Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 27
Like Tree8Likes

Thread: Εναντιον 4-1-2-1-2

  1. #11
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640
    Quote Originally Posted by dimitrismeli15 View Post
    να ρωτισω κατι τεσλα με αυτο το συστημα δεν εχεις θεμα στην αμυνα?
    Όπως είπε ο Lizas παίζω μαν του μαν. Συνήθως έχω καλύτερη δυναμικότητα οπότε δεν παίζει θέμα. Όταν όμως ο αντίπαλος είναι δυνατός και παίζει αρκετά επιθετικά (και απο πλάγια), γυρνάω τους μπακ πιο πίσω.

    Quote Originally Posted by Nikose View Post
    O Griezmann και ο Αντωνατος ειναι AMCηδες ετσι??
    Είναι AML και AMR αλλά τους έχω φέρει πολύ κοντά στον άξονα. Αυτό για να γλιτώνω την δυνατή πίεση μαν του μαν που μπορεί να μου ασκεί η αντίπαλη άμυνα. Γενικά αυτή η τακτική "μπερδεύει" τους αντίπαλους αμυντικούς σε άμυνα τεσσάρων αμυντικών.
    Επίσης σε άμυνα ζώνης τρυπώνουν ανάμεσα από τους αμυντικούς με κάποια κάθετη.

    Αξιοσημείωτο είναι όταν έχω την κατοχή της μπάλας, οι aml/amr συγκλίνουν και έτσι οι πλάγιοι μπακ προχωρούν πιο μπροστά και δημιουργώ υπεραριθμεία.

    Quote Originally Posted by dsio View Post
    Να θεωρησουμε οτι η μετακινηση των ακραιων διπλα στον st πρεπει να συνοδευεται απο passing through middle για να εχει νοημα;
    Nope. Το έχω στις περισσότερες περιπτώσεις με μεικτές. Δίνει ελευθερία κινήσεων στους 2 αυτούς παίκτες (τους aml/amr).
    Last edited by Tesla; 12-28-2017 at 01:46 PM.
    dimitrismeli15 and dsio like this.
    In Tesla FC's club we fight for glory in our fields. Our mission is a wealthy, yet promising team,
    that spreads its ideas beyond the horizon and leads our spirit to the victory.

    • A.E.K. FC
      | seasons 01 -> 37 |

    • Tesla F.C.
      | seasons 38 -> 67 |

    • Dragons F.C.
      | seasons 68 -> 75 |

  2. #12
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833
    Πολυ ανορθοδοξο συστημα. Μονο δυο αμυντικοι. aml/amr μπροστα απο ml/mr. Φουλ επιθεση. Iσα που θα φυγω με πενταρα απο κει μεσα..

    Τους εστησα. Ο θεος βοηθος...

    Εναντιον 4-1-2-1-2-screenshot_4.jpg
    Last edited by Nikose; 12-28-2017 at 01:47 PM.

  3. #13
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640
    Βάλε μαν του μαν, μεικτές στρατηγικές, επιθετικά χωρίς τεχ. οφσάιντ. Αν όλα πάνε καλά και αρχίζει το αποτέλεσμα να σε βολεύει, γύρνα τους μπακ πιο πίσω και παίξει αμυντικά με αντεπιθέσεις.
    Nikose and dsio like this.
    In Tesla FC's club we fight for glory in our fields. Our mission is a wealthy, yet promising team,
    that spreads its ideas beyond the horizon and leads our spirit to the victory.

    • A.E.K. FC
      | seasons 01 -> 37 |

    • Tesla F.C.
      | seasons 38 -> 67 |

    • Dragons F.C.
      | seasons 68 -> 75 |

  4. #14
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    [QUOTE=Nick Lizas;495915]αφου εριξες 4 τι φοβάσαι χωρις οφσάιντ βαλε στο 2ημιχρονο εντονη πιεση αν δεις ότι
    γινεται επικυνδυνος γυρισε το σε πολύ αμυντικη και αντεπ

    εγω θα επαιζα ετσι






    Attachment 92678Attachment 92679[/QUOTE

  5. #15
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    Quote Originally Posted by Nikose View Post
    Δεν την εριξα εγω τη τεσσαρα Νικ. Αυτος την εριξε στον προηγουμενο του αντιπαλο. Με hard attacking θα μας σκισει αμα παιζει αμυνα με αντεπιθεσεις.
    αφου όταν παιζεις αμυντικα σε σκιζουν ετσι και αλλιως γιατι δεν δοκιμάζεις κατι διαφορετικο

  6. #16
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    Quote Originally Posted by Nikose View Post
    χαχαχαχα Αμα χανουμε παλι με 0-3 στο 19 να δω εγω τι θα την κανουμε την ικανοτητα να καταλαβουμε πως παιζει. Μονο βραστη με κρεμυδακια μπορουμε να την κανουμε.
    όταν χανεις 0-3 στο 19 προφανως δεν την εχεις την ικανοτητα να διαβαζεις τον αντιπαλο ,

  7. #17
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833
    Ότι πεις.

  8. #18
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640
    Πως πήγε τελικά?
    In Tesla FC's club we fight for glory in our fields. Our mission is a wealthy, yet promising team,
    that spreads its ideas beyond the horizon and leads our spirit to the victory.

    • A.E.K. FC
      | seasons 01 -> 37 |

    • Tesla F.C.
      | seasons 38 -> 67 |

    • Dragons F.C.
      | seasons 68 -> 75 |

  9. #19
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833
    Quote Originally Posted by Tesla View Post
    Πως πήγε τελικά?
    Στις 20:30 θα ξερουμε ποσα φαγαμε.

  10. #20
    Rookie pgatzas's Avatar
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    58
    Quote Originally Posted by Nick Lizas View Post
    όταν χανεις 0-3 στο 19 προφανως δεν την εχεις την ικανοτητα να διαβαζεις τον αντιπαλο ,
    Δεν μας λες κανα τροπο να διαβαζουμε σωστα τον αντιπαλο?

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast