Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 27
Like Tree5Likes

Thread: Παίζω ημιτελικό Τσάμπιονς Λιγκ αύριο, προτάσεις καλοδεχούμενες

  1. #1
    Pro axd23's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    849

    Παίζω ημιτελικό Τσάμπιονς Λιγκ αύριο, προτάσεις καλοδεχούμενες

    Το ματς είναι στις 20:07 οπότε υπάρχει πολύς χρόνος για να ξεκουραστεί η ομάδα (τους έλιωσα στην προπόνηση σήμερα χαχα)

    Παίζω ημιτελικό Τσάμπιονς Λιγκ αύριο, προτάσεις καλοδεχούμενες-untitled2.jpg

    Αυτό εδώ είναι το σύστημα του, αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι θα το χρησιμοποιήσει μιας και έχει 3 από τους καλύτερους του παίκτες στον πάγκο.
    Παίζω ημιτελικό Τσάμπιονς Λιγκ αύριο, προτάσεις καλοδεχούμενες-untitled3.jpg

    Εγώ σκέφτομαι να τον αντιμετωπίσω με το συνηθισμένο μου σύστημα αν και ψιλοφοβάμαι τα άκρα του (το αριστερό μου μπακ είναι 20% πιο αργός από το δεξί του εξτρέμ ενώ το δεξί μου μπακ είναι 15% πιο γρήγορος από το αριστερό του εξτρέμ. Τα βελάκια των μπακ μου θα είναι προς τα κάτω)
    Παίζω ημιτελικό Τσάμπιονς Λιγκ αύριο, προτάσεις καλοδεχούμενες-untitled4.jpg

    Θα μπορούσα να το παίξω λίγο διαφορετικά αν και δεν το θεωρώ και πολύ πιθανό να απειληθώ από τον 1 μόλις επιθετικό(ο καλύτερος του παίκτης από άποψη ποιότητας) που έχει και είναι και πιο αργός από τα σέντερ μπακ μου.
    Παίζω ημιτελικό Τσάμπιονς Λιγκ αύριο, προτάσεις καλοδεχούμενες-untitled8.jpg

    Και στα 2 συστήματα οι οδηγίες μου είναι οι εξής: (ίσως βγάλω το τεχνητό οφσάιντ για να προφυλαχτώ από τα εξτρέμ του)
    Παίζω ημιτελικό Τσάμπιονς Λιγκ αύριο, προτάσεις καλοδεχούμενες-untitled6.png

    Η μόνη μου απώλεια θα είναι ο καλύτερος αμυντικός της ομάδας που συμπλήρωσε κάρτες στον 2ο προημιτελικό και δεν θα παίζει.
    Παίζω ημιτελικό Τσάμπιονς Λιγκ αύριο, προτάσεις καλοδεχούμενες-untitled7.jpg


    Όσοι θέλετε μπορείτε πολύ εύκολα να μου δώσετε τη δική σας πρόταση/συμβουλή.
    nikolgiorgos likes this.
    Manager of Παναθηναϊκός Α.Ο (Panathinaikos A.O) currently playing at level 18.


  2. #2
    Pro axd23's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    849
    Ξέχασα να αναφέρω ότι μου έστειλε αίτημα φιλίας σήμερα, δεν ξέρω για ποιο λόγο. Ελπίζω να μην νομίζει ότι θα κάτσω να χάσω χαχαχα
    Manager of Παναθηναϊκός Α.Ο (Panathinaikos A.O) currently playing at level 18.


  3. #3
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    ένας καλός λόγος είναι ότι θέλει να κατασκοπεύσει τους αγώνες που έχεις δώσει ως τώρα στο πρω σου.

    Τι άλους παίκτες έχει στον πάγκο του ?
    έχει άλλους 6* ?
    με τι σύστημα έπαιζε σε άλλα ματς ?
    ποιό τον δυσκόλεψε περισσότερο ?
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  4. #4
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    το 4-5-1 V πάντως το παίζω με 3 Dw- 2DMC- 2MC-AML-AMR-ST
    ή με 4-4-2
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  5. #5
    Pro axd23's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    849
    Έχει 5 παίκτες 6* από 108% έως 114% στον πάγκο. 1 σέντερ μπακ στις Ρεζέρβες, 2 κεντρικά χαφ, 1 αμυντικό χαφ και 1 επιθετικό μέσο.
    Είναι 2ος στο πρωτάθλημα του 3 βαθμούς πίσω από θεωρητικά χειρότερη ομάδα (χειρότερη κι από μένα επίσης).

    Στην τελευταία του ήττα από αυτή την ομάδα στο πρω και εντός έδρας είχε το ίδιο σύστημα με την φωτογραφία που πόσταρα στο αρχικό και ο αντίπαλος του έπαιζε με 3-4-3. Γενικά παρατηρώ ότι τρώει εύκολα γκολ.
    Manager of Παναθηναϊκός Α.Ο (Panathinaikos A.O) currently playing at level 18.


  6. #6
    Pro axd23's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    849
    το θέμα μου είναι ότι δεν έχω καλά amr-aml γιατί με έχει βολέψει το συγκεκριμένο σύστημα και έχω εστιάσει στους παίκτες που έχω τώρα εδώ και 2-3 σεζόν και δεν κάνω πολλές μεταγραφές.
    Manager of Παναθηναϊκός Α.Ο (Panathinaikos A.O) currently playing at level 18.


  7. #7
    Apprentice dragonomicon's Avatar
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    https://t.me/pump_upp
    Posts
    195
    Λοιπόν φίλε είσαι τυχερός γιατί στις ομοσπονδίες που έπαιξα αντιμετώπισα το ίδιο μου το σύστημα!!!! Του παρέταξα ένα περιποιημένο 4-3mc-2-1 επιθετικά. μεικτή, πλάγια , εναν προς έναν , με οφσαιντ , χωρις αντεπιθέσεις , με έντονο πρεσάρισμα και έχασε τ αρχήδια του 0-3 εκτός.
    Ομως το καταλληλότερο ίσως σύστημα γι αυτή την ιστορία είναι άλλο φίλε μου πιστεύω. Αυτό εδώ: Παίζω ημιτελικό Τσάμπιονς Λιγκ αύριο, προτάσεις καλοδεχούμενες-screenshot_98.jpg

    Συνήθως το παίζουνε μεικτά πλάγια, αλλά σ αυτό το σύστημα ειδικά που είναι το δικό μου συστημα, θέλει απο κέντρο και μακρινές. Αποφεύγεις τα πλάγια μπάκ και τους εξτρέμ και πας απο τον άξονα που ψιλοπονάει σα να λέμε. Λένε οτι αν υπάρχει Dmc οι μακρινές μπαλιές είναι καταστροφικές για αυτόν που τις κάνει, γιατί κόβονται, εγώ έχω διαπιστώσει το αντίθετο πάλι. Γιατί βλέπω τον επιθετικό να σκοράρει κατά ριπας εν αντιθέσει με τις μεικτές ή τις κοντινές που κάνουμε τάμα για να βάλει ένα τεμάχιο. Ελπίζω να σε βοήθησα.
    axd23 likes this.

  8. #8
    Pro axd23's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    849
    Σ'ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις.

    Το θέμα είναι ότι δεν έχω τόσο καλά εξτρέμ και είμαι πολύ σκεπτικός σχετικά με το αν πρέπει να τους χρησιμοποιήσω. Επίσης να ρωτήσω κάτι άλλο μιας και δεν είμαι τόσο έμπειρος στο πως λειτουργεί το Top Eleven. Δεν είναι ιδιαίτερο ριψοκίνδυνο να παίξω με 3 μόνο αμυντικούς, επίθεση και τεχνητό οφσάιντ;
    Manager of Παναθηναϊκός Α.Ο (Panathinaikos A.O) currently playing at level 18.


  9. #9
    Pro axd23's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    849
    το άλλαξε σε 3-1-2-3-1 με 3 σέντερ μπακ και aml-amc-amr
    Manager of Παναθηναϊκός Α.Ο (Panathinaikos A.O) currently playing at level 18.


  10. #10
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    οι αμυντικοί σου να είναι ΄τουλάχιστον ίσοι με τους επιθετικούς .
    αν έχει 3 βάλε 3-4 (μαζί με τον dmc εννοώ)
    axd23 likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

Page 1 of 3 123 LastLast