Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 31 to 40 of 42
Like Tree35Likes

Thread: πως αντιμετωπίζουμε το 4-3(ml-mc-mr)-1-2

  1. #31
    Dreamer
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    421
    εγώ πολλές φορές αν δεν έχω ml ή θα βάλω τον aml στη φυσική του θέση ή θα τον γυρίσω σαν ml και μου βγαίνει
    Ναι πολλές φορές η λογική πάει περίπατο. Εγώ έκανα δοκιμή να πάω από τη μέση και δεν έβγαινε με τπτ και στα 2 ματς. Μόλις το πήγα σε μεικτή είδα μεγάλη διαφορά
    dsio and dimvol like this.

  2. #32
    Dreamer
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    352
    Quote Originally Posted by dimvol View Post
    Το σύστημα αυτό αυτή τη σεζόν το έχω βρει πολλές φορές μπροστά μου σε όλες τις διοργανώσεις .Με πιο αδύναμους αντιπάλους το αντιμετώπισα με ευκολία , με 3Ν-1-2-3W-1.Σε ομοσπονδίες με ισαξιους ή πιο δυνατούς με 4-5-1v κυρίως , αλλά δοκίμασα μέχρι και το 3W-1-4-1-1 ,με επιτυχια πάντα.
    Στο πρω όμως με λίγο πιο δυνατό αντίπαλο τα βρήκα μπαστούνια και πολύ πιθανό να χάσω το πρω γι αυτό το λόγο.Στο πρωτο ματς στην έδρα μου , τον επαιξα 3W-2dmc-3w-1-1 αμυνα/αντεπιθεσεις.Προηγήθηκα 2-0 και με ισοφάρισε στο 90' ακριβώς .Στο 2ο ματς στην δική του έδρα , επαιξα 4-5-1v , αμυνα/αντεπιθεσεις εννοειται ..χρειαζομουνα έστω ισοπαλια για να μεινω πρωτος .Προηγήθηκε , ισοφαρισα ,μου εβαλε καπακι 2ο, και δεν μπορεσα να ισοφαρισω.
    Τωρα το ξαναβρισκω μπροστά μου το σύστημα αυριο στον τελικό κυπέλλου.
    Εχω ποιότητα 103% ,ο τουρκος 117% δυστυχώς ....Τα φορ του δεν λενε πολλά πράγματα , ουτε και ο amc του .Φωτια ειναι η 3αδα του στο κεντρο ,και σε αποδοση και σε γκόλ .
    Επιλογές :
    1. 4-1-4-1 δεν το έχω παιξει ποτέ αυτη τη σεζόν και με φοβίζει να το παιξω 1η φορά στον τελικό .
    2.4-5-1V .Το σκεφτομαι σοβαρά ,γιατι μου φερνει αποτελεσματα αν και η λογικη λεει οτι το μονο σημειο που ειναι αδειος ειναι το κεντρο του με 1mc και χωρις dmc.
    3.3w-1-4-1-1.Eπειδη τα φορ του δεν ειναι το δυνατο του σημειο , ετσι θα ειναι μεν διπλομαρκαρισμενοι ,αλλα εχοντας ακραια μπακ θα εχω τα απαιτουμενα μαρκαρισματα για τα πλαγια χαφ του που ειναι κορυφαιοι.
    Καμιά πρόταση ?
    Λοιπον φιλε dimvol σου εχω φρεσκα μαντατα.Αντιμετωπισα πριν λιγο εκτος εδρας τον παρακατω αντιπαλο για τους "4" του Champions League.Οι συνθεσεις ειναι οι τελικες αρχικες διοτι βρισκομαστε 6 λεπτα πριν την εναρξη.
    πως αντιμετωπίζουμε το 4-3(ml-mc-mr)-1-2-img_20170522_215011.jpg

