Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 11 to 20 of 36
Like Tree8Likes

Thread: Εναντίον 4-1dmc-1mc-1mr-aml-2st (τριπλή αναμέτρηση)

  1. #11
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    χαχα όντως φθηνά την γλιτώσαμε!

    ο τερματοφύλακάς του έπιασε απόδοση 8,3
    Εναντίον 4-1dmc-1mc-1mr-aml-2st (τριπλή αναμέτρηση)-1.jpg

    4-3-2-1 κανονικό με αντεπιθέσεις και είδα το παιχνίδι από δεύτερο προφίλ.

    νικ ξέρεις μήπως πώς θα αναγκάσω έναν αντίπαλο να φέρει ισοπαλία απέναντι σε ομάδες χαμηλότερης δυναμικότητας? :d

  2. #12
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    στο Τ11 δεν μπορείς να πας για ένα αποτέλεσμα, ιδιαίτερα για ισοπαλία.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  3. #13
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    Άντε πάλι με αυτόν τον τύπο. Μου έχει ανεβάσει την πίεση.Κάθε χρονιά ρίχνει την ποιότητά του στο 30% και τον πετυχαίνω παντού.Φέτος θα τον πετύχω στον τελικό του κυπέλλου και προς το παρόν παίζουμε τη γάτα με το ποντίκι για να βγω δεύτερος ή πρώτος στον όμιλο του CL για να τον πετύχω στους προημιτελικούς.Τον έχω όμως και στο πρωτάθλημα.Στην αρχή που είχε ομάδα μεταξύ 30-50% έμπαινα και έκανα υποστήριξη στους αντιπάλους του και το μόνο που κατάφερα ήταν μια ισοπαλία. Αύριο Δευτέρα τον αντιμετωπίζω στην έδρα μου. Η ποιότητά μου είναι κοντά στο 100%. Η δικιά του παίζει μεταξύ 60-70 ενώ αύριο μπορεί να είναι και 80%-90% αναλόγως τις μεταγραφές του.

    Εναντίον 4-1dmc-1mc-1mr-aml-2st (τριπλή αναμέτρηση)-a1-fc.jpg
    Εναντίον 4-1dmc-1mc-1mr-aml-2st (τριπλή αναμέτρηση)-a1-fc2.jpg

    Αναλόγως με τους πόσους επιθετικούς θα ξεκινήσει θα κατέβω με 3w-1-2-3w-1 (απέναντι σε έναν επιθετικό) ή με 4-5-1v απέναντι σε 2. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι σε ποια διαφορά ποιότητας να βάλω επιθετική νοοτροπία και σε ποια αμυντική ή νορμάλ. Προτιμώ να πάω για τη νίκη τώρα που είναι ακόμα χαμηλά σε ποιότητα έτσι ώστε στο δεύτερο γύρο να έχω τη δυνατότητα για στραβοπάτημα.

  4. #14
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    Μόλις ανέβηκε στο 82%.Η διαφορά μας είναι στο +17% υπέρ μου. Με το παρόν σύστημά του λέω να κατέβω με 3w-1-2-3w-1st.Αμυντικά με αντεπιθέσεις ή επιθετικά? να το δω το παιχνίδι ή να μπω με δεύτερο προφίλ?

    Εναντίον 4-1dmc-1mc-1mr-aml-2st (τριπλή αναμέτρηση)-a1-fc3.jpg

  5. #15
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    η κλήρωση μετά τους όμιλους, είναι καθορισμένη, να ξέρεις

    Εναντίον 4-1dmc-1mc-1mr-aml-2st (τριπλή αναμέτρηση)-4-ch-l-draw.jpg
    mkouk likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  6. #16
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    ναι το έχω τσεκάρει.είναι αυτή τη στιγμή τρίτος με 4 βαθμούς σε 4 παιχνίδια και ο πρώτος (παρατημένη ομάδα στο 30%) με 9 βαθμούς σε τρία παιχνίδια.Οπότε κρίνοντας ότι θα καταλήξει δεύτερος (και με εμένα να υποστηρίζω διαρκώς τους αντιπάλους του) έκανα δύο σερί ήττες και είμαι δεύτερος σε αδιάφορο όμιλο με 6 βαθμούς σε 4 παιχνίδια.Μένει να μην με τρολάρει το παιχνίδι και κάνω καμιά ήττα με ομάδες 50% και γελάει ο κόσμος.Πολύ κακό για το τίποτα θα μου πεις.Από την άλλη αν τον αφήσω και τον πετύχω στον τελικό ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει.Αυτός αυτό κάνει.Πουλάει όλη την ομάδα στο τέλος της σεζόν και σιγά σιγά, τα ζώα μου αργά καταλήγει την τελευταία εβδομάδα με ομάδα 100%.

    Στο σημερινό παιχνίδι του πρωταθληματος τι πιστεύεις? είμαι μπροστά του με 4 βαθμούς διαφορά, οπότε και η ισοπαλία θεωρητικά με βολεύει. Να πάω αμυντικά με αντεπιθέσεις? η διαφορά μας είναι προς το παρόν 17% υπέρ μου.Να το δω το παιχνίδι ή όχι?

  7. #17
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Ξεκίνα αμυντικά-αντεπιθέσεις-πίεση ψηλά

    Να το δω το παιχνίδι ή όχι?
    δες το
    Αυτό το τρικ το κάνουμε έτσι από καμιά φορά.
    Γενικά και σε βάθος χρόνου, είναι πιο χρήσιμο να βλέπουμε τα ματς και να παρεμβαίνουμε.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  8. #18
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    Πήγε να κάνει μαγκιές ο τύπος. Δέκα λεπτά πριν το παιχνίδι αγόρασε στράικερ στο 99% (ανέβασε την ποιότητά του από το 82% στο 93%) και άλλαξε το σχήμα του σε 4-2mc-ml-aml-2st. Κάτω από αυτές τις συνθήκες άλλαξα το σχήμα σε 4-5-1v αμυντικά από τα πλάγια αντεπιθέσεις και είπα να μην μπω αμέσως αλλά να δω το παιχνίδι από το δεύτερο προφίλ. Προς έκπληξή μου ο αντίπαλος δεν μπήκε. Αν το ήξερα θα είχα βγάλει ένα μπακ για ένα επιθετικό χαφ. Τελικό αποτέλεσμα 5-2 υπέρ.Μπήκα γύρω στο ογδοντα φεύγα για την αλλαγή.

    Εναντίον 4-1dmc-1mc-1mr-aml-2st (τριπλή αναμέτρηση)-1.jpg

  9. #19
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    η κλήρωση μετά τους όμιλους, είναι καθορισμένη, να ξέρεις

    Click image for larger version. 

Name:	4 CH L draw.jpg 
Views:	17 
Size:	35.5 KB 
ID:	114478
    Την πατήσαμε άσχημα... υπολόγιζα ότι θα τερματίσει δεύτερος και είπα να τερματίσω δεύτερος, τελικά θα τερματίσει πρώτος και τον πετυχαίνω στον τελικό.Ελπίζω να μην με τιμωρήσει η nordeus. Αλήθεια σε ισοβαθμία στους ομίλους του CL μετράνε τα μεταξύ μας παιχνίδια? είχα την εντύπωση ότι μετράνε τα τέρματα όπως και στο πρω

  10. #20
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Όχι, μετράν τα μεταξύ σας παιχνίδια μόνο
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast