Results 1 to 5 of 5
Like Tree4Likes
  • 1 Post By SergeiD
  • 1 Post By Nick Lizas
  • 2 Post By nikolgiorgos

Thread: 4-2-3-0 !!!

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    7

    4-2-3-0 !!!

    Καλησπερα !

    Παιζω την ομαδα απο την αρχη και κοντα δυο σεζον τωρα με συστημα 4-2(cmf κ dmf)-3-1 , βασιζομενος κυριως στην μεγαλη εμπειρια μου απο football manager (κοφτης +box to box+ classic n10) . Η ομαδα εχει πολυ καλη κυκλοφορια μπαλας και ευρειες νικες , ωστοσο εχω ενα προβλημα . Ο επιθετικος δεν σκοραρει !

    Εχω δυο επιθετικους στο ροστερ (και εναν τριτο που παιζει και εξτρεμ ) ωστοσο και στα δυο συστηματα που παιζω , το προαναφερομενο και ενα αμυντικο 4-4-2 , οι επιθετικοι σκοραρουν με δυσκολια παροτι οι καλυτεροι παικτες στην ομαδα (και στο πρωταθλημα ) .

    Εχω δοκιμασει αναπτυξη απο τα πλαγια αλλα ποτε δεν εχω δει γκολ απο σεντρα (ο βασικος επιθετικος ειναι 192 υψος) . Πρωτος σκορερ συγκεκριμενα ειναι το δεξι εξτρεμ και απο πισω του το 10αρι (κυριως λογω στημενων)

    Μπορει καποιος να βοηθησει ;
    Nick Lizas likes this.

  2. #2
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    Quote Originally Posted by SergeiD View Post
    Καλησπερα !

    Παιζω την ομαδα απο την αρχη και κοντα δυο σεζον τωρα με συστημα 4-2(cmf κ dmf)-3-1 , βασιζομενος κυριως στην μεγαλη εμπειρια μου απο football manager (κοφτης +box to box+ classic n10) . Η ομαδα εχει πολυ καλη κυκλοφορια μπαλας και ευρειες νικες , ωστοσο εχω ενα προβλημα . Ο επιθετικος δεν σκοραρει !

    Εχω δυο επιθετικους στο ροστερ (και εναν τριτο που παιζει και εξτρεμ ) ωστοσο και στα δυο συστηματα που παιζω , το προαναφερομενο και ενα αμυντικο 4-4-2 , οι επιθετικοι σκοραρουν με δυσκολια παροτι οι καλυτεροι παικτες στην ομαδα (και στο πρωταθλημα ) .

    Εχω δοκιμασει αναπτυξη απο τα πλαγια αλλα ποτε δεν εχω δει γκολ απο σεντρα (ο βασικος επιθετικος ειναι 192 υψος) . Πρωτος σκορερ συγκεκριμενα ειναι το δεξι εξτρεμ και απο πισω του το 10αρι (κυριως λογω στημενων)

    Μπορει καποιος να βοηθησει ;
    Βασικά θέλεις ένα φορ όπως εγώ μην πάρεις έτοιμο ,πάρε από τις ακαδημίες και φτιαχτον όπως εγώ έφτιαξα αυτόν και μάλλον θα τον κρατήσω μέχρι να αποσυρθεί η αγόρασε έναν τετράστερα 18 και φτιαχτον


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Ποσιδονας likes this.

  3. #3
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833
    Quote Originally Posted by SergeiD View Post
    Καλησπερα !

    Παιζω την ομαδα απο την αρχη και κοντα δυο σεζον τωρα με συστημα 4-2(cmf κ dmf)-3-1 , βασιζομενος κυριως στην μεγαλη εμπειρια μου απο football manager (κοφτης +box to box+ classic n10) . Η ομαδα εχει πολυ καλη κυκλοφορια μπαλας και ευρειες νικες , ωστοσο εχω ενα προβλημα . Ο επιθετικος δεν σκοραρει !

    Εχω δυο επιθετικους στο ροστερ (και εναν τριτο που παιζει και εξτρεμ ) ωστοσο και στα δυο συστηματα που παιζω , το προαναφερομενο και ενα αμυντικο 4-4-2 , οι επιθετικοι σκοραρουν με δυσκολια παροτι οι καλυτεροι παικτες στην ομαδα (και στο πρωταθλημα ) .

    Εχω δοκιμασει αναπτυξη απο τα πλαγια αλλα ποτε δεν εχω δει γκολ απο σεντρα (ο βασικος επιθετικος ειναι 192 υψος) . Πρωτος σκορερ συγκεκριμενα ειναι το δεξι εξτρεμ και απο πισω του το 10αρι (κυριως λογω στημενων)

    Μπορει καποιος να βοηθησει ;
    Μην ανησυχεις...μολις τελειωσει ο διαγωνισμος πρωτος σκορερ θα αρχισουν να σκοραρουν μια χαρα!!!
    Oι παικτες μας δεν ειχαν κινητρο. Οι αντιπαλοι ηθελαν περισσοτερο τη νικη. . (Σχολιο βοηθου μετα απο νικη με 4-0) Η μαγεια των προγραμματιστων του T11.

  4. #4
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    γενικά είναι το χούι του παιχνιδιού.
    συνήθως σκοράρουν aml - amc -amr οπότε κοίτα να επενδύσεις εκεί περισσότερο, με παίκτες αξιόπιστους και υψηλής ποιότητας.
    οι st θα σκοράρουν περισσότερο σε ματς που θα βάλεις πολλά γκολ ή εκτός αν είναι καλοί στα στημένα φάουλ.
    dsio and Ποσιδονας like this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  5. #5
    Famous Ποσιδονας's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,937
    Το ύψος του παίκτη είναι διακοσμητικό στο παιχνίδι.
    Δεν παίζει σενάριο δηλαδή έχω ψηλό φορ, ο αντίπαλος έχει κοντούς μπακ οπότε έχω πλεονέκτημα στις σέντρες.