Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 30 of 34
Like Tree2Likes

Thread: Στραβός γυαλός ?

  1. #21
    Apprentice GreatGamer170's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    265
    Μετράει η κακή χημεία;
    In Meccas Great FC our game is FairPlay!

    Leagues:4

    Champions Leagues:1

    Super Leagues:1

    Cups:4

    Unbeaten in all matches of a league:1

    Seasons completed:17

  2. #22
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    κακή χημεία εννοώ
    πέρσυ πχ είχες 3 επιθετικούς που πήγαιναν καλά (aml-amr-st) και φέτος αλλάζεις τον aml.
    μπορεί να επηρεάσει και την απόδοση των άλλων δύο που είχαν καλή απόδοση.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  3. #23
    Dreamer
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    421
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    κακή χημεία εννοώ
    πέρσυ πχ είχες 3 επιθετικούς που πήγαιναν καλά (aml-amr-st) και φέτος αλλάζεις τον aml.
    μπορεί να επηρεάσει και την απόδοση των άλλων δύο που είχαν καλή απόδοση.
    Νικ με όλο τον σεβασμό πες μου ότι δεν το πιστεύεις πραγματικά αυτό που έγραψες και το λες θεωρητικά.
    Δεν ισχύουν αυτά ρε παιδιά έλεος, δεν είμαστε σε πραγματικό ποδόσφαιρο

  4. #24
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    έλα ρε γιάννη, δεν εννοώ όπως στο πραγματικό ποδόσφαιρο ότι ο ρονάλντο και ο μπενζεμά δεν χωνεύουν τον μπαίλυ και δεν παίζουν καλά χαχα
    εννοώ ότι το παιχνίδι μπορεί να έχει κατά διαστήματα μια γραμμικότητα.
    αν επέμβεις, μπορεί να αλλάξουν και κάποια αποτελέσματα, είτε προς το καλό είτε προς το κακό.

    προσωπική μου εμπειρία πάντως (από την παλιά έκδοση, που πουλούσαμε και αγοράζαμε από πραγματικούς μάνατζερ)
    - είχα έναν πολύ ωραίο st αλλά θα γινόταν 4* και τον πούλησα, τον αγοράζει ένας άλλος, πάτος ο δικός σου.

    - κατά καιρούς αγόραζα καποιους παίκτες με μέτρια στατιστικά, πετούσαν στην ομάδα μου.

    δεν είναι σταθερές αξίες, αλλάζουν.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  5. #25
    Newbie
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    43
    Λοιπον, μετα απο συζητησεις επι συζητησεων κ αποψεις επι αποψεων που αναλυθηκαν πανω σ αυτο το θεμα.. Αρχισε να φαινεται φως στο τουνελ.. Παμε να δουμε τι εννοω.. Οπως ειχα εξηγησει, βρισκομαι σε φαση tanking, οποτε εχω μια καλη ενδεκαδα, η οποια χρησιμοποιειται μονο για τις υποχρεωσεις στα τουρνουα ομοσπονδιων και σε καποιους αγωνες επιλεκτικα, οπου ο αντιπαλος ειναι πανω απο 15% καλυτερος, αφ ενος για να δω τις δυνατοτητες της ομαδας και αφετερου για να παρουν οι παικτες xp απ τον αγωνα αφου ετσι κ αλλιως δεν θα ειναι πιθανο να κερδισω.. Ηρθε λοιπον ενα σετ 5 αγωνων, με αποκορυφωμα το σημερινο ματς πρωταθλγματος το οποιο με εκανε να αναθαρρυσω.. Αναλυτικα......

  6. #26
    Newbie
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    43
    Παμε στο σαββατο και τον πρωτο ημιτελικο στις ομοσπονδιες.. Αντιπαλος με ποιοτητα 101,εναντι 110 δικης μου ποιοτητας.. Επαιζε με συστημα dl-dc-dr-dmc-ml-mc-mc-mr-st-st.. Εγω βλεποντας οτι εχει 2 επιθετικους και καθολου επιθετικους μεσους, πιστευα οτι θα παιξει αμυντικα και πως θα προσπαθησει στην κοντρα να τροφοδοτησει τους 2 φουνταριστους του.. Επαιξα λοιπον με 3 dc για να εχω αριθμητικο πλεονεκτημα, κοτσαρα και ενα dmc για να κλειδωσω τους διαδρομους προς στη μπροστοφυλακη του, εβαλα 2 mc ωστε να εξουδετερωσουν τους 2 δικους του και μπροστα εβαλα aml-amc-amr-st για να παιξω στα ισια την τετραδα που ειχε κανει με dl-dc-dr-dmc.. Αποτελεσμα;;
    Στραβός γυαλός ?-screenshot_20180326-105822.jpg
    Στραβός γυαλός ?-screenshot_20180326-105833.jpg
    Καπου εδω σκεφτηκα 'παλι μια απ τα ιδια'.. Οπως και τις προηγουμενες εβδομαδες ειχα το πανω χερι σε κατοχη, πασες, σουτ κλπ κλπ, αλλα το αποτελεσμα δεν ηρθε.. Το τελικο 2-3 με κολακευει κιολας, καθως το σκορ ηταν 0-3 και μειωσα με 2 γκολ μετα το 80..απ οτι φαινεται, οι πλαγιοι χαφ του αντιπαλου, στους οποιους δεν εδωσα ιδιαιτερο βαρος και τους αφησα ξεκλειδωτους, μου εκαναν τη ζημια..

  7. #27
    Newbie
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    43
    Και παμε στο δευτερο ημιτελικο, οπου ξεκινησε ενα πιθανο wind of change.. Αλλαζω τον τροπο παιχνιδιου μου σε ολα τα επιπεδα.. Στο συστημα, εβαλα 4 στην αμυνα για να μην την ξαναπατησω απ τους πλαγιους χαφ του, στο κεντρο επαιξα με V, βαζοντας ενα dmc, 2 mc και aml-amr, αφηνοντας μπροστα ενα φουνταριστο.. Στις οδηγιες αλλαξα μονο την ενταση τακλιν απο κανονικο σε δυνατο.. Και στην ενδεκαδα εκανα το εξης.. Εβαλα st αυτον που μεχρι προτινος εβαζα amr,(μιας και ειναι διθεσιτης), αγορασα amr και πεταξα για το υπολοξπο του σκ τον κλασικο st μεταξυ παγκου κ εξεδρας.. Το αποτελεσμα;;
    Στραβός γυαλός ?-screenshot_20180326-105853.jpg
    Στραβός γυαλός ?-screenshot_20180326-105902.jpg
    Νικη με ανατροπη.. Παλι κυριαρχησα σε ολους τους τομεις της στατιστικης, αλλα αυτη τη φορα καταφερα να στνδιασω το θεαμα με το αποτελεσμα

  8. #28
    Newbie
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    43
    Παμε στην κυριακη, ημερα των τελικων στις ομοσπονδιες.. Ο αντιπαλος ισαξιος σε ποιοτητα. Το συστημα του ηταν 2 dc dl-dr οι οποιοι ηταν τοποθετημενοι ψηλα σε σχεση με τους dc και εμοιαζαν με dml-dmr, 2 mc, aml-amc-amr και ενα st.. Εκει θυμηθηκα εν ποστ που ειχα στειλει για το αν στεκει να παιζει καποιος με ενα dc και dl-dr.. Δεδομενου οτι ο αντιπαλος επαιζε μπροστα οπως γραφω παραπανω, σκεφτηκα πως ηταν καλη ευκαιρια να το δοκιμασω.. Εκανα λοιπον συστημα dl-dc-dr-dmc-mc-mc-aml-amc-amr-st.. Τα αποτελεσματα περα για περα ικανοποιητικα..
    Στραβός γυαλός ?-screenshot_20180326-105955.jpg
    Στραβός γυαλός ?-screenshot_20180326-110004.jpg
    Στραβός γυαλός ?-screenshot_20180326-110024.jpg
    Στραβός γυαλός ?-screenshot_20180326-110033.jpg
    Σκορ, θεαμα, απολυτη κυριαρχια σε ολους τους τομεις, ικανοποιηση και ανακουφηση

  9. #29
    Newbie
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    43
    Και το εξτραδακι βγηκε σημερα σε αγωνα πρωταθληματος με αντιπαλο 15% ανωτρρης ποιοτητας.. Ο οποις επαιζε με 4 στην αμυνα, 2mc,τριαδα με ενα επιθετικο μεσο και 2 wingers και ενα φουνταριστο.. Εγω συνεχισα με ενα dc, 2πλαγιους back, dmc, 2 mc, τριαδα με δεκαρι και 2 wingers και ενα st.. Ιδου τα αποτελεσματα
    Στραβός γυαλός ?-screenshot_20180326-210706.jpg
    Στραβός γυαλός ?-screenshot_20180326-210723.jpg
    Ισοπαλια, που ηρθε στο 89,ενω ημουν μπροστα 2-3..σιγουρα μια μικρη απογοητευση που χαθηκε η νικη στο τελευταιο λεπτο, αλλα αν αναλογιστει κα εις οτι επαιζα με καλυτερο αντιπαλο, εχανα 2-1 και το γυρισα σε 2-3,εχοντας ευκαιριες να βαλω αλλο ενα και να καθαρισω τη μπουγαδα και κρατοντας τα στατιστικα του αγωνα σε ενα επιπεδο που να δειχνει πως το αποτελεσμα το πηρα δικαια, και οχι λογω τυχης δικης μου και ατυχιας του αντιπαλου.. Και πως η εικονα του παιχνιδιου ηταν τετοια που αν ξεφευγε απ το Χ να ετεινε προς δικη μου νικη, εεεεε, μια σχετικη ικανοποιηση ή ακομα και δικαιωση αν θελετε, υπαρχει

  10. #30
    Newbie
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    43
    Και παμε τωρα στο πιο σημαντικο σκελος της κουβεντας.. Το feedback.. Τι συμπερασματα βγαζουμε απο ολα αυτα.. Γτ στην τελικη γι αυτο ειμαστε manager.. Οχι απλα για να βαζουμε 11 και οτι γινει.. Εχουμε και λεμε λοιπον... Καταρχην εχω αρχισει να πιστευω, πως αν ο αντιπαλος παιζει επιθεση με τριπλετα aml-amr-st, αξιζει να παιξει καποιος με dl-dc-dr και να μη βαλει δευτερο dc.. Αντε αν προσθεσει ο αντιπαλος ενα amc να προσθεσουμε κ εμεις ενα dmc και παλι ισα βαρκα ισα νερα.. Σιγουρα 3 αγωνες δεν παρεχουν ικανοποιητικο δειγμα για να πουμε οτι ειναι εγγυημενα δοκιμασμενο, αλλα σιγουρα τα πρωτα δειγματα ειναι περα για περα θετικα.. Δευτερο αξιοσημειωτο ειναι οτι ειδα βελτιωση απ τη στιγμη που αγριεψα, δλδ απ τη στιγμη που αλλαξα το στυλ τακλιν απο κανονικο σε σκληρο.. Μια επιπλεον παρατηρηση ειναι οτι ανεβηκα πολυ επιθετικα οταν πεταξα στον παγκο τον κλασικο φορ μου, τον αντικατεστησα με τον διθεσιτη που ως τοτε χρησιμοποιουσα ως δεξιο winger και αγορασα amr.. Παιδια ο διθεσιτης, παρολο που εχει πρωτα amr και δευτερη θεση st, πεταγε φωτιες.. Τα ματωσε τα διχτυα του αντιπαλου.. Οποιεσδηποτε παρατηρησεις-διαπιστωσεις-αποψεις-συμβουλες ειναι δεκτες και θεμιτες για να γινουμε ολοι καλυτεροι!!

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast