Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 22
Like Tree6Likes

Thread: 3n-2-3w(aml/amc/amr)-2

  1. #1
    Dreamer
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    421

    3n-2-3w(aml/amc/amr)-2

    Είδα ότι και ο Clover το ρωτάει στο αγγλικό φόρα. Τώρα τελευταία ούτε το ND δουλεύει καλά εναντίον του, για το V δεν το συζητάμε
    αν και θεωρητικά είναι πολύ καλό. Έχει κανένας πρόσφατη εμπειρία αντιμετώπισης του με επιτυχία?

  2. #2
    Rookie pgatzas's Avatar
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    58
    Eγω έπαιξα πριν αρκετες αγωνιστικές με 4141. περιπου ισοδυναμος και τον κέρδισα σχετικα ανετα.

  3. #3
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Φιλε με εχει σκαλωσει... το παιζει ο 5ος της βαθμολογιας χανει βαθμους με τους μικρους αρα δεν μπορει για πρωτάθλημα αλλα εχει παρει νικες απο ολους τους μεγάλους...

    Μεγαλη σπαζοκεφαλιά

    Εκανα φιλο με τη δευτερη ομαδα ενα τυπο με αυτο το συστημα με ιδια ποιοτητα

    Θα αρχισω τα φιλικα σημερα και αυριο και θα επανελθω με κανα συμπέρασμα
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

  4. #4
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    έπαιξά εγώ εναντίον, πριν λίγες ώρες στα ημιτελκά του κυπέλλου, με την 3η μου ομάδα.

    Ξεκίνησα συντηρητικά με 4-1-4-1 αμυνα/αντεπιθέσεις από πλάγια (τα άλλα νορμάλ) και με μπόνους άμυνας γιατί είχε λίγο καλύτερη ποιότητα ο αντίπαλος.
    Δεν παρακολουθούσε ο άλλος.
    Είχα κατοχή και περισσότερα σουτ αλλά ο DC του ο Kyriakou (προδότης ) έκοβε αβέρτα τους δικούς μου (κυρίως τους πλάγιους).
    Επίσης το τέρμα του ήταν πολύ καλός.
    όχι μόνο έκανε αποκρούσεις αλλα εξουδετέρωναν και τα κόρνερ μου.

    Κάπου μετά το 70' είπα να ρισκάρω, το γύρισα σε νορμάλ, 4-5-1V, με πίεση ψηλά και μπόνους επίθεσης αλλα στο τέλος το φάγαμε το γκολάκι (από στημένο)
    Το θέμα με ματς όπως αυτό, δεν καταλαβαίνεις τι γίνεται.
    ήταν το σύστημα ?
    η κακή μέρα για τους επιθετικούς μου και το τέρμα ?
    η καλή μέρα για κανά 2 παίκτες του ?
    δεν βγάζεις άκρη
    Το θέμα είναι ότι αν θέλω να πάω τελικό, πρέπει να βάλω 2 γκολ στον επαναληπτικό

    3n-2-3w(aml/amc/amr)-2-cup-semi-f-1.jpg
    Last edited by nikolgiorgos; 02-22-2017 at 06:03 PM.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  5. #5
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Δύο στοιχεία που έχω μαζέψει για την ώρα:

    1. Κοίταξα όλα τα αποτελέσματα της ομάδας που παίζει αυτό το σύστημα στο πρωτάθλημα. Είναι καλή ομάδα άρα έχει πολλές νικές και είναι πολύ καλό το δείγμα.
    Το σύστημα έχει πρόβλημα στον συνδυασμό 1AMC-2ST.
    Συστήματα 442nd, 442wd, 3w-2n-2n-1-2.
    Εναντίον αυτού του συνδυασμού σε περίπου 10 ματς έχει μόλις 1 νίκη και 9 ήττες. Η νίκη με 3-4 στα τελευταία λεπτά άρα στο τσακ.

    2. Πρώτο φιλικό εναντίον αντίστοιχου συστήματος με 2η ομάδα.
    Αρχίζω τις δοκιμές.
    Ξεκινησα με 442nd, το ματς πήγε 1-1 αλλά ήμουν πολύ ανώτερος στα στατιστικά με πάρα πολλές φάσεις.. διπλάσια σουτ και σουτ σε εστία.


    Θα ήθελα πολύ να δοκιμάσω το 3dc-2dmr/l-2mc-1-2 αλλά δυστυχώς δεν έχω dmr/dml με τη δεύτερη ομάδα.

    Θα συνεχίσω να παίζω φιλικά με το 442nd.

    Σημείωση:
    Παρατηρώ τις τελευταίες σεζόν ότι η νοοτροπία η επιθετική ασκεί πολύ πίεση ψηλά χωρίς να χρειάζεται να παιξεις υψηλη πιεση. Θα δοκιμάσω λοιπον το εξης
    442nd, βελακι μπροστα amc, βελακια πισω σε ολους τους αμτνικους και dmc
    Νοοτροπια επιθετικη, απο κεντρο mixed πασες, counter, ζωνη χωρις πιεση
    Last edited by Cloverfield; 02-22-2017 at 06:24 PM.
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

  6. #6
    Dreamer
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    421
    Εγώ έναν αντίπαλο φίλης μου που έχω παρατηρήσει, έχει απέναντι σε ND 3 νίκες και 3 ισοπαλίες.
    Επίσης από το hexagon έχει μία ήττα και μία ισοπαλία απέναντι σε χειρότερο αντίπαλο όπου μάλιστα έφαγε πάρα πολλά σουτ.
    Όσον αφορά το v μία ισοπαλία όπου ο φίλος μου το έπαιξε με κοντινές πάσες και μεικτό φόκους

  7. #7
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Χμ θα δοκιμάσω και εξάγωνο αύριο λοιπόν αν και ελλειψη dmc με 3am δεν μου ακουγεται ορθον
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

  8. #8
    Dreamer
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    421
    ούτε και σε εμένα αλλά το είδα και το λέω. Το μόνο που έχει βάση είναι ότι δίνει υπεροπλία στην επίθεση 4 εναντίον 3 κ από τα πλάγια

  9. #9
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    μπα το εξάγωνο δεν δούλεψε καθόλου θα έλεγα.

    εντάξει προφανώς πάντα παίζει ρόλο πως παίζει το κάθε σύστημα κι εσύ και ο αντίπαλος.

    αύριο παίζω με τον δικό μου ακόμα δεν έχω αποφασίσει τι σύστημα να βάλω
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

  10. #10
    Dreamer
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    421
    Γι αυτό είμαι εδώ, σου βρήκα τη λύση. Δύο διαφορετικές ομάδες, βάλαμε το ίδιο αντισύστημα. Ο αντίπαλος πιο δυνατός αλλά κατατροπώθηκε.Το μόνο κουλό ήταν ότι και στα δύο παιχνίδια έβαλε γκολ με αντεπίθεση παρά τα αμ. χαφ μας. (τα πρόσωπα τα έσβησα γιατί δεν έχω έγκριση να τα ποστάρω)
    3n-2-3w(aml/amc/amr)-2-screenshot_11.jpg
    3n-2-3w(aml/amc/amr)-2-screenshot_9.jpg3n-2-3w(aml/amc/amr)-2-screenshot_12.jpg

    Κάτω βέλη σε όλη την άμυνα+ τα αμ. χαφ. Φόκους μέση

Page 1 of 3 123 LastLast