Results 1 to 5 of 5
Like Tree1Likes
  • 1 Post By imperium

Thread: Αντιμετώπιση 3w-2dmc-3w-2st

  1. #1
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90

    Αντιμετώπιση 3w-2dmc-3w-2st

    Kαλημερα . Σε λίγες ώρες παίζω "τελικό" πρωταθλήματος με έναν Τούρκο εκτός έδρας .Αυτη τη στιγμή είναι στημένος με 3w-2dmc-ml-mc-mr-2st . Exoυμε σημαντική διαφορά ποιότητας 98% εγώ 82% αυτός , στον πρωτο γύρο όμως έχασα . Ηταν από τα ματς που η nordeus αποφάσισε οτι έπρεπε να χαθούν.Αυτος χρειαζεται οπωσδηποτε τη νικη , εγω βολευομαι και με ισοπαλια .Παρα τη διαφορα ποιότητας εχει πολύ καλή ομάδα , αλλάζει τα συστήματα συνεχώς , και ειναι παντα παρών με μεγαλη υποστήριξη και από φίλους.Η λογικη λεει να παω αμυντικα με αντεπιθεσεις , όσες φορες ομως το εκανα απεναντι σε υποδεεστερο αντίπαλο , είδα κι έπαθα .Η nordeus "τιμωρεί"....
    Σκεφτομαι 3 επιλογές , ξεκινωντας παντα με νορμάλ και βλεποντας και κανοντας .
    1η.Να στησω την ομαδα με σύστημα που πάντα μου φέρνει νίκες .3w-1dmc-3mc-2w-1st.
    Bελακια πισω σε dc και dmc, dl-dr xωρις στην αρχή, aml-amr χωρις στην αρχη επισης.Απο τα πλαγια, μεικτες,ζώνη.
    2η.Μονη αλλαγη στην αμυνα αντι για 3w-1dmc , 4 αμυντικοι , αν και παντα ο dmc με βοηθαει .
    3η.πιο αμυντικο στησιμο .3w-2dmc-2mc-2w-1 , γιατι και με την ισοπαλια βολευομαι και οπως και να αλλαξει την ομαδα του θα ειμαι καλυμμενος.
    Ευπροσδεκτη καθε πρόταση

  2. #2
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90
    Tελικά πηγα με το 1ο.3w-1dmc-3mc-2w-1 .Κέρδισα 1-2 ,αλλα το ματς σχετικά μοιρασμένο .Προηγηθηκε και το γυρισα προωθωντας τον εναν mc σε θεση amc και ηταν και ο κορυφαιος του παιχνιδιου.
    Στο τελευταιο 20λεπτο γυρισα εναν mc σε θεση 2ου dmc πανω στον πιο επικινδυνο παικτη του .
    Αποδεικνυεται οτι επρεπε να ξεκινησω με την πιο φορτωμενη αμυντικα εκδοχή , ασχετως του επιθυμητου αποτελέσματος ...

  3. #3
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Αποδεικνυεται οτι επρεπε να ξεκινησω με την πιο φορτωμενη αμυντικα εκδοχή , ασχετως του επιθυμητου αποτελέσματος .
    ναι και εγώ με 4-1DMC θα ξεκινούσα

    προωθωντας τον εναν mc σε θεση amc και ηταν και ο κορυφαιος του παιχνιδιου
    απέναντι σε DMC δικούς του
    εντυπωσιακό
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  4. #4
    Rookie
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    90
    Οντως εντυπωσιακό ,αλλά είναι η 2η φορά που λειτουργεί απέναντι σε πολύ δύσκολη ομάδα με παραπλήσια διάταξη με 3w-2dmc.Προφανώς παίζει ρόλο οτι ο amc μου συνηπήρχε με τους aml-amr ....

  5. #5
    Apprentice imperium's Avatar
    Join Date
    May 2017
    Location
    Greece
    Posts
    297
    ο αντιπαλος μου ειχε τετοιο συστημα!!
    σχεδον ιδια ποιοτητα ομαδας!!

    εγω εχω συστημα
    dl,dc,dr-dmc-ml,mc,mr-amc,amc-st

    διαβασα το αρχικο ποστ και εβαλα στον dmc βελακι προς την αμυνα .
    βελακια μπροστα μονο στον επιθετικο και στους μεσους και κυριαρχησα στον αγωνα με 3-0 ευκολα

    Αντιμετώπιση 3w-2dmc-3w-2st-20251081_1138533302957116_1770577408_o.jpg
    dimvol likes this.