Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 22
Like Tree6Likes

Thread: 3n-2-3w(aml/amc/amr)-2

  1. #11
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Το είχα κι εγώ στο μυαλό μου το σύστημα αλλά αντί για DMC να το έβαζα 2ο ST.
    Είχα κατασταλλάξει πάντως να πάω με 3dc-dmr/l. Θα το δοκιμάσω αύριο λοιπόν.

    Φαίνεται ότι οι παραπάνω μέσοι του παίρνουν το κέντρο και έτσι δεν μπορεί να ανατπυχθεί
    Για να δούμε! Ευχαριστώ
    Ioannis Boulakas likes this.
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

  2. #12
    Dreamer
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    421
    επίσης οι μεικτές μπαλιές λειτούργησαν καλύτερα από τις κοντινές
    Cloverfield likes this.

  3. #13
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    X το ματς ισορροπημένο, 1-1
    Πολύ μεγαλύτερη κατοχή. (69-31)
    Λίγα περισσότερα σουτ με το μέρος μου 17/5 vs 13/4
    4 αποκρούσεις ο αντίπαλος gk vs 1 απόκρουση δική μου
    Για Χ το ματς αλλά αν ήταν κάποιος να κερδίσει ίσως να έπρεπε να πάει σε μένα

    Νομίζω πήγε καλύτερα όταν έβγαλα το ένα DMC και έβαλα το ST.

    Κάπως έτσι όμως πρέπει να είναι το counter αναλόγως και τον αντίπαλο.
    Συστήματα:
    3dc-3dmw-2mc-1amc-1
    3dc-2dmw-2mc-1amc-2
    3dc-2dmw-2mc-2amw-1

    Κοινώς το κόλπο για να σταμτήσεις τον επιθετικό οιρμό του αντιπάλου είναι να αφήσεις 3 dc για να μπουκώσεις το κέντρο της άμυνας και να μπλοκάρεις αρκετά σουτ
    Και ο αμυντικός που περισεύει να βγει στα dm ώστε να ενισχύσει το κέντρο και τα πλάγια στην άμυνα. Παίρνοντας ποσοστό κατοχής σταματάς και τις πολλές του επιθέσεις.

    Τώρα για όσους δεν έχουν dmr/l στατιστικά όπως προανέφερα το 442nd φαίνεται να πηγαίνει καλά
    Last edited by Cloverfield; 02-24-2017 at 10:25 AM.
    nikolgiorgos likes this.
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

  4. #14
    Dreamer
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    421
    Κοινή στατιστική στα τρία ματς τα μόλις 4 σουτ στην εστία του αντιπάλου και η κατοχή υπέρ. είμαι σίγουρος πλέον ότι με αυτό το αντισύστημα δύσκολα χάνεις. Από κει και πέρα παίζουν και οι λοιποί παράγοντες που τους διαχειρίζεσαι ανάλογα πως πάει το ματς

  5. #15
    Apprentice dragonomicon's Avatar
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    https://t.me/pump_upp
    Posts
    195
    Λοιπόν αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι στη σκέψη σας, εγώ χρησιμοποιώ το ίδιο σύστημα χωρίς ομως amc, παίζω δηλαδή με 3 mc. Το μοναδικό σύστημα που μέχρι στιγμής με έχει κερδίσει ειναι το 4-3w-1-2 και το σκορ 3-0. Ουδεποτε έχω χάσει από κανέναν άλλο μέχρι τώρα με εξαίρεση το πρόσφατο 4-3 αλλά αυτό δεν προσφέρεται για συμπεράσματα γιατί ειχα απώλειες και ο τύπος μου έριχνε και 10% στο κεφάλι.
    Cloverfield likes this.

  6. #16
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    έπαιξα και τον 2ο ημιτελικό σήμερα και κέρδισα
    * το ματς το έπαιξα από το κινητό για να βάζω και μπόνους αλλα΄το παρακολουθούσα από την άλλη μου ομάδα στην παλιά έκδοση για να βλέπω τα στατιστικά (στην νέα έκδοση έχει πρόβλημα, τα βγάζει με καθυστέρηση).

    Καλύτερα στατιστικά, το 1ο γκολ μου το έβαλε από φάουλ.
    Κάπου στο 50', από άμυνα/αντεπιθέσεις το πήγα σε επίθεση/πίεση ψηλά και μτμ
    Σκόραρα 2 γκολ αλλά μετά ενώ έπρεπε να το γυρίσω σε σκληρή άμυνα, συνέχισα έτσι και ο άλλος έκανε 3 αλλαγές και μου έβαλε ένα γκολ στο 89' και προκρίθηκε με γκολ εκτός (συνέχισε με το ίδιο σύστημα αλλά προφανώς άλλαξε τις οδηγίες σε φουλ επίθεση και πίεση).

    3n-2-3w(aml/amc/amr)-2-cup-lost-1a.jpg

    3n-2-3w(aml/amc/amr)-2-cup-lost-1b.jpg
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  7. #17
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    είχε καλύτερη ποιότητα (ένα lv επανω) αλλά αν σε ένα από τα 2 ματς είχε κάνει κάποια καλή εμφάνιση ο GK μου, θα περνούσα

    3n-2-3w(aml/amc/amr)-2-cup-semi-f-1.jpg

    3n-2-3w(aml/amc/amr)-2-cup-game-semi-2-lost.jpg
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  8. #18
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Ναι γιωργο το 451v εναντίον αυτου του συστηματος ειναι επιρρεπες στα γκολ.. αυτο παρατηρησα και το ψαχνω και την εχουν πατησει πολλοι στο φορουμ
    Εγω εφαγα 4αρα με 451v με πολυ καλυτερα στατιστικα

    Το πιο συντηρητικο 4141 ισως να παει καλύτερα αλλα και παλι ζορίζεται.

    Συμφωνα με τον dragon πανω και αυτα που ειδα για καποιο λόγο εχει προβλγμα το συστημα απο το κεντρο με το συνδυασμό 1amc-2st

    Κατι βρωμαει νομιζω η υπεραριθμια απο μεση και μπροστα του συστηματος απλα "χαλαει"κατι στους αλγόριθμους γιαυτο αντιμετωπιζεται δυσκολα...

    Με την δευτερη ομαδα παιζω με ενα τετοιο σε τελικο....
    Θα παω με 442nd ( δεν εχω dmr/l με τη δευτερη για να δοκιμασω τα παραπανω συστήματα )
    Last edited by Cloverfield; 02-25-2017 at 06:09 AM.
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

  9. #19
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    ναι γιωργο το 451v εναντίον αυτου του συστηματος ειναι επιρρεπες στα γκολ..
    εδώ μπαίνουμε στον τομέα της μεταφυσικής στο τ11.
    δηλ.
    ο gk υπάρχει και λειτουργεί σαν αυτόνομη μονάδα (με ξεχωριστό προγραμματισμό/υπολογισμούς) στο παιχνίδι ?
    ή ο gk δεν υπάρχει σαν ξεχωριστή μονάδα αλλά απλώς αποτυπωνει την εξέλιξη- τους υπολογισμούς του συστήματος ?

    αν ισχύει το 1ο, τότε στα 2 μου τα ματς δεν έφταιγε το σύστημα αλλά οι gk.
    στο 1ο παιχνίδι , το 1-0, ο άλλος έκανε 3 σουτ στον στόχο, μπήκε το ένα και ο gk μου έκανε 0 αποκρούσεις.
    στο 2ο, το 3-2 , ο άλλος έκανε 4 σουτ στον στόχο, έβαλε τα 2 και ο gk μου έκανε 1 απόκρουση σε όλον τον αγώνα.
    γι αυτό λέω, αν σε ένα από τα 2 ματς (είχα 2 gk) ο ενας έπαιζε ικανοποιητικά (όχι να ξεσκιστεί), θα περνούσα.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  10. #20
    Apprentice Fcgrfr's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    277
    Με μια μικρή παραλλαγή αντί για 2 μέσους 1 κ ενα dmc, το αντιμετώπισα σε ημιτελικό κυπέλλου.
    Ο αντίπαλος κοντά στο 10% καλύτερος σε ποιότητα
    Πρώτο ματς εντός έδρας 4-1-1mc-2aw-2st (είδα ότι με αντίπαλο με ίδιο σχήμα δυσκολεύτηκε....αμ δε....) κανονική νοοτροπία, κοντινή πάσα, μαν του μαν κ απο πλάγια ....1-4 με ξεπάτωσε
    Δεύτερο ματς κατέβηκα με 3dc-3dmw-1mc-2aw-1st πάλι κανονική νοοτροπία , πλάγια κ μαν του μαν τώρα με μεικτή πάσα, κέρδισα 0-1
    παρακολουθουσαμε κ οι δυο κ εντός κ εκτός
    Cloverfield likes this.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast