Results 1 to 3 of 3
Like Tree1Likes
  • 1 Post By nikolgiorgos

Thread: 451v

  1. #1
    Rookie
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    59

    451v

    Λοιπον θελω να γραψω για το αγαπημενο μου συστημα 451ν, βλεπω παντου να το προτεινουν αμυντικο με αντεπιθεσεις, μακρινες μπαλιες,κτλ. Εδω και 2 μηνες περιπου παιζω το 451ν επιθεση,πλαγια, κοντινες, αντεπιθεσεις, εντονο, κανονοκιο, ζωνη και οφσαιτ(το αλαζω μονο αν μου πει ο βοηθος) σε ολο αυτο το καιρο εχω 1 ητα μονο, αρκετες ισοπαλιες, και πολλες νικες. Οταν μου το προτεινε ενας φιλος απο την ομοσπονδια μου δεν μου ακουστηκε σωστο, πολλες παραδοξες επιλογες σκεφτηκα και ολες αντιθετες με ολα οσα ειχα διαβασει,αλλα τα μεχρι τωρα αποτελεσματα δικαιονουν τιςεπιλογες αυτες.

    Με την ευκαιρια να ρωτησω ρε παιδια στις ομοσπονδιες τι μπονους προτειματε?? παντα ζηταω επιθεση αλλα αναρωτιεμαι μηπωςτο μπονους τις αμυνας ειναι τελικα πιο χρησιμο.

    Ευχαριστω, και τιςκαλημερες μου σε ολου σας.

  2. #2
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Για το 4-5-1v μπορείς να γράψεις και να διαβάσεις αυτό: https://forum.topeleven.com/%CE%A3%C...%AC%CF%82.html

    Είναι ίσως από τα πιο ισορροπημένα συστήματα στο T11 καθώς μπορεί να κοντράρει τα περισσότερα. Παρόλαυτα υπάρχουν κάποια που πρέπει να προσαρμοστείς αναλόγως (4-4-2 flat, συστήματα που παίζουν μόνο από κέντρο κτλ κτλ)

    Εγώ την επίθεση δίνω σε όλους στις ομοσπονδίες.

    Κατά τη διάρκεια του ματς διαλέγω αναλόγως την ροή του ματς. Αν τον πατάω κάτω τον άλλο μόνο επίθεση. Αν είναι ισορροπημένο ή αμύνομαι πατάω μερικές φορές την άμυνα.

  3. #3
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    εγώ ζητάω πάντα άμυνα και βάζω στο παιχνίδι.
    Αν είναι ο άλλος πιο δυνατός (που συνήθως είναι τους τελευταίους μήνες) , είναι χρήσιμο.
    Αν είμαι γώ πιο δυνατός, τον νικάω και χωρίς μπόνους.
    Nick Lizas likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html