Results 1 to 9 of 9
Like Tree4Likes
  • 2 Post By gkassimis
  • 1 Post By nikolgiorgos
  • 1 Post By dsio

Thread: Η Νορντεους το τερματισε

  1. #1
    Dreamer gkassimis's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Greece
    Posts
    433

    Η Νορντεους το τερματισε

    παιζω σημερα χρονιαρα μερα ομοσπονδιες και εχω αντιπαλο εναν στα κυβικα μου. 124% εγω, 127% αυτος. το συστημα του μου θυμησε οταν επαιζα μπαλα στο δημοτικο που παιζαμε συστημα γιουργια και ολοι ειμασταν επιθεση, σχεδον κανενας αμυνα και το τερμα μπακοτερμα. ο τυπος λοιπον επαιζε με 2 σεντερμπακ. στα ακρα τιποτα πισω. καταρχας εγω θυμαμαι οτι οταν επαιζες τετεια κουλα συστηματα, ετρωγες σφαλιαρα με 20% κατοχη και 80% ο αλλος. ο τυπος μπροστα με 2 επιθετικους, επιθετικο χαφ και 2 εξτρεμ. εγω με 4 αμυντικους στην ευθεια, και αμυντικο χαφ, θεωρητικα τους ειχα καλυμενους. στην αμυνα του ομως ειναι το θεμα. επαιζε με 2 σεντερμπακ οι οποιοι θεωρητικα μαζι με το αμυντικο χαφ εξουδετερωσαν 2 μου στραικερ αλλα τα 2 εξτρεμ μου δεν ειχαν τιποτα μπροστα τους. και το παιχνιδι μου ηταν εστιασμενο φυσικα στα ακρα. πως στο διαλο γινετε σε 2 παιχνιδια ο τυπος να μην εφαγε γκολ αλλα αντιθετως να μου εκανε πλακα? καμια λογικη και καμια αισθηση της πραγματικοτητας. ειμαι ετοιμος να τα παρατησω και το μονο που κραταει ειναι τα φιλαρακια στην ομοσπονδια. καλη χρονια σε ολους.Η Νορντεους το τερματισε-screenshot_1.jpgΗ Νορντεους το τερματισε-screenshot_2.jpgΗ Νορντεους το τερματισε-screenshot_3.jpgΗ Νορντεους το τερματισε-screenshot_4.jpgΗ Νορντεους το τερματισε-screenshot_5.jpg
    Last edited by gkassimis; 12-31-2017 at 05:58 PM.

  2. #2
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    Quote Originally Posted by gkassimis View Post
    παιζω σημερα χρονιαρα μερα ομοσπονδιες και εχω αντιπαλο εναν στα κυβικα μου. 124% εγω, 127% αυτος. το συστημα του μου θυμησε οταν επαιζα μπαλα στο δημοτικο που παιζαμε συστημα γιουργια και ολοι ειμασταν επιθεση, σχεδον κανενας αμυνα και το τερμα μπακοτερμα. ο τυπος λοιπον επαιζε με 2 σεντερμπακ. στα ακρα τιποτα πισω. καταρχας εγω θυμαμαι οτι οταν επαιζες τετεια κουλα συστηματα, ετρωγες σφαλιαρα με 20% κατοχη και 80% ο αλλος. ο τυπος μπροστα με 2 επιθετικους, επιθετικο χαφ και 2 εξτρεμ. εγω με 4 αμυντικους στην ευθεια, και αμυντικο χαφ, θεωρητικα τους ειχα καλυμενους. στην αμυνα του ομως ειναι το θεμα. επαιζε με 2 σεντερμπακ οι οποιοι θεωρητικα μαζι με το αμυντικο χαφ εξουδετερωσαν 2 μου στραικερ αλλα τα 2 εξτρεμ μου δεν ειχαν τιποτα μπροστα τους. και το παιχνιδι μου ηταν εστιασμενο φυσικα στα ακρα. πως στο διαλο γινετε σε 2 παιχνιδια ο τυπος να μην εφαγε γκολ αλλα αντιθετως να μου εκανε πλακα? καμια λογικη και καμια αισθηση της πραγματικοτητας. ειμαι ετοιμος να τα παρατησω και το μονο που κραταει ειναι τα φιλαρακια στην ομοσπονδια. καλη χρονια σε ολους.Click image for larger version. 

Name:	Screenshot_1.jpg 
Views:	53 
Size:	80.9 KB 
ID:	92819Click image for larger version. 

Name:	Screenshot_2.jpg 
Views:	52 
Size:	75.4 KB 
ID:	92820Click image for larger version. 

Name:	Screenshot_3.jpg 
Views:	52 
Size:	78.5 KB 
ID:	92821Click image for larger version. 

Name:	Screenshot_4.jpg 
Views:	51 
Size:	73.3 KB 
ID:	92822Click image for larger version. 

Name:	Screenshot_5.jpg 
Views:	52 
Size:	82.6 KB 
ID:	92823
    λοιπον για αρχη σου εχει παρει ολο το κεντρο που σημαινει εχει κατοχή και κανει ευκαιριες οι μεσοι του κανουν παρτυ
    τα 2 εξτρεμ σου είναι απομονομενα ο μεσος σου είναι αχρηστεμενος από τους 2 μεσους και το αμυντικο χαφ
    του αντιπαλου και συνεπως δεν μπορει να τροφοδοτησει τα 2 εξτρεμ σου τα οποια εάν εβγαζαν καμμια σεντρα
    τα φορ σου δεν μπορουσαν να κανουν τιποτα γιατι ηταν κλεισμενα από τα 2 σεντερ μπακ και το αμυντικο χαφ
    οι μεσοι παιζουν μεγαλο ρολο στην αναπτυξη του παιχνιδιού γιατ από αυτους θα βγουν οι καθετες μπαλιες που θα κανουν γκολ οι φορ σου
    και τα εξτρεμ

  3. #3
    Dreamer gkassimis's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Greece
    Posts
    433
    εχεις δει εσυ ομαδα πουθενα να παιζει με 2 αμυντικους? για πηγαινε στο fm να παιξεις με 2 αμυντικους και ακομα και η μπαρτσα να παιζει με την ανω ραχουλα, δεν κερδιζει. δηλαδη εσυ αυτο ειδες? οτι μου πηρε το κεντρο και για αυτο με εσκισε? η κατοχη ηταν μοιρασμενη. 51-49 και 52-48 αρα αυτο δεν ισχυει. να επαιζα με κοντινες πασες πραγματι θα υπηρχε θεμα με τους πολλους μεσους του αλλα μικτες επαιζα. τι πιο ευκολο να βγουν μερικες βαθιες μπαλες στα εξτρεμ και να βγουν τετ α τετ. δεν υπαρχει τιποτα να τους σταματησει. να σταματησει η νορντεους να το αποκαλει παιχνιδι football manager γιατι τετειο δεν ειναι. ας πει οτι εισαι manager ενος νεου παιχνιδιου που μοιαζει με ποδοσφαιρο αλλα δεν ειναι ποδοσφαιρο. και θα μπορει καλιστα να κανει και πατεντες για να το κανει πιο ενδιαφερον οπως πχ να μπορεις να παιζεις με 2 τερματοφυλακες ή με 12 παικτες κτλ
    Last edited by gkassimis; 01-01-2018 at 08:33 AM.
    dsio and Mr Dosohos® like this.

  4. #4
    Dreamer
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    421
    Καλημέρα και καλή χρονιά. Nick έλεος ρε φίλε, ανάλυση primera division αλλά άκυρη εδώ, μια χαρά την έστησε την ομάδα το παλικάρι το κέντρο μοιρασμένο ήταν και στο δεύτερο είχε mvp το τέρμα ο αντίπαλος.
    Kassimis μην το ψάχνεις και μην χαλιέσαι οι ομοσπονδίες είναι για τα πανηγύρια. δεν έχουν πλέον καμμία λογική. Αν κάτσω να γράψω περισσότερο θα βγει σεντόνι.
    Κάτσε και κάνε χαβαλέ και τέλος

  5. #5
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    έχουμε δύο δεδομένα
    - ότι δεν υπάρχει πλέον αυτό που λέγαμε παλιά πέναλτυ στον σχηματισμό της ομάδας
    - ότι στις ομοσπονδίες έχει μεγαλύτερο ζάρι.
    και απροβλεπτο μερικές φορές.
    Βλέπω δηλ. σε μερικάς ματς και προσπαθώ να καταλάβω τι παίζει με κάποια κουφά και νομίζω ότι μετράει πάρα πολυ κάποιες φορές η επιλογή του μπόνους.
    Το 10% + 15% ενεργοποίσης + το μπόνους από συμπαίκτη.
    Mr Dosohos® likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  6. #6
    Pro dsio's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Athens
    Posts
    844
    Μηπως το penalty λογω των illegal formations πρεπει να επανελθει;

    Εχει δικιο ο gkassimis, το minimum των αμυντικων πρεπει να συναδει με το real football (δηλ. 3), δεν ειναι δυσκολο.

    Τωρα γιατι η Nordeus εχει προγραμματισει οι αγωνες στις ομοσπονδιες να εχουν μεγαλυτερο ζαρι σε σχεση με τις υπολοιπες διοργανωσεις...θα ηταν μια καλη ερωτηση.

    Sent from my SM-A300FU using Tapatalk
    Ioannis Boulakas likes this.
    Club: LEGENDS FC (Level: 50)
    40x League, 24x Champions League, 26x Cup, 12x Super Cup
    18x Triple Crown
    10x Quadruple Crown

    Association: OPA MATSIOULA F.C.
    Highest Division: Diamond

  7. #7
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    Quote Originally Posted by gkassimis View Post
    εχεις δει εσυ ομαδα πουθενα να παιζει με 2 αμυντικους? για πηγαινε στο fm να παιξεις με 2 αμυντικους και ακομα και η μπαρτσα να παιζει με την ανω ραχουλα, δεν κερδιζει. δηλαδη εσυ αυτο ειδες? οτι μου πηρε το κεντρο και για αυτο με εσκισε? η κατοχη ηταν μοιρασμενη. 51-49 και 52-48 αρα αυτο δεν ισχυει. να επαιζα με κοντινες πασες πραγματι θα υπηρχε θεμα με τους πολλους μεσους του αλλα μικτες επαιζα. τι πιο ευκολο να βγουν μερικες βαθιες μπαλες στα εξτρεμ και να βγουν τετ α τετ. δεν υπαρχει τιποτα να τους σταματησει. να σταματησει η νορντεους να το αποκαλει παιχνιδι football manager γιατι τετειο δεν ειναι. ας πει οτι εισαι manager ενος νεου παιχνιδιου που μοιαζει με ποδοσφαιρο αλλα δεν ειναι ποδοσφαιρο. και θα μπορει καλιστα να κανει και πατεντες για να το κανει πιο ενδιαφερον οπως πχ να μπορεις να παιζεις με 2 τερματοφυλακες ή με 12 παικτες κτλ
    πρωτο δεν παιζουμε fm ,για την νορντεους αν δεν το εχεις καταλαβει 2 σεντερ μπακ+1 αμυντικο χαφ είναι 3 αμυντικοι
    εγω σου απαντω με την λογικη του νορντεους και όχι την λογικη του ποδοσφαιρου που ξερουμε,,

  8. #8
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    Quote Originally Posted by Ioannis Boulakas View Post
    Καλημέρα και καλή χρονιά. Nick έλεος ρε φίλε, ανάλυση primera division αλλά άκυρη εδώ, μια χαρά την έστησε την ομάδα το παλικάρι το κέντρο μοιρασμένο ήταν και στο δεύτερο είχε mvp το τέρμα ο αντίπαλος.
    Kassimis μην το ψάχνεις και μην χαλιέσαι οι ομοσπονδίες είναι για τα πανηγύρια. δεν έχουν πλέον καμμία λογική. Αν κάτσω να γράψω περισσότερο θα βγει σεντόνι.
    Κάτσε και κάνε χαβαλέ και τέλος
    την ομαδα την εστησε μια χαρα με την λογικη του ποδοσφαιρου που ξερουμε όχι με την λογικη του νορντεους

  9. #9
    Pro dsio's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Athens
    Posts
    844
    Εχει αληθεια σημασια σε μια τετοια περιπτωση αν επαιζε με κοντινές ή μακρινές μπαλιές;

    Οι ποδοσφαιριστές δεν κάνουν ντριμπλα στο T11;

    Ενταξει τέτοια βασικά θα έπρεπε να προβλέπονται, να δοκιμάσουμε και με 1 ή καθόλου αμυντικο;

    Ρουλετα;

    Sent from my SM-T710 using Tapatalk
    Club: LEGENDS FC (Level: 50)
    40x League, 24x Champions League, 26x Cup, 12x Super Cup
    18x Triple Crown
    10x Quadruple Crown

    Association: OPA MATSIOULA F.C.
    Highest Division: Diamond