Results 1 to 10 of 10

Thread: Αντιμετώπιση 3dc-1-4-1-1

  1. #1
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90

    Αντιμετώπιση 3dc-1-4-1-1

    Kαλησπέρα . Αυριο το πρωί έχω ημιτελικό κυπέλλου , με έναν ισοδυναμο αντίπαλο ,Εχω 93% ποιότητα , έχει 89% .
    Παιζει dc---dc---dc
    dmc
    mr--mc--mc--ml
    amc
    st
    To αυριανό ματς ειναι στην έδρα μου , πιθανολογώ ότι θα πάιξει αμυνα με αντεπιθέσεις .Οι κορυφαίοι του ειναι οι ml-mr και dmc, kai οι αμυντικοί του καλοί .Το amc του ειναι καινουργιο αποκτημα και το st , 5στεροι ,99% ποιότητα , αλλα μέτρια στατιστικά .

    Εγώ παιζω πολύ με τα άκρα , κορυφαίοι μου παντα οι aml-amr και στραικερ που κινειται σε αρκετα καλά στατιστικά (για st...)

    Σκεφτομαι dl---------dc----------dr
    dmc
    mr/amr---mc---mc-----ml/amr

    st ----st
    Bελακια πισω στους 3 αμυντικους , μπροστα στους ακραιους .Νορμαλ , με το μπονους της επιθεσης.Απο τα πλαγια , μεικτες,ηπιο πρεσινγκ,ηπιο τακλινγκ, ζωνη.

    Ερωτησεις : Aν το ξεκινησω , 3w-1-2-2w-1 , κινδυνευω να χασω το κεντρο ? ή να ειναι πιο ελευθεροι οι mr-ml του ?
    Και πως θα σας φαινοτανε το 3w--1-3mc-2w-1 ? για πιο δυνατο κέντρο ?
    Η το 3w-1-2mc-3-1 ? για γεμισμα της επιθεσης ?

    Ακούω προτάσεις .....

  2. #2
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90
    Αντιμετώπιση 3dc-1-4-1-1-daishi.jpg

  3. #3
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    καλά είναι αν και εγώ θα ξεκινούσα μάλλον με
    3Dw-2DMC-2MC-AML-AMR-ST
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  4. #4
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90
    Να σου πω την αλήθεια , όσο το σκέφτομαι ....το σύστημα που λέω με όλες του τις παραλλαγές προυποθέτει ότι θα τραβηξει η ομαδα μου περισσότερο απο τη δική του.Η αμυνα μου θα ειναι 1-1 .Το σύστημα που λες με τα 2 dmc δεν το έχω παιξει ποτέ .
    Σκεφτομαι σοβαρα και το Βutterfly που το παιζω .Ξερω ότι δύσκολα θα πάρω αποψη γι αυτό , γιατί ελάχιστοι το παίζουν.
    Εχει πολλά πλεονεκτήματα .3dc και dml-dmr που βοηθουν παντου , μπροστα πισω.
    Ο μονος μου προβληματισμος σε αυτο ειναι αν τα 3 dc μου θα καλύπτουν εκτός απο τον st του και τον amc του που θα ειναι μόνος ?
    Τα 3 dc μου θα με καλυψουν και σε αλλαγη του δικου του συστηματος σε πιο επιθετικό αν το πάει με 2ο st. και αν οι mr του ml βρεθουν σε εξαιρετικη μερα και δεν επαρκουν οι dml,dmr.Μαλλον με βλεπω προς τα εκεί τελικά .
    Αυριο θα εχετε τα αποτελέσματα...κι εσεις κι εγώ....

  5. #5
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    εγω θα συμφωνησω με αυτο που προτεινει ο γιωργος αυτο το συστημα δυσκολα χανει

  6. #6
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90
    Σύμφωνοι.Την λογική του συστηματος την κατανοώ .Με φοβίζει πολύ ότι δεν το έχω ξαναπαίξει ποτέ .Υπάρχει περίπτωση να υπάρξει θέμα "χημείας" ?
    Και τα βελάκια πως ?
    Κατα τα άλλα normal,πλαγια , μεικτες , ηπιο ,ηπιο,ζώνη ?
    Ειναι θυμιζω πρωτο ματς , στην εδρα μου , ειμαι ελαφρως καλύτερος .

  7. #7
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90
    Λογω ώρας δεν περιμένω απάντηση χαχα.Αποφάσισα να ακουλουθήσω αυτό που προτείνετε και σε μια ώρα θα ξέρω.Θα ποστάρω το αποτέλεσμα,ελπίζοντας να ειναι θετικό. .

  8. #8
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90
    Αντιμετώπιση 3dc-1-4-1-1-daishi3.jpg

  9. #9
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    θετικό το αποτέλεσμα, καλά και τα σταTιστικά.
    Μπορείς να ξαναπάιξεις το ίδιο , αυτή τη φορά με άμυνα/αντεπιθέσεις.
    Το σύστημα αυτό είναι καλό, αλλά θέλει λίγο προσοχή δηλ. δεν μπορείς να το έχεις στο auto γιατί αν βλέπει ο άλλος το ματς, μπορεί να σου βάλει 1AMC-2ST ή και 3ST ακόμα για να σε χτυπήσει στον μοναδικό σου DC.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  10. #10
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90
    Θα δω πως θα κατέβει στον επαναληπτικό και βλέποντας και κάνοντας .Δεν νομιζω να κατέβει με την ίδια διάταξη , θα θέλει να το γυρίσει.Και δεν ειναι απο αυτους που όλη τη σεζον παιζουν ένα σύστημα.