Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 18 of 18
Like Tree4Likes

Thread: Ημιτελικός CL 1o leg

  1. #11
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    Αν βγάλω τους παίκτες που καίγομαι να τους προστατέψω για τον τελικό, θα είμαι περίπου στο 72,4% δυναμικότητας και αυτός στο 74%. Θέλω να διασώσω τον aml μου που είναι mvp σχεδόν σε κάθε ματς και ο μοναδικός που σκοράρει στα δύσκολα.Επίσης τον dmc μου που είναι πεντάρης και τσιμπάει εύκολα κάρτες.Αντί για αυτόν θα βάλω ένα 3* από πάγκο σε θέση mc. Θα ήθελα να προστέψω και τον amr αλλά για αυτόν δεν έχω αλλαγή.Συνολικά θα είμαι 81% άμυνα (οι αμυντικοί είναι οι 3/4 καθαροί, 66%κέντρο,66% επίθεση). Παρόλα αυτά με αυτή τη σύνθεση μπορώ να παίξω όλα τα σχήματα.

    ο αντίπαλος έχει εναν τρίστερο τερματοφύλακα και επίθεση φωτιά. 70% άμυνα, 71% κέντρο και 85% επίθεση. Πέρα από τον τερματοφύλακα έχει 4-5 σε όλους και έναν 6αρη επιθετικό.

  2. #12
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    Φαίνεται να έχει αλλάξει τη σύνθεση του σε 3N-2dml-r-2(dmc-mc)-2amc-1. Θα κατέβω με 3N-2dmc-2mc-2amlr-1 με αμυντικό προσανατολισμό, κοντές πάσες και αντεπιθέσεις. Αν τυχόν το αλλάξει σε πολύ επιθετικό (έχει και wingers και επιθετικούς, θα πάω με 4-5(2dmc-ml-mr-mc)-1

  3. #13
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    όχι τόσο πολύ
    και το 4-1-4-1 είναι δυνατό στην άμυνα
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  4. #14
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    Τέλος καλό όλα καλά!
    Ευχαριστώ σε dsio και nikolgiorgos για τις συμβουλές και στα δύο παιχνίδια!

    0-1 νίκη εκτός έδρας και πρόκριση στο τελικό! Το καλό πάει στο ότι δε δέχτηκαν κάρτα οι δύο βασικοί μου που κινδύνευαν. Κατέβηκα με 3N-2dmc-2mc -2amlr-1 ενάντια σε 3Ν-2dmlr-dmc-mc-2amc-st. αμυντικο προσανατολισμό, κανονικά τάκλιν ( ελαφρά) μετά το προβάδισμα ,κοντές πάσες, μαν το μαν και αντεπιθέσεις. Ο αντίπαλος δεν είδε το παιχνίδι οπότε τα πράγματα δεν ήταν δύσκολα.
    Είδα και ένα bug, ενώ έκανα αλλαγή στο ημίχρονο, το παιχνίδι δεν το κατάλαβε και συνέχισε μέχρι να διορθώσω λίγο τη θέση του παίκτη που μπήκε αλλαγή.
    dsio likes this.

  5. #15
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Είδα και ένα bug, ενώ έκανα αλλαγή στο ημίχρονο, το παιχνίδι δεν το κατάλαβε και συνέχισε μέχρι να διορθώσω λίγο τη θέση του παίκτη που μπήκε αλλαγή.
    ναι, έτσι πρέπει να κάνεις για να σιγουρέψεις την αλλαγή.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  6. #16
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    εναντίον 4-4-2!

    Ημιτελικός CL απέναντι σε αντίπαλο αρκετά μικρότερης δυναμικότητας, ο οποίος έχει μερικούς αστέρες και 6-7 παλτά

    Ημιτελικός CL 1o leg-cl-semi.jpg
    Ημιτελικός CL 1o leg-cl-semi-2.jpg

    σκέφτομαι με την διαφορά δυναμικότητας να πάω με 4-3-2w-1 επιθετικά, ίσως με χαλαρά τάκλιν για να αποφύγω τα free kicks

    edit: τα παλτά είναι παλτά, δεν είναι τίποτα μεταλλαγμένοι

  7. #17
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    ή 4-2-3-1 μεικτές πάσες (και απ'τη μέση δηλ.)
    αν έχεις παίκτη mc-amc δοκίμασε να τον περάσεις μετά.
    mkouk likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  8. #18
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    Και με 4-2-3-1 και επιθετικό προσανατολισμό προκριθήκαμε με 3-0 και 3-1 στον μεγάλο τελικό.!!!

    όπου θα αντιμετωπίσουμε αντίπαλο με περίπου 30-40% διαφορά δυναμικότητας.Μάλλον ανενεργός μιας και κατεβάζει την ίδια ενδεκάδα στο CL αν και έχει αρκετά καλυτερους παίχτες στο ρόστερ

    Ημιτελικός CL 1o leg-cl-final.jpg

    Μάλλον θα κατέβω με 4-5-1v επιθετικά από τα πλάγια και αν δεν πάει καλά θα το γυρίσω σε επιθετικό στενό ρόμβο από την μέση.

Page 2 of 2 FirstFirst 12