Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 18
Like Tree4Likes

Thread: Ημιτελικός CL 1o leg

  1. #1
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244

    Ημιτελικός CL 1o leg

    Παίζω εναντίον του παρακάτω αντιπάλου:

    Ημιτελικός CL 1o leg-10.jpgΗμιτελικός CL 1o leg-11.jpgΗμιτελικός CL 1o leg-12.jpg

    είμαστε περίπου ισοδύναμοι και ο πρώτος αγώνας είναι στην έδρα μου.
    Ο αντίπαλος παίζει ανάλογα με τον αντίπαλό του νομίζω.Σε κάποια παιχνίδια έχει χρησιμοποιήσει και 2 dmc ακόμα και εκτός θέσης. Φαίνεται να παίζει πάντα με aml-amr και έναν st, ενώ ξεκινά πάντα και ένα amc ακόμα και αν παίζει εκτός θέσης σε mc.
    Λέω να ξεκινήσω αμυντικά με 4-5(2dmc,ml,mr,mc)-1 με αντεπιθέσεις από τα αριστερά που φαίνεται να έχει κάποιου είδους αδυναμία.Το σύστημα αλλάζει άνετα σε 4-5-1v.Σκληρό πρέσσινγκ,σκληρά τάκλιν,μαν το μαν,μικτές πάσες.Ιδέες?

  2. #2
    Pro dsio's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Athens
    Posts
    844
    Κατα τη γνωμη μου πολυ αμυντικο το στησιμο για ισοδυναμο οπως λες αντιπαλο.

    Θα προτεινα 3-2dmc-2mc-aml-amr-st. Κανονικο/επιθεση και πιεση κανονικη/σκληρη αναλογα με την εξελιξη του αγωνα.

    Αναλογα με τι παικτες εχεις και την εξελιξη του αγωνα, θα μπορουσες τον 1 DMC να τον πρωθησεις ως MC.

    Καλη τυχη!
    mkouk likes this.
    Club: LEGENDS FC (Level: 50)
    40x League, 24x Champions League, 26x Cup, 12x Super Cup
    18x Triple Crown
    10x Quadruple Crown

    Association: OPA MATSIOULA F.C.
    Highest Division: Diamond

  3. #3
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375

    Ημιτελικός CL 1o leg

    Quote Originally Posted by mkouk View Post
    Παίζω εναντίον του παρακάτω αντιπάλου:

    Click image for larger version. 

Name:	10.jpg 
Views:	36 
Size:	95.5 KB 
ID:	109006Click image for larger version. 

Name:	11.jpg 
Views:	36 
Size:	95.1 KB 
ID:	109008Click image for larger version. 

Name:	12.jpg 
Views:	36 
Size:	96.3 KB 
ID:	109010

    είμαστε περίπου ισοδύναμοι και ο πρώτος αγώνας είναι στην έδρα μου.
    Ο αντίπαλος παίζει ανάλογα με τον αντίπαλό του νομίζω.Σε κάποια παιχνίδια έχει χρησιμοποιήσει και 2 dmc ακόμα και εκτός θέσης. Φαίνεται να παίζει πάντα με aml-amr και έναν st, ενώ ξεκινά πάντα και ένα amc ακόμα και αν παίζει εκτός θέσης σε mc.
    Λέω να ξεκινήσω αμυντικά με 4-5(2dmc,ml,mr,mc)-1 με αντεπιθέσεις από τα αριστερά που φαίνεται να έχει κάποιου είδους αδυναμία.Το σύστημα αλλάζει άνετα σε 4-5-1v.Σκληρό πρέσσινγκ,σκληρά τάκλιν,μαν το μαν,μικτές πάσες.Ιδέες?
    διαφωνώ στο στήσιμο ,4-4-1-1 και αν δεν σου βγαίνει από πλαγιά παίξε από κέντρο χωρίς σκληρά τάκλιν και παίξε ζώνη πάσες κοντινες


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Last edited by Nick Lizas; 09-09-2018 at 02:36 PM.

  4. #4
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    Όπα ο τύπος αυτός φαίνεται καλός. Άλλαξε τη σύνθεση του, φαίνεται να έχει κατεβάσει (λογικά είναι για το συγκεκριμένο παιχνίδι,ξεκινάει αύριο πρωί στις 10) 3 dc( o ένας παίζει και Dr,mr) δύο dml-r (το dml είναι Ο βασικός του aml-ml, ενώ το dmr παίζει και mr) dmc, mc στις ίδιες περίπου θέσεις στο κέντρο, τον βασικό του amc(+amr, mr) και δύο st. πρωτη φορά κατεβάζει 2 επιθετικούς, μάλλον είδε το 4-5-1v που κατεβάζω στο πρωτάθλημα και προσπαθεί να το κανει counter. Θα στείλω και εικόνα το βράδυ, είμαι παππούς και δεν ξέρω να στέλνω screenshot από κινητό 😲

  5. #5
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    Quote Originally Posted by dsio View Post
    Κατα τη γνωμη μου πολυ αμυντικο το στησιμο για ισοδυναμο οπως λες αντιπαλο.

    Θα προτεινα 3-2dmc-2mc-aml-amr-st. Κανονικο/επιθεση και πιεση κανονικη/σκληρη αναλογα με την εξελιξη του αγωνα.

    Αναλογα με τι παικτες εχεις και την εξελιξη του αγωνα, θα μπορουσες τον 1 DMC να τον πρωθησεις ως MC.

    Καλη τυχη!
    Ναι δίκιο έχεις είναι πολύ αμυντικό, απλά οι κεντρικοι μου μπορούν να παίξουν και άλλες θέσεις, οπότε ξεκινάω αμυντικά και όταν ο αντίπαλος μάνατζερ δεν είναι μέσα αλλάζω εύκολα. Η διαφορά μου με τον πιο πάνω αντίπαλο είναι στο +3.εχει καλύτερους παίχτες (σχεδόν όλοι πενταρηδες) και τερματοφύλακας τριστερος. εγω έχω τερματοφύλακα εξαστερο και τους παίχτες από τέσσερα έως πέντε

  6. #6
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    Ημιτελικός CL 1o leg-2-1.jpgΗμιτελικός CL 1o leg-2-2.jpg

    αυτό φαίνεται ότι θα κατεβάσει, το οποίο είναι και πολύ ευέλικτο αν θα καταφέρει να δει το παιχνίδι.Λογικά πρέπει να κατεβάσω 1dmc και 4 στο κέντρο. Και μετά είτε 4(2 back) στην άμυνα και έναν επιθετικό είτε 3dc και 2 επιθετικούς.

    αυτός είμαι εγώ

    Ημιτελικός CL 1o leg-3.jpgΗμιτελικός CL 1o leg-4.jpg

  7. #7
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    @dsio ευχαριστώ πολύ για την έμπνευση!!!!!
    Αποτέλεσμα 3-0 υπέρ!.

    Τελικά κατέβασα 3Ν-2dmc-2mc-2aml-r-1st γιατί ο αντίπαλος μάνατζερ είχε κατέβει με 3N-2dml-r-1dmc-1mc-1amc-2st με τους dml-r να μπορούν να παίξουν και πολύ μπροστά. Ευτυχώς για εμένα ο αντίπαλος δεν είδε το παιχνίδι καθώς ο ένας dc και ο ένας dmc έπαιζαν με κίτρινα τρίγωνα καθώς φοβόμουν ότι το αρχικό του στήσιμο ήταν παγίδα. Ξεκίνησα με κανονικό προσανατολισμό και έβαλα μπόνους στην άμυνα.Μόλις μπήκε το γκολ το γύρισα αμυντικά, και όταν είδα ότι δεν μπαίνει έκανα αλλαγή για να μην έχω κίτρινα τρίγωνα.
    Στατιστικά
    67/33% possession (ok αφού ο άλλος δεν μπήκε και ο αγώνας ήταν εντός), 9/6 corners, 22-12 shots, 1-5saves, 8-3 shots on target, 14-28 tackles, 18-11 foul, 86-82 πάσες και τσίμπησα και δύο κίτρινες
    dsio likes this.

  8. #8
    Pro dsio's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Athens
    Posts
    844
    Ωραιος!!!!

    Sent from my SM-A320FL using Tapatalk
    Club: LEGENDS FC (Level: 50)
    40x League, 24x Champions League, 26x Cup, 12x Super Cup
    18x Triple Crown
    10x Quadruple Crown

    Association: OPA MATSIOULA F.C.
    Highest Division: Diamond

  9. #9
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    Καμιά ιδέα για τον επαναληπτικό? πρέπει να προστατέψω 6 παίχτες!
    ίσως δεν πρέπει να βάλω πολύ σκληρά τάκλιν

  10. #10
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    μπα, δεν παίζει ρόλο.
    Το 3-0 είναι ασφαλές σκορ πάντως.
    Βάλε κάποιους δεύτερους (4 πχ) , βάλε και έντονη πίεση- μτμ, νορμάλ ή χαλαρό τάκλιγκ.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

Page 1 of 2 12 LastLast