    Οι συνθεσεις ηταν οι εξης:Αυτος επαιξε 4-3w-1-2 κι εγω 3dc-3dm-2mc-1amc-1 οπως κουβεντιαζαμε.Στο screenshot λειπει ο ST γιατι αποβληθηκε.Το "κολλησε" ομως πριν αποβληθει.
    πως αντιμετωπίζουμε το 4-3(ml-mc-mr)-1-2-screenshot_2.jpgπως αντιμετωπίζουμε το 4-3(ml-mc-mr)-1-2-screenshot_3.jpg

    Τα στατιστικα ειχαν ως εξης:
    πως αντιμετωπίζουμε το 4-3(ml-mc-mr)-1-2-screenshot_2017-05-22-22-39-18.jpg

    Και το τελικο αποτελεσμα ως εξης:
    πως αντιμετωπίζουμε το 4-3(ml-mc-mr)-1-2-screenshot_1.jpg

    Σχεδον καθε επιθεση μου κουνουσε το μπακλαβωτο.
    nikolgiorgos, dsio and Nick Lizas like this.

  3. #33
    Pro dsio's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Athens
    Posts
    844
    Quote Originally Posted by Jorge Volos View Post
    Λοιπον φιλε dimvol σου εχω φρεσκα μαντατα.Αντιμετωπισα πριν λιγο εκτος εδρας τον παρακατω αντιπαλο για τους "4" του Champions League.Οι συνθεσεις ειναι οι τελικες αρχικες διοτι βρισκομαστε 6 λεπτα πριν την εναρξη.
    Click image for larger version. 

Name:	IMG_20170522_215011.jpg 
Views:	55 
Size:	93.0 KB 
ID:	82438

    Οι συνθεσεις ηταν οι εξης:Αυτος επαιξε 4-3w-1-2 κι εγω 3dc-3dm-2mc-1amc-1 οπως κουβεντιαζαμε.Στο screenshot λειπει ο ST γιατι αποβληθηκε.Το "κολλησε" ομως πριν αποβληθει.
    Click image for larger version. 

Name:	Screenshot_2.jpg 
Views:	55 
Size:	22.9 KB 
ID:	82439Click image for larger version. 

Name:	Screenshot_3.jpg 
Views:	55 
Size:	23.0 KB 
ID:	82440

    Τα στατιστικα ειχαν ως εξης:
    Click image for larger version. 

Name:	Screenshot_2017-05-22-22-39-18.jpg 
Views:	55 
Size:	91.4 KB 
ID:	82441

    Και το τελικο αποτελεσμα ως εξης:
    Click image for larger version. 

Name:	Screenshot_1.jpg 
Views:	55 
Size:	27.9 KB 
ID:	82442

    Σχεδον καθε επιθεση μου κουνουσε το μπακλαβωτο.
    Σου "βγαίνει" και με αδύναμους αντιπάλους που παίζουν αμυντικα;

    Sent from my SM-T710 using Tapatalk
    Club: LEGENDS FC (Level: 50)
    40x League, 24x Champions League, 26x Cup, 12x Super Cup
    18x Triple Crown
    10x Quadruple Crown

    Association: OPA MATSIOULA F.C.
    Highest Division: Diamond

  4. #34
    Dreamer
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    352
    Αν είναι αδύναμος ο αντίπαλος δεν παίζω έτσι.Ή θα παίξω 3-2-2-2-1 butterfly ή σταθερή αξία 4-5-1ν
    dsio likes this.

  5. #35
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90
    Είναι πολλά που μπορεί να παίξουν ρόλο .Κατ αρχήν η ίδια η nordeus και οι αλγόριθμοί της .Η "χημεία " καθε σύνθεσης , το που έχεις τους καλύτερους σου παικτες ,το αν το χρησιμοποεις ,που έχει τα "αστέρια" του ο αλλος....Το ίδιο σύστημα με σένα μπορεί να το παιξω εγώ με τις ίδιες ακριβώς εντολές και να αποτύχει .Βλεπεις καλως ή κακώς δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ .Το έχω ζήσει με το 4-5-1v για διαδοχικες σεζόν.Ενω πολλοί το είχανε συστημα-σωτηρα , εμενα δεν μου έβγαινε.Φετος μου λειτουργεί και πολύ μαλιστα. Δεν έχω αποφασίσει ακόμη τι θα κάνω χαχα.Οπως μου έρθει και ότι βγει....
    Ioannis Boulakas and dsio like this.

  6. #36
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90
    Είναι πολλά που μπορεί να παίξουν ρόλο .Κατ αρχήν η ίδια η nordeus και οι αλγόριθμοί της .Η "χημεία " καθε σύνθεσης , το που έχεις τους καλύτερους σου παικτες ,το αν το χρησιμοποεις ,που έχει τα "αστέρια" του ο αλλος....Το ίδιο σύστημα με σένα μπορεί να το παιξω εγώ με τις ίδιες ακριβώς εντολές και να αποτύχει .Βλεπεις καλως ή κακώς δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ .Το έχω ζήσει με το 4-5-1v για διαδοχικες σεζόν.Ενω πολλοί το είχανε συστημα-σωτηρα , εμενα δεν μου έβγαινε.Φετος μου λειτουργεί και πολύ μαλιστα. Δεν έχω αποφασίσει ακόμη τι θα κάνω χαχα.Οπως μου έρθει και ότι βγει....
    dsio likes this.

  7. #37
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90
    Τελικά έπαιξα με 4-5-1V , που το παιζω αυτη τη σεζόν και δεν με εχει προδώσει στα δύσκολα .Με την πολύτιμη βοήθεια και του Ioannis Boulakas στο στήσιμο ....το κυπελλάκι ήρθε με 3-2 .

  8. #38
    Pro dsio's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Athens
    Posts
    844
    Αντιμετώπισα το 4-3w-1-2 με 3DC-3DMw-2MC-1-1 αμυντικά, από το κέντρο, αντεπιθέσεις, υψηλή πίεση εναντίον ισοδύναμου αντιπάλου (~2% διαφορά) και έχασα 3-1 εκτός για το κύπελλο.
    Το γκολ το έβαλα στο 3-0 και αφού το γύρισα σε 4-5-1v.
    Για τη ρεβανς θέλω νίκη με τουλάχιστον 2 γκολ διαφορά και να μην δεχθώ γκολ ή να πετύχω μεγαλύτερη διαφορά γκολ...δύσκολο.
    Άλλες φορές το 3DC-3DMw-2MC-1-1 μού έβγαινε, αλλά τώρα που πρέπει να παίξω πιο επιθετικά μάλλον θα ξεκινήσω με το 4-5-1v.
    Το ερώτημα είναι αν θα πρέπει να το ξεκινήσω επιθετικά ή συντηρητικά και βλέπουμε.
    Last edited by dsio; 06-15-2017 at 09:50 AM.
    nikolgiorgos likes this.
    Club: LEGENDS FC (Level: 50)
    40x League, 24x Champions League, 26x Cup, 12x Super Cup
    18x Triple Crown
    10x Quadruple Crown

    Association: OPA MATSIOULA F.C.
    Highest Division: Diamond

  9. #39
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    αφού ήταν εκτός, με 2-0 περνάς, οπότε ξεκίνα με άμυνα/αντεπιθέσεις για να μην φας γκολ.
    Αν δεις κατά το 50' ότι σου λείπουν 2 γκολ, τότε γύρνα σε επίθεση, πίεση ψηλά, μτμ
    dsio likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  10. #40
    Pro dsio's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Athens
    Posts
    844
    Λογικα τα λες.
    Στην συντηρητικη εκκινηση θα εχω βελακια κατω σε DC και DMC και πανω στους AMw.
    Στην πιο επιθετικη προσεγγιση αν χρειασθει θα βγαλω τα βελακια απο τους DC.
    Το hard tackling και το high pressure ειναι επισης στη σκεψη μου. Ή το m2m αρκει;

    Sent from my SM-A300FU using Tapatalk
    Club: LEGENDS FC (Level: 50)
    40x League, 24x Champions League, 26x Cup, 12x Super Cup
    18x Triple Crown
    10x Quadruple Crown

    Association: OPA MATSIOULA F.C.
    Highest Division: Diamond

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast