Results 1 to 7 of 7
Like Tree2Likes
  • 2 Post By nikolgiorgos

Thread: Αντιμετώπιση 4-5-1v.Tελικος ch.league

  1. #1
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90

    Αντιμετώπιση 4-5-1v.Tελικος ch.league

    Aύριο παιζω κι εγώ , τελικό champions league .Παιζει με 4-5-1v ,ειναι σχετικά ισοδύναμος , αυτός 94% ποιότητα κι εγώ 99%.Oι κορυφαίοι του παίκτες , απο κυνηγό και οι δύο, οι ακραίοι του aml-amr. To κεντρο του μέτριο , ο dmc το ίδιο , όπως και οι αμυντικοί του .
    Προβληματίζομαι μεταξύ 2 επιλογών .
    Η πρώτη να παω νορμάλ με αντεπιθέσεις , γιατί κι αυτός υποπτευομαι έτσι θα είναι στημένος , με σύστημα 3w-2dmc-3w(ml-mc-mr) , amc , st.Με βελάκια μπροστά στα ακραία μου χαφ και στον amc.
    Οι ακραίοι του όταν αμύνομαι θα είναι τριπλομαρκαρισμένοι .Mε βγαζει ασπροπρόσωπο απέναντι σε πιο δύσκολους αντιπαλους, αλλά τώρα με φοβίζει γιατί έχω την εντύπωση ότι τελευταία η νορντεους τιμωρεί οταν παιζεις αμυντικα και εισαι εσύ ο πιο ισχυρός .

    Η 2η επιλογή ειναι 3W-1DMC-2MC-AML-AMC-AMR-ST με έντονο πρεσινγκ για να εκμεταλευτω την μετρια αμυνα του .Θα εχω εξι παικτες στο κεντρο που λογικα θα μου δωσει και κατοχή , ελπιζοντας οι πλαγιοι μπακ μου να τα βγαλουν περα με τους ακραίους του .Και να ξεκινηησω όπως πάντα νορμάλο με το μπονους στην επίθεση .

    Ξερω ότι αρκετοί είστε λάτρεις του 4-5-1v και περιμένω προτάσεις ...

  2. #2
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    τελευταία η νορντεους τιμωρεί οταν παιζεις αμυντικα και εισαι εσύ ο πιο ισχυρός .
    αν ήταν στο αυτόματο το παιχνίδι, μπορεί να συμφωνούσα, αν όμως κοουτσάρεις, θα έλεγα να πας αμυντικά (επειδή και εγώ το 4-5-1V) το παίζω άμυνα/αντεπιθέσεις και είναι ρίσκο.
    Το γυρίζεις στο 2ο ημίχρονο αν δεν σου βγαίνει > επίθεση/πίεση ψηλά/ μαν του μαν, κανά εξτρά βέλος.

    Το κλειδί στις προτάσεις σου είναι τι θα κάνει ο AMC σου απέναντι στον DMC του.
    Μπορείς να ξεκινήσεις με το 1ο σχήμα και αν δεν σου βγάινει, γύρνα το σε 3Dw-2DMC-2MC-AML-AMR-ST
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  3. #3
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90
    Σε ευχαριστώ για τις προτάσεις .Αύριο θα ποστάρω το αποτέλεσμα
    Αmcεχω 4 ...θα παίξω με τον παλαιότερο και μικρότερο σε ποιότητα (μετα βίας έφθασε σήμερα το 60% !!,ενώ έχω και ένα st-amc με 115%! αλλα ασανσέρ σε απόδοση..).Τον έχω από την 1η μου σεζόν , τώρα 4η , μεγάλωσε πια και τον έχω συνηθως πάγκο.Αλλά όποτε τον βάζω ,ειναι πάντα σε απόδοση 8-9-10, ιδιως στο ch.l.και απέναντι και σε πολύ δ υνατούς αντιπάλους .Eλπίζω αύριο να μην αλλάξει συνήθειες ...

  4. #4
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    το τι βαθμούς-εμφανίσεις παίκτες είχαν σε προηγούμενα ματς του ίδιου θεσμού, μετράει πάντως.
    να το υπολογίζεις αυτό στην επιλογή.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  5. #5
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90
    Καλημέρα , αν και με μεγάαααλη καθυστέρηση γιατί ξεχάστηκα , να ενημερώσω τους φίλους πως το αποτέλεσμα του τελικού ήταν ατυχές.Ηττα με 4-2, σε ενα ματς που είχα την κατοχή , περισσότερα σουτ, και δεν παρακολουθούσε ο αντίπαλος !Το 4-5-1v του με ξεπάτωσε.Ο τερματοφύλακας και η άμυνά μου στην χειρότερη μέρα της σεζόν.Ξεκίνησα καλά , με 1-0 , ισοφάρισε , και μετά το 30' αρχισε ο κατήφορος.Ολες οι βαθμολογίες κατρακυλούσαν προς τα κάτω.Κακή μέρα ? λάθος κοουτσάρισμα ? πάμε για άλλα...

  6. #6
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    με τι σύστημα και τι οδηγίες έπαιξες τελικά ?

    * ένα τραγικό σφάλμα απέναντι στο 4-5-1 v είναι να φας πρώτος γκολ και να γυρίσεις μετά σε επίθεση.
    αν αυτός έχει σετάρει άμυνα/αντεπιθέσεις΄, σε "σκοτώνει".
    τη έχω πάθει και εγώ.
    dragonomicon and milpol like this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  7. #7
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90
    Επαιξα με 3w-2dmc-3w-1-1 , με βελακια προώθησης στα ακραια χαφ, νορμάλ με αντεπιθέσεις και πατημένο το μπόνους επίθεσης.Οπως σου είπα στην αρχή οι βαθμολογίες των παικτών ανεβαίνανε με γρηγορους ρυθμούς και προηγήθηκα.Από το 30 και μετά που ισοφάρισε άρχισαν οι βαθμολογίες να πέφτουν ...Περίμενα να δω πως θα πάει , έβαλε και 2ο , αναγκάστηκα να το γυρίσω σε επιθεση και να αλλαξω και το συστημα βγαζοντας τον 1 dmc και βαζοντας στη θέση του 2ο φορ.Ισοφάρισα προς στιγμην και μετά εφαγα και τα αλλα 2.