Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 23
Like Tree6Likes

Thread: Τελικός Champions League !

  1. #1
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244

    Τελικός Champions League !

    Και τώρα ο μεγάλος τελικός!

    Η διαφορά στις ομάδες είναι 79% εγώ και 84% ο αντίπαλος. Ο χειρότερος μου παίκτης είναι ο μοναδικός επιθετικός που μόλις τώρα 4στερησε και έχει και one on one. Ο αντίπαλος έχει εξαστερο επιθετικό και επιθετικό χαφ και πενταστερο τερματοφύλακα με ειδικότητα στα πέναλτι. Το σύστημα που δεν εχει αλλάξει ποτέ είναι 4-3(mc-ml-mr)-1(amc)-2. Αύριο θα ανεβάσω και φωτογραφίες. Πάντως μου έκανε εντύπωση, ενώ είχε κερδίσει στο πρώτο leg του ημιτελικού με 8-0, στο δεύτερο παιχνίδι που έτυχε να το δω είχε και support από οπαδό.
    Ιδέες; λέτε να τσονταρω να αγοράσω κανέναν επιθετικό τελευταία στιγμή;

  2. #2
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    Αυτός είναι ο αντίπαλός μου

    Τελικός Champions League !-1.jpgΤελικός Champions League !-2.jpgΤελικός Champions League !-3.jpg

  3. #3
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    Και έτσι είμαι εγώ:

    Τελικός Champions League !-4.jpgΤελικός Champions League !-5.jpg

    Ιδέες για συστήματα και τακτικές?
    Μήπως να αγοράσω παίκτες τελευταία ημέρα πριν το παιχνίδι?

  4. #4
    Pro dsio's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Athens
    Posts
    844
    451v, από πλάγια, νορμαλ και να εισαι μεσα.
    mkouk likes this.
    Club: LEGENDS FC (Level: 50)
    40x League, 24x Champions League, 26x Cup, 12x Super Cup
    18x Triple Crown
    10x Quadruple Crown

    Association: OPA MATSIOULA F.C.
    Highest Division: Diamond

  5. #5
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    Η διαφορά επιπέδου δεν παίζει ρόλο?
    τις +bonus εντολές να τις δίνω στην άμυνα?
    Σκεφτόμουν και το 4-1-4-1 (με αμυντικό προσανατολισμό και αντεπιθέσεις) για πιο safe και περισσότερη κατοχή αλλά από την άλλη έχει πολύ καλή επίθεση.

    Οπότε λες νόρμαλ, μικτές πάσες, από τα πλάγια, χωρίς αντεπιθέσεις, σκληρό πρέσσινγκ και τάκλιν, μαν το μαν από το 25' και μετά και χωρίς οφσάιντ?

    Επίσης πώς ξεχωρίζεις πιους αμυντικούς να διαλέξεις? έχω δύο τρεις στην ίδια ποιότητα για dc.
    Last edited by mkouk; 09-13-2018 at 02:48 PM. Reason: extra info

  6. #6
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    To σχήμα του μοιάζει επιθετικογενές οπότε (αφού είναι και λιγο καλύτερος) πήγαινε 4-1-4-1, αμυνα/αντεπιθέσεις/έντονη πίεση, μεικτά-νορμάλ τα άλλά.
    Μετά το 30' και μτμ.
    Αφού έχεις τους παίκτες και δεν σου βγαίνει, το γυρνάς μετά σε 4-5-1V , νορμάλ ή επίθεση.

    Για τον DC ή οποιονδήποτε άλλο ισοδύναμο παίκτη, για την επιλογή σου δες και ποιός ήταν αυτός που είχε τις καλύτερες εμφανίσεις-βαθμολογίες στον συγκεκριμένο θεσμό - το τσου-λου στην περίπτωσή μας.
    mkouk likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  7. #7
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    μεικτά-νορμάλ τα άλλά.
    Μετά το 30' και μτμ.

    μεικτά εννοείς και την εστίαση πάσας επειδή έχει λιγότερους mc και επειδή έχει έναν αδύναμο dc? τα τάκλιν γιατί νορμάλ και όχι σκληρά όμως?

  8. #8
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Γιατί εκτός απο τα νορμάλ-μεικτά, όλα τα άλλα μπορεί να δώσουν πλεονέκτημα, μπορεί και μειονέκτημα.
    Μπορεί δηλ. να φας καμιά κόκκινη νωρίς.
    Μπορεί και όχι βέβαια, αλλά καλύτερα να το χρησιμοποιήσεις σαν κουμπί εκτάκτου ανάγκης (και σίγουρα όχι αν οι παίκτες σου έχουν πολύ χαμηλές βαθμολογίες).
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  9. #9
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    Νίκη στο μεγάλο τελικό με 2-0!!!!!!!!!!

    κουράστηκα πάρα πολύ τις τελευταίες 20 ημέρες με το μέχρι και να ξυπνάω νωρίς για να μην χάνω condition και να βλέπω όλα τα ματς για το support και τα bonus στο ηθικό και τα extra condition με τις αλλαγές, ΑΛΛΑ, σίγουρα δεν θα είχα κατακτήσει το CL και το κύπελλο, χωρίς την βοήθεια των παιδιών από εδώ μέσα (special thanks to nikolgiorgos, dsio) που στην ουσία μου έδειξαν πως παίζεται το παιχνίδι.

    Σας ευχαριστώ!!

    Για την ιστορία ο αντίπαλος μάνατζερ μου έκανε ένα μεγάλο δώρο και δεν είδε το ματς. Κατέβηκα με 4-1-4-1 απέναντι σε 4-3W-1-2.Ξεκίνησα με αμυντικό προσανατολισμό, πάσες μεικτές και μεικτές, αντεπιθέσεις,έντονο πρέσιν, κανονικά μαρκαρίσματα και μαν το μαν από την αρχή (εδώ το ρίσκαρα για να μην φάω γκολ). Εντολή μπόνους στην άμυνα για αρχή. Έβαλα ένα πολύ γρήγορο γκολ από φουλ (speciality) και στην συνέχεια δεν άλλαξα τίποτα, παρά περίμενα να τελιώσει το παιχνίδι και έκανα την προσευχή μου (ανανεώνοντας σε χρόνο μηδέν την εντολή στην άμυνα κάθε φορά).Τελικά πέτυχα και ένα δεύτερο γκολ στο 56. Εδώ να δώσω και πάλι τα εύσημα στον nikolgiorgos, καθώς ο παίκτης ο οποίος έβαλε και τα δύο γκολ και βγήκε και mvp, επιλέχθηκε λόγω φόρμας.

    Τελικός Champions League !-1.jpgΤελικός Champions League !-2.jpgΤελικός Champions League !-3.jpg
    nikolgiorgos likes this.

  10. #10
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Πήρες τρεμπλ ?
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

Page 1 of 3 123 LastLast