Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 21 to 30 of 42
Like Tree35Likes

Thread: πως αντιμετωπίζουμε το 4-3(ml-mc-mr)-1-2

  1. #21
    Pro dsio's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Athens
    Posts
    844
    Καλημέρα,

    Πολλές οι επιλογές λοιπόν...μακαρι να μπορούσαμε να είχαμε pre-defined setups συστημάτων για γρήγορη εναλλαγή μέσα στο παιχνίδι.

    Συμπτωματικά και στον αυριανό ημιτελικό ο αντίπαλος το 4-3w-1-2 παίζει.

    Τι έγινε, τόσο δημοφιλές έγινε ξαφνικά αυτό το σύστημα;

    Το κακό είναι ότι δεν θα μπορώ να μπω...

    Sent from my SM-T710 using Tapatalk
    Club: LEGENDS FC (Level: 50)
    40x League, 24x Champions League, 26x Cup, 12x Super Cup
    18x Triple Crown
    10x Quadruple Crown

    Association: OPA MATSIOULA F.C.
    Highest Division: Diamond

  2. #22
    Dreamer
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    421
    Εύκολη λύση για αρκετούς αλλά ειλικρινά δεν το φοβάμαι καθόλου.
    dsio likes this.

  3. #23
    Pro dsio's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Athens
    Posts
    844
    Quote Originally Posted by Ioannis Boulakas View Post
    Εύκολη λύση για αρκετούς αλλά ειλικρινά δεν το φοβάμαι καθόλου.
    Το "ματι" της Nordeus φοβαμαι...ξερεις γκολ στο 1', αποβολη και πεναλτι, τα γνωστα lol

    Sent from my SM-A300FU using Tapatalk
    Club: LEGENDS FC (Level: 50)
    40x League, 24x Champions League, 26x Cup, 12x Super Cup
    18x Triple Crown
    10x Quadruple Crown

    Association: OPA MATSIOULA F.C.
    Highest Division: Diamond

  4. #24
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    Quote Originally Posted by dsio View Post
    έχουμε κάτι καινούργιο/διαφορετικό για την αντιμετώπιση του 4-3w-1-2;

    αντιμετωπιζω αντίπαλο (λιγότερο από 10%) πιο αδυναμο σε τελικό...

    τι προτείνεται, επίθεση ή αμυνα;

    sent from my sm-t710 using tapatalk
    εναντιον 4-3w1-2
    λοιπον επαιξα σημερα για το πρωταθλημα (με την αναπληρωματικη ομαδα
    εναντιον του εκτου εγω ειμαι πρωτοσ με διαφορα)γιατι επαιζα στον επομενο αγωνα
    με εναν δυσκολο αντιπαλο στις ομοσπονδιεσ κερδισαμε και εκει 4-5-1v βελακια μονο amr,aml,ka ist

    πως αντιμετωπίζουμε το 4-3(ml-mc-mr)-1-2-screenshot_419.pngπως αντιμετωπίζουμε το 4-3(ml-mc-mr)-1-2-screenshot_420.jpgπως αντιμετωπίζουμε το 4-3(ml-mc-mr)-1-2-screenshot_421.jpgπως αντιμετωπίζουμε το 4-3(ml-mc-mr)-1-2-screenshot_422.png

    δουλεψε και στην ομοσπονδια απέναντι σε δυνατοτερο αντιπαλο
    πως αντιμετωπίζουμε το 4-3(ml-mc-mr)-1-2-screenshot_423.jpgπως αντιμετωπίζουμε το 4-3(ml-mc-mr)-1-2-screenshot_424.jpgπως αντιμετωπίζουμε το 4-3(ml-mc-mr)-1-2-screenshot_425.jpg
    Last edited by Nick Lizas; 05-21-2017 at 08:26 PM.
    dsio likes this.

  5. #25
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    σωστός !

    * αλλά τον φορ σου τον Nistelroy γιατί τον έχεις με βελάκι κάτω
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  6. #26
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    σωστός !

    * αλλά τον φορ σου τον Nistelroy γιατί τον έχεις με βελάκι κάτω
    γιατι αυτος ετσι σκοραρει και παντα βγαζει υψηλη βαθμολογια

  7. #27
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90
    Το σύστημα αυτό αυτή τη σεζόν το έχω βρει πολλές φορές μπροστά μου σε όλες τις διοργανώσεις .Με πιο αδύναμους αντιπάλους το αντιμετώπισα με ευκολία , με 3Ν-1-2-3W-1.Σε ομοσπονδίες με ισαξιους ή πιο δυνατούς με 4-5-1v κυρίως , αλλά δοκίμασα μέχρι και το 3W-1-4-1-1 ,με επιτυχια πάντα.
    Στο πρω όμως με λίγο πιο δυνατό αντίπαλο τα βρήκα μπαστούνια και πολύ πιθανό να χάσω το πρω γι αυτό το λόγο.Στο πρωτο ματς στην έδρα μου , τον επαιξα 3W-2dmc-3w-1-1 αμυνα/αντεπιθεσεις.Προηγήθηκα 2-0 και με ισοφάρισε στο 90' ακριβώς .Στο 2ο ματς στην δική του έδρα , επαιξα 4-5-1v , αμυνα/αντεπιθεσεις εννοειται ..χρειαζομουνα έστω ισοπαλια για να μεινω πρωτος .Προηγήθηκε , ισοφαρισα ,μου εβαλε καπακι 2ο, και δεν μπορεσα να ισοφαρισω.
    Τωρα το ξαναβρισκω μπροστά μου το σύστημα αυριο στον τελικό κυπέλλου.
    Εχω ποιότητα 103% ,ο τουρκος 117% δυστυχώς ....Τα φορ του δεν λενε πολλά πράγματα , ουτε και ο amc του .Φωτια ειναι η 3αδα του στο κεντρο ,και σε αποδοση και σε γκόλ .
    Επιλογές :
    1. 4-1-4-1 δεν το έχω παιξει ποτέ αυτη τη σεζόν και με φοβίζει να το παιξω 1η φορά στον τελικό .
    2.4-5-1V .Το σκεφτομαι σοβαρά ,γιατι μου φερνει αποτελεσματα αν και η λογικη λεει οτι το μονο σημειο που ειναι αδειος ειναι το κεντρο του με 1mc και χωρις dmc.
    3.3w-1-4-1-1.Eπειδη τα φορ του δεν ειναι το δυνατο του σημειο , ετσι θα ειναι μεν διπλομαρκαρισμενοι ,αλλα εχοντας ακραια μπακ θα εχω τα απαιτουμενα μαρκαρισματα για τα πλαγια χαφ του που ειναι κορυφαιοι.
    Καμιά πρόταση ?
    dsio likes this.

  8. #28
    Dreamer
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    352
    Όταν έχω να αντιμετωπίσω τέτοια παλούκια δεν ψάχνω για αντισυστήματα,αλλά κατεβαίνω ως εξής: 3dc-3dmc/dml/dmr-1mc-2amc-1 κι αν δω ότι δε τσουλάει το κέντρο,γυρνάω το ένα amc σε mc.Πίσω βέλη στα dc και στον dmc,μπροστά στους amc. Άμυνα,από το κέντρο,μικτές,αντεπιθέσεις ,σε ζώνη χωρίς offside και μπόνους επίθεση μέχρι το 45'.Και στο δεύτερο ημίχρονο,βάζω έντονη πιεση και μπόνους κατάσταση.Είναι ένα σύστημα που το είχε αναδημοσιευσει ένα μέλος βλέποντάς το στο youtube και το υιοθετησα.Με αρκετά ισχυρότερους έχω 60-70% επιτυχία.
    dsio likes this.

  9. #29
    Dreamer
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    421
    Jorge πολύ καλό σύστημα κ το παίζω φέτος εγώ αλλά απέναντι στο 3w-1-2 κάνει νερά
    dimvol παίξε αγόρι μου το 4-1-3w-1-1 όπως το γράφω παραπάνω και μην μασάς
    πως αντιμετωπίζουμε το 4-3(ml-mc-mr)-1-2-screenshot_25.png

    και ήταν πιο δυνατός ο Τούρκος από μένα
    dsio likes this.

  10. #30
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90
    Quote Originally Posted by Ioannis Boulakas View Post
    Jorge πολύ καλό σύστημα κ το παίζω φέτος εγώ αλλά απέναντι στο 3w-1-2 κάνει νερά
    dimvol παίξε αγόρι μου το 4-1-3w-1-1 όπως το γράφω παραπάνω και μην μασάς
    Click image for larger version. 

Name:	Screenshot_25.png 
Views:	46 
Size:	24.7 KB 
ID:	82430

    και ήταν πιο δυνατός ο Τούρκος από μένα
    Γιαννη μου στο συστημα που προτείνεις έχω ενα προβληματάκι και ένα προβληματισμό .
    Το προβλημα έχει να κανει με το γεγονος οτι εχω εναν πολύ καλό aml που δεν ειναι ομως και Ml , και πρεπει να ψιλοπαιξει εκτος θεσης.(σε οποιοδηποτε αλλο ματς οκ , αλλα στον τελικό μου καθεται καπως....)
    και ο προβληματισμός εχει να κανει με το οτι προτεινεις μεικτες , ενω λογικα τα κενα του ειναι στο κεντρο και οχι στα πλάγια.

    Βεβαια εχει δειξει το παιχνιδι οτι μερικες φορες δεν υπαρχει λογικη ...ο τυπος στον προημιτελικό αντιμετωπισε με το ιδιο συστημα εναν αντιπαλο που επαιζε 3w-4-1-2 ! στο 1ο ματς τον νικησε 4-1 , στο 2ο εχασε 4-1 !! και περασε στα πεναλτυ ! πες μου το 3w τι πιθανοτητες θα του εδινες χωρις dmc απεναντι στο amc-2st του με βαση τη λογική .....)
    dsio likes this.

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast