Results 1 to 10 of 10
Like Tree7Likes
  • 1 Post By Cloverfield
  • 1 Post By Ioannis Boulakas
  • 2 Post By Slyz21
  • 3 Post By dimvol

Thread: 3W-1-3w-1-2 .Tελικός Κυπέλλου

  1. #1
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90

    3W-1-3w-1-2 .Tελικός Κυπέλλου

    Πέρασα στον τελικό και παίζω με έναν τύπο πολύ δυνατό.Πάιζει στις τελευταίες αγωνιστικές 3w-1-3w-1-2 , αν και μεχρι τώρα χρησιμοποιούσε το 4-4-2.Σε ποιότητα συνολική υπερέχει λίγο , αλλά δυστυχώς είναι γεμάτος με παίκτες από κυνηγό .Για το επίπεδό μας ,level 5, έχει και 3 7στερους!! 5 παίκτες συνολικά από κυνηγό !! DC-ML-MR-AMC-ST !!
    3W-1-3w-1-2 .Tελικός Κυπέλλου-1.jpg

  2. #2
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    451v θα έπαιζα

    Κι εγώ με την δεύτερη σε τέτοιο λεβελ ειμαι, πεφτω σε πολύ δυνατούς αντιπάλους.. Γενικά υπαρχουν πολλοί φουλ 7αστεροι δεν είναι μικρο το ποσοστο
    dsio likes this.
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

  3. #3
    Dreamer
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    421
    εγώ το χτυπάω με αυτό
    3w-2dmc-3n-1-1 εστίαση κέντρο, κοντινές, νορμάλ, αντεπιθέσεις
    dsio likes this.

  4. #4
    Newbie Slyz21's Avatar
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    14
    DC-DC-DC
    DMC
    ML MC MC MR
    ST ST
    Ετσι θα επαιζα εγω, τα θεωρω υπερβολη τα 2 dmc. Επισης αμα βαλεις 2 επιθετικους στο κουτι απεναντι σε εναν κεντρικο αμυντικο πιστευω πως εχεις πολλες πιθανοτητες να σκοραρεις. Καλυτερα να μας δειξεις και την ομαδα σου ωστε να καταλαβουμε ποσο μεγαλη ειναι η διαφορα ποιοτητας που εχετε.


    Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Nick Lizas and dsio like this.

  5. #5
    Dreamer
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    421
    εσ'υ μπορεί να τα θεωρείς υπερβολή και άποψη σου. Εγώ δεν έχω δώσει ούτε ισοπαλία με το σχήμα που λέω. έχει καλύψει την άμυνα και παίρνει και το κέντρο με 6 παίχτες

  6. #6
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90
    Το σύστημα με 2 dmc το παιζω συχνά φέτος και συνήθως με βγάζει ασπροπρόσωπο .Αλλα με 3w στο κεντρο οχι με 3n.Οι καλυτεροι παικτες μου ειναι συνηθως οι πλάγιοι και το φοβαμαι να παιξω χωρις ακραιους .Και το 3n-1-4-2 ειναι λογικό και μου λειτουργεί , απλά ειναι πολύ δυνατος απο τη μεση και μπροστα ..και με προβληματίζει .Ειναι παντως και θεμα μερας , τι θα εχει κανονισει η νορντεους

  7. #7
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90
    Μου άλλαξε προς το παρόν το σύστημα σε 4-4-1-1 .Αν πάει τελικά έτσι θα κατέβω με 3w-1dmc-4-1-1 , με μπλε βελακια σε dc & dmc , κανονικη , με αντεπιθέσεις, μπονους στην αμυνα , πασες κοντινές , μεικτες.Μήπως να το πάω από το κέντρο ?Οι παικτες -φωτιά που έχει με αυτό το στήσιμο του , ειναι οι mr-mc-st του ....Ποιός θα σκοτώσει ποιον στις αντεπιθέσεις με φοβίζει....κάποια άλλη πρόταση ? Σκέφτομαι να πω την αλήθεια και το 3w-1dmc-3n-2w-1 για ενίσχυση του κεντρου και ισως πιο αποτελεσματικο μαρκάρισμα εκεί , αλλά έτσι δεν θα εκμεταλευτώ με τον amc μου την απουσία dmc τη δική του...

  8. #8
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    και τα δύο μπορεί να δουλέψουν.
    Δες τα στατιστικά των παικτών, ποιοί είχαν καλές εμφανίσεις στο κύπελλο.
    Ποιό σύστημα σου έπαιξε καλύτερα ως τώρα ?
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  9. #9
    Dreamer
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    421
    Λογικά θα σου δουλέψει το 3-1-4-1-1. απλά εγώ βάζω μεικτή εστίαση και παίζω με μπόνους κατοχής για να του πάρω το κέντρο

  10. #10
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90
    Το πήρα το Κυπελλάκι .Το άλλαξε 15' πριν αρχίσει το ματς σε 4-3W-1-2 . Ευτυχώς το πήρα είδηση εγκαίρως γιατί το περίμενα , και ξεκίνησα με 3W-2DMC-3W-1-1 .Κανονική-αντεπιθέσεις , μπόνους άμυνας , κοντινές , μεικτές , ζώνη, κανονικό .Bελη πίσω σε dc-dmc και στον 1 mc γιατί φοβόμουνα τους 7στερους που είχε στο κέντρο .Μοιρασμενα όλα στο ημίχρονο με παραπάνω κατοχή εγώ και αισιόδοξος γιατί οι βαθμολογίες πηγαίνανε πολύ καλά, λίγο καλύτερα από τις δικές του.
    Στο 2ο ημίχρονο το γύρισε σε 4-4-2 flat ,και εγώ σε 3Ν-1DMC-2N-3W-1 , με εντονη πίεση, σκληρό τακλινγκ, με βελάκια πίσω και στους 3 αμυντικούς και στον dmc .Διατήρησα τις αντεπιθέσεις μεχρι το 65, μετά μπόνους επίθεσης , κοκκινα βελακια και στους 3 aml-amc-amr , κρατωντας την νοοτροπία κανονική .Η κατοχή αυξηθηκε κι άλλο , οι ευκαιρίες το ίδιο και ήρθε και το πολυπόθητο γκόλ .