Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 21 to 21 of 21
Like Tree6Likes

Thread: Δοκιμή συστήματος 3-1-2-3-1

  1. #21
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Τελείωσε και το 2ο ματς. Ώρα για ανάλυση γιατί μου έδωσε ανάμικτα δεδομένα.
    Ποιότητα ισάξια όπως φαίνεται παραπάνω.

    1ο ματς:
    Αντίπαλος 3n-1-2-3w-1
    Δεν έβλεπε το ματς, και είχε 2% bonus κατοχής.
    Εγώ 12% bonus κατοχής.

    Ξεκίνησα το ματς με 4-5-1v , άμυνα , mixed πλάγιες μπαλιές.
    Το ματς έδειχνε με το μέρος μου πολλές ευκαρίες αλλά όλες χαμένες.
    Ξαφνικά ο αντίπαλος σε κανονική επίθεση βάζει γκολ στο 41'
    Μέχρι εκείνο το σημείο πατούσα def bonus.

    Δεύτερο ημίχρονο αλλάζω το σύστημα σε 3w-1-2-2w-2 (το έχω στη φωτογραφία στο πιο πάνω post), και επίθεση, και επιθ bonus.
    Τρώω γκολ από στημένη με το καλημέρα(49').
    Οι τελικές του αντιπάλου άρχισαν να εκτοξεύονται και σχεδόν ισορρόπησε τις τελικές προσπάθειες.
    Εγώ είμαι αυτός που βγάζω 2 γκολ και ισοφαρίζω το παιχνίδι.
    Τελικό 2-2.
    Δοκιμή συστήματος 3-1-2-3-1-stats1a.jpgΔοκιμή συστήματος 3-1-2-3-1-stats1b.jpg


    2ο ματς:
    Είχα την αίσθηση ότι το 4-5-1v δούλευε καλύτερα αλλά επειδή το κάνω συχνά, αποφάσισα να ρισκάρω και να παίξω επίθεση στην επίθεση.
    3w-1-2-2w-2 , και επίθεση, και επιθ bonus.
    17% possession bonus , 10% αντίπαλος (αυτό το ματς το είδε) Αντίπαλος ίδια διάταξη.

    Ροντεο.. αντίπαλος πολλές τελικές. Έκανα κι εγώ αλλά τα στατιστικά με τρόμαζαν. Δεν πείραξα τίποτα είπα να πειραματιστώ μιας και τα άλλα μέλη της ομοσπονδίας "καθάριζαν"..
    14' , 50' βάζω goals από κανονική επίθεση & αντεπίθεση. Σκόραραν τα πλάγια AM μου (προφανώς!)
    Στατιστικά αμυντικών μου ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ 5.5 ~6.3.

    Γυρίζω σε 4-5-1v, άμυνα, def bonus, αλλάζω τα 5.5 αμυντικούς με ισάξιους.
    Τρώω γκολ από αντίπαλο από στημένη και είχε ευκαρίες να με ισοφαρίσει.
    Τελικό 2-1
    Δοκιμή συστήματος 3-1-2-3-1-stats2a.jpgΔοκιμή συστήματος 3-1-2-3-1-stats2b.jpg

    Συμπεράσματα
    -Το 4-5-1v έδειχνε να το κοντράρει καλυτερα παρόλαυτα όταν το είχα πάντα έτρωγα γκολ. (αλλά με περιορισμένες τελικές αντιπάλου)
    -Το 3w-1-2-2w-2 έμοιαζε λίγο yolo, αλλά δέχτηκα γκολ μόνο με απευθείας στημένο (αν και ο αντίπαλος είχε πάρα πολλές τελικές) και έβγαλα 4 γκολ στον αντίπαλο με ευκαιρίες και για άλλα.
    -Και με τα 2 σύστηματα 2 ή 3 αμυντικοί ήταν με rating 5.5~6
    -Το DC μου μία έκανε ματσάρα μία πάτος, μεγαλύτερο πρόβλημα είχαν τα πλάγια μπακ μου βάσει βαθμολογίας
    -DMC , 7.5 , και στα 2 ματς έκανε δυνατό παιχνίδι
    -Πλάγια AM ματσάρες
    -ST χωρίς γκολ, όταν ήμουν με έναν 7.6, όταν έπαιξαν δίδυμο 6.6 ο καθένας.
    -Όσο είχα 4-5-1v ο βοηθός μου έλεγε ότι έχασα κέντρο, με 3w-1-2-2w-2 μου είπε well done (παρόλες τις πολλές τελικές αντιπάλου δεν μου είπε να ενισχύσω άμυνα) και να κρατήσω possesion τώρα.

    Γνώμη μου
    Το ότι η επίθεση πρέπει να παιχτεί από πλάγια είναι το ένα κρατούμενο.
    2 επιθετικοί φαίνεται να μην κάνουν τη διαφορά άρα καλύτερα να χρησιμοποιηθεί κάπου αλλού ο ένας.
    Αν κατέβαζα ξανά σύστημα θα δοκίμαζα: 3w-2-2-2w-1 (Nik αυτό είχες προτείνει; )
    Το 2ο dmc ελπίζω να βοηθούσε άμυνα και έλεγχο κέντρου, ενώ η επίθεση θα συνέχιζε να τρολάρει τους 3 DC του αντιπάλου.
    Last edited by Cloverfield; 09-11-2016 at 06:19 PM.

Page 3 of 3 FirstFirst 123