Results 1 to 2 of 2
Like Tree1Likes
  • 1 Post By nikolgiorgos

Thread: Αντισυστήματα

  1. #1
    Dreamer
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    421

    Αντισυστήματα

    Σας παραθέτω δύο link που θα σας βοηθήσουν στο να επιλέξετε τα καλύτερα συστήματα αντιμετώπισης του αντιπάλου

    Top Eleven Counter Formations (App): февраля 2015

    PlayPro: Top Eleven Manager - Counter Formations & Orders Brakedown - How to set up your team for the Win!

  2. #2
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    το 2ο το λινκ το έχω υπόψιν μου, είναι του σπύρου, παλιού παίκτη του παιχνιδιού και από τα παλιά μέλη του φόρουμ. τον εκτιμώ πολύ.
    θα ήθελα να πω μόνο ότι το να βάλεις μια διάταξη σκέτη, δεν είναι ολοκληρωμένη μορφή. πρέπει να μελετήσουμε την ομάδα του αντιπάλου, τους παίκτες του (τι επίπεδο ποιότητας έχουν αλλά και σε τι φόρμα είναι).
    πχ, ένας amc ή amr - aml , είναι παίκτες κλειδιά. βλέπουμε τι συμμετοχές έχουν, πόσα γκολ άσσιστ κλπ.
    επίσης το να βάλουμε μια διάταξη όταν δεν έχουμε παίκτες κατάλληλους ή σε φόρμα για να το υποστηρίξουν, είναι επίσης λάθος.
    αν πχ ο αντίπαλος έχει 3 dc και λέμε ότι πρέπει να πάμε με πλάγιους αλλά δεν έχουμε τους κατάλληλους πάικτες, δεν θα λειτουργήσει σωστά.
    αν έχουμε καλούς και φορμαρισμένους amc & st θα έχουμε περισσότερες πιθανότητες.

    επίσης είμαι γενικά αντίθετος με το, έχει ο αντίπαλος πιο αδύναμη ομάδα, πάμε επιθετικά.
    Nick Lizas likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html