Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 30 of 36
Like Tree8Likes

Thread: Εναντίον 4-1dmc-1mc-1mr-aml-2st (τριπλή αναμέτρηση)

  1. #21
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    Να τος πάλι άλλη μια φορά αυτός ο αιώνιός μου αντίπαλος. Τρεις αναμετρήσεις και πάλι μία στο πρω, μία στο τελικό του κυπέλλου και από ότι δείχνουν τα προγνωστικά μία στον τελικό του CL. Στο πρω είμαστε αδιάφοροι αλλά τα άλλα δύο παιχνίδια είναι δίχως αύριο. Η διαφορά μου είναι στο +9% με τους παίκτες μου να είναι λίγο καλύτερων ικανοτήτων στις αντίστοιχες θέσεις τους (μιας και από ότι φαίνεται παρακάτω χρησιμοποιεί παίκτες μεγάλης ποιότητας μεν, αλλά δεν ταιριάζουν στις αντίστοιχες θέσεις τους με τις ικανότητές τους)

    Στο πρω είμαστε αδιάφοροι, ίσως αν του ρίχναμε και λίγο στάχτη στα μάτια αφήνοντάς τον να κερδίσει για να μην αλλάξει τίποτα στα υπόλοιπα παιχνίδια θα ήταν ότι πρέπει
    Επίσης το σίγουρο είναι ότι σε όλα του τα παιχνίδια έχει παίξει επιθετικά με κοντές πάσες (ίσως ίσως και από το κέντρο).

    Εναντίον 4-1dmc-1mc-1mr-aml-2st (τριπλή αναμέτρηση)-a1-again.jpg

    Σκέφτομαι για το κλασσικό μου 4-5-1v ή και να κατέβω με τρεις αμυντικούς χωρίς αριστερό μπακ και να βάλω ένα επιθετικό χαφ στα παιχνίδια των τελικών αμυντικά με αντεπιθέσεις. Τι λέτε? επίσης για να του ρίξω λίγο στάχτη τι προτείνεται? να δω τους τελικούς ή να ξεκινήσω από δεύτερο προφίλ

  2. #22
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    Τον νικήσαμε στο κύπελλο με 1-0. Άλλαξε το σύστημά του το πρωί της Πρωτοχρονιάς. πώς έγινