότε σόρρυ αν το επαναλάβω:

    1. Θα ήταν ωραίο αφού φτιάξουμε το γήπεδό μας, να μπορούμε να του αλλάζουμε διάταξη και εμφάνιση έτσι ώστε να έχει ο καθένας το δικό του στυλ. Επίσης να μπορούμε να επισκεφτόμαστε τα γήπεδα άλλων μάνατζερ. Δεν εννοώ αυτές οι αλλαγές να επηρεάσουν τον αριθμό των φιλάθλων ή τα έσοδα. Μόνο εμφανισιακές αλλαγές.

    2. Να μπορούμε να αποθηκεύουμε σετ προπονήσεων.

    3. Να έχουμε MVP κάθε αγωνιστικής.

    4. Στις ομοσπονδίες να υπάρχει αναζήτηση manager που δεν ανήκουν σε καμία ομοσπονδία, ώστε να τους καλούμε να μπουν στην δική μας.

    5. Να υπάρχει κάποιο Super Cup μεταξύ του νικητή του CL και του SL (το έχω ξαναπεί νομίζω πιο παλιά) όπως και πρωταθλήματος και κυπέλλου.

    6. Να προστεθούν καινούργια achievements.

    7. Και τέλος κάτι που σκέφτομαι καιρό τώρα. Πόσες φορές ενώ το ηθικό των παικτών είναι τέλειο, αρκετοί δεν αποδίδουν καθόλου στο ματς; Σε εμένα προσωπικά πολλές φορές. Σκεφτείτε τα ηθικά να καταργηθούν. Να είναι τυχαία σε κάθε ματς. Αυτό νομίζω θα το κάνει πιο ρεαλιστικό και θα μας βάλει όλους στην διαδικασία να έχουμε αρκετούς αναπληρωματικούς ώστε να μπορούμε να αντικαθιστούμε παίκτες με χαμηλό ηθικό. Επίσης σκεφτείτε πως θα ήταν το παιχνίδι χωρίς τα ιατρικά βαλιτσάκια. Μέχρι τώρα, από ένα επίπεδο και μετά, το θέμα έχει γίνει τυπικό. Έχουμε πολλά κόκκινα βαλιτσάκια οπότε μόλις τραυματίζεται ένας παίκτης μας, του πετάμε 10 βαλιτσάκια και είναι κομπλέ. Ενώ αν δεν μπορούσαμε να θεραπεύσουμε τους παίκτες και απλώς χρειαζόταν χρόνος για αποθεραπεία (το πολύ μια βδομάδα ε; Είπαμε...ένα μήνα κρατάει το πρωτάθλημα) τότε θα ήταν ακόμα πιο ρεαλιστικό το παιχνίδι.

    Θα λέτε τώρα εσείς από μέσα σας: Καλά αυτός νομίζει ότι θα αλλάξει το παιχνίδι όλο. Ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολο να γίνουν αυτές οι αλλαγές καθώς κάποιες από αυτές θα επηρεάσουν και το κέρδος της εταιρίας. Αλλά...αφού υπάρχει η δυνατότητα να προτείνουμε κάποιες αλλαγές, γιατί να μην το κάνουμε;



    Θα τολμήσω να πω κάτι τελευταίο
    Να μπορούμε να κάνουμε μεταγραφές στην αρχή και στην μέσω του πρωταθλήματος....όχι συνέχεια
    Μετά όμως πως θα κάνουμε τάκινγκ????

  2. #2
    Addicted
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    518
    το γηπεδο αφου τερματισε δν το εχω ξαναδει ποτε.

    σετ προπονησεων αποθηκευονται στις αναφορες.
    το 3 δυσκολα θα ειναι αληθινο στατιστικο.εδω αλλα κ αλλα δεν ειναι αληθινα.
    σουπερ καπ θα μπορουσε.καλυτερα ο κυπελλουχος να περναει τσουλου.αλλιως ο αλλος φιναλιστ.
    achievement οχι δν τα βλεπει κανενας.
    καλο να μην υπαρχουν μπλε κ κοκκινα.να υπαρξει κ rotation.αλλα πως θα βγαλει λεφτα η nordeus;
    Mr Dosohos® and nikolgiorgos like this.

  3. #3
    Moderator milpol's Avatar
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Greece
    Posts
    2,023
    Συμφωνώ σε ολα! Πολυ καλες ιδεες. Αν μπορεί ο Νικ να τις μεταφέρει στο αγγλικό φορουμ μπας και γίνουνε

    I'm playing for fun
    For official in-game help please refer to Top Eleven Support here.
    I upload top eleven content on my YouTube Channel.

  4. #4
    Rookie crisgr's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    148
    Quote Originally Posted by Alex13 View Post
    7. Και τέλος κάτι που σκέφτομαι καιρό τώρα. Πόσες φορές ενώ το ηθικό των παικτών είναι τέλειο, αρκετοί δεν αποδίδουν καθόλου στο ματς; Σε εμένα προσωπικά πολλές φορές. Σκεφτείτε τα ηθικά να καταργηθούν. Να είναι τυχαία σε κάθε ματς. Αυτό νομίζω θα το κάνει πιο ρεαλιστικό και θα μας βάλει όλους στην διαδικασία να έχουμε αρκετούς αναπληρωματικούς ώστε να μπορούμε να αντικαθιστούμε παίκτες με χαμηλό ηθικό. Επίσης σκεφτείτε πως θα ήταν το παιχνίδι χωρίς τα ιατρικά βαλιτσάκια. Μέχρι τώρα, από ένα επίπεδο και μετά, το θέμα έχει γίνει τυπικό. Έχουμε πολλά κόκκινα βαλιτσάκια οπότε μόλις τραυματίζεται ένας παίκτης μας, του πετάμε 10 βαλιτσάκια και είναι κομπλέ. Ενώ αν δεν μπορούσαμε να θεραπεύσουμε τους παίκτες και απλώς χρειαζόταν χρόνος για αποθεραπεία (το πολύ μια βδομάδα ε; Είπαμε...ένα μήνα κρατάει το πρωτάθλημα) τότε θα ήταν ακόμα πιο ρεαλιστικό το παιχνίδι.


    Θα τολμήσω να πω κάτι τελευταίο
    Να μπορούμε να κάνουμε μεταγραφές στην αρχή και στην μέσω του πρωταθλήματος....όχι συνέχεια
    Μετά όμως πως θα κάνουμε τάκινγκ????
    Αυτό με την αποθεραπεία, θα σε ανάγκαζε να έχεις βάθος στο ρόστερ και θα έκανε πραγματικά πολύ πιο ρεαλιστικό το παιχνίδι.
    Φυσικά θα είχε πολλές αντιδράσεις σε όποιον αγόραζε έναν 6στερο από τον σκάουτ ή με πράσινα έκανε έναν 5στερο 7στερο και του τραυματιζόταν για 7 μέρες.

    Και για να το κάνουμε και πιο ρεαλιστικό, θα έπρεπε να καταργηθούν και οι ξεκουράσεις.
    Γίνεται να παίζει ένας πχ 10 φιλικά τη μέρα;
    Γίνεται να κάνει 100 προπονήσεις τη μέρα;
    Αν θέλουμε να μιλάμε για ρεαλισμό.

    Αλλά δε νομίζω ότι θέλουν να πάνε σε αυτή την κατεύθυνση.

    Αυτό που θα ΜΠΟΡΟΥΣΕ να γίνει, είναι από ένα επίπεδο και πάνω, πχ 50, να ξεκλειδώνεις ένα τέτοιο ρεαλισμό και να παίζεις αλλιώς.
    Άλλωστε πολλοί το βαριούνται κάποια στιγμή να είναι όπως είναι.

    Συν φυσικά, στον ρεαλισμό, με τον κανόνα των μεταγραφών σε συγκεκριμένα χρονικά διαστήματα...
    nikolgiorgos and Mr Dosohos® like this.

  5. #5
    Rookie
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    136
    Συμφωνώ αλλά όπως είπες δεν πρόκειται να γινόταν ποτέ αυτά καθώς το κέρδος είναι πάνω από τον ρεαλισμό....

  6. #6
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Πράγματι είναι καλές ιδέες (κάποιες τις ζητάει κόσμος εδώ και χρόνια- δες στο αγγλικό φόρουμ)
    εκτός από δύο πράγματα.
    Το ένα είναι απλά θέμα επιβίωσης της εταιρίας.
    Σκεφτόμουν πχ τι νόημα έχουν οι τραυματισμοί όταν έχω τόσα κόκκινα και "επισκευάζω" τους τραυματισμένους παίκτες μου στο λεπτό.
    Ναι αλλά αυτά τα βίντεο για τα βαλιτσάκια είναι το κυρίως έσοδο της νορντέους.
    Αν δεν χρειάζεσαι κόκκινα ή δεν πέφτουν ποιότητα οι παίκτες κάθες σεζόν και δεν μαζεύεις πράσινα, από που θα βγάλουν ?

    Θα τολμήσω να πω κάτι τελευταίο
    Να μπορούμε να κάνουμε μεταγραφές στην αρχή και στην μέσω του πρωταθλήματος....όχι συνέχεια
    Όχι, μην το τολμήσεις , ούτε θα τολμήσω να το προτείνω γιατί αν το κάνουν αυτό και είναι ανοιχτές οι αγορές μόνο για κάποιες μέρες, θα γίνεται το χτύπημα της αρκούδας.
    Θα θες 40-50 τόκεν για να πάρεις έναν παίκτη.
    Και μετά θα λένε ότι εσείς το ζητήσατε χαχα
    Άστο, καλά είναι.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  7. #7
    Rookie
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    136
    Συμφωνώ...και καταλαβαίνω αυτό που λες με τις μεταγραφές. Εννοείτε ότι ΑΝ γινόταν μια τέτοια αλλαγή, θα άλλαζε και το σύστημα των διαθέσιμων παικτών στις μεταγραφές. Αλλά δεν πρόκειται να γίνει κάτι τέτοιο οπότε....

  8. #8
    Addicted
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    518
    καλα αν γινοταν αυτο οι παιχτες θα ηταν πολλαπλασιοι σε αριθμο εκεινες τις μερες.