Results 1 to 9 of 9
Like Tree3Likes
  • 1 Post By dimvol
  • 1 Post By Ioannis Boulakas
  • 1 Post By dimvol

Thread: Τελικός εναντίον 3w-1-3mc-2w-1

  1. #1
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766

    Τελικός εναντίον 3w-1-3mc-2w-1 edited2

    Νάτος ο τελικός τσουλού.
    Το μεγάλο στοιχημα μιας και μενω σεζον φετος και τσυολου ειναι μονοδρομος για να συμμετασχω του χρονου ξανα.

    Αντίπαλος 7,5 αστέρια με μερικούς 8αστερους

    Τελικός εναντίον 3w-1-3mc-2w-1-screenshot_2017-03-29-21-24-26-688.jpg

    Ο βασικός κεντρικός αμυντικός του που είναι πολύ καλός, πήρε κίτρινη..
    Η 2η κίτρινη δεν σημαίνει ότι χάνει το επόμενο ματς δλδ τον τελικό;
    Αν ναι είναι πολύ θετικό γιατί οι παγκίτες του είναι μετριότατοι και ο μοναδικός που θα τον αντικαταστήσει είναι ένας χαμηλός 6άστερος με χαμηλά ratings.

    Τελικός εναντίον 3w-1-3mc-2w-1-screenshot_2017-03-29-21-23-37-554.jpg
    Τελικός εναντίον 3w-1-3mc-2w-1-screenshot_2017-03-29-21-28-41-928.jpg


    Προτάσεις για αντιμετώπιση;
    Όντως θα απουσιάζει ο αμυντικός;
    Last edited by Cloverfield; 04-17-2017 at 05:25 PM. Reason: Ok
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

  2. #2
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90
    Εγώ θα προβληματιζόμουνα μεταξύ 2 επιλογών .Η μία να παω με 3w-1dmc-4-1-1.Πισω βέλη σε dc k dmc να βοηθαει στο μαρκαρισμα του 8στερου st του.
    κοκκινα στους ml-mr.Aν μαλιστα ειναι και aml-amr και χρειαστεί στον αγώνα , γίνεται 3-1-2-3w-1.Kανονικη νοοτροπία με αντεπιθεσεις.Ξεκινωντας με μπονους αμυνας και βλεποντας και κανοντας στην πορεία .
    Η 2η επιλογή ,αν έβλεπα μετριες επιδόσεις στον st του και πολύ καλές στους 2 ακραιους του , να παω με 3w-2dmc-3w-1-1 για να εχω 3πλομαρκαρισμενους τους ακραιους του. Θα κοιτούσα βέβαια και τα 3mc του τι αποδόσεις έχουν .
    Τωρα για μπροστά εγώ προτιμω τον συνδυασμό amc-st ,με βαση τους παικτες που έχω και τις αποδόσεις τους , από το να παίξω με 2st.
    Kαι σε καθε περίπτωση θα προτιμουσα πασες κοντινές .Σε αυτή τη σεζόν δεν ξέρω γιατί , μου αποδίδουν πολύ καλύτερα από τις μεικτές.
    Cloverfield likes this.

  3. #3
    Dreamer
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    421
    συμφωνώ με την πρώτη σου επιλογή και σαν δεύτερη 3n-2dmw-3n-2
    Cloverfield likes this.

  4. #4
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90
    Quote Originally Posted by Ioannis Boulakas View Post
    συμφωνώ με την πρώτη σου επιλογή και σαν δεύτερη 3n-2dmw-3n-2
    Σωστό και αυτό , πολύ σφικτό αμυντικά και μπορεί να σκοτώσει στις αντεπιθέσεις , εγώ δεν έχω εδώ και 2 σεζόν πλαγια αμυντικά χαφ και δεν το παίζω.
    Cloverfield likes this.

  5. #5
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Εγώ σκέφτομαι να ξεκίνησε με το ίδιο συστημα κι εγώ.
    Αυτο το συστημα με έφερε στον τελικο, έχω βρει τις τακτικές για να αποδώσει και παει καλά.

    Το αμυντικό συστημα που μου είπε ο Γιάννης είναι καλό αλλά το ατού μου είναι τα πλαγιά am και δεν θα ήθελα να μην τα χρησιμοποιησω στο πιο κρίσιμο ματς.
    Αν ηταν δυο αγώνες θα το δοκιμαζα

    Υπάρχει και το 4-3-2w-1 που σκέφτομαι.
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

  6. #6
    Dreamer
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    421
    Αν θες να παίξεις με am πάνε σε butterfly

  7. #7
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    3Dw-2DMC-2MC-AML-AMR-ST
    αποφεύγω τα ίδια συστήματα.
    Πάει λίγο ρουλέτα μετά, μαύρο-κόκκινο
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  8. #8
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    τελικά το γύρισε σε 4-3w-1-2.
    Μπορεέι να επηρεάστηκε γιατί είχα αλλάξει σύστημα για ένα αδιάφορο ματς πρω.

    Θα παίξω κλασσικό 451v ελπίζοντας ότι δεν το ξαναλλάξει τελευταία στιγμή γιατί δεν θα το πάρω χαμπάρι.

    Είναι 14.20 ο τελικός και ελπίζω να βρω χρόνο να τον δω
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

  9. #9
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Δυστυχώς χάσαμε με ενα γκολ φάουλ στην παράταση. 0-0 μέχρι τοτε.

    Με το 43w12 του αντιπάλου ήμουν πολύ καλύτερος, αλλά δυστυχώς κλασσικές ευκαιρίες, τετατετ, φάουλ, κόρνερ.. Δεν μου τις έδωσε γκολ το παιχνιδι.

    Ο αντιπαλος γύρισε τον σύστημα μετα στο κλασσικό που έγραψα στο πρωτο ποστ. Εκεί ισορροπησε το παιχνιδι αλλά επειδή τα ratings των παικτών μου ανέβαιναν δεν ήθελα να χαλασω την χημεία και να αλλάξω συστημα.

    Το παιχνιδι τσουλαγε προς ενα γκολ=νίκη.
    Το έβαλε με φαουλακι και τέλος. Στο δεύτερο ημίχρονο παράτασης δεν είχα περιθώρια για πολλά.
    Είχα βέβαια ακόμα ενα φάουλ στο τέλος... Αλλά το δικο μου δεν ήθελε να μπει χαχαχ

    Τεσπα κρίμα ηταν ο μεγαλος στόχος γιατί του χρονου δεν θα μπορω να παίξω τσουλου επειδή δεν το σηκωσα
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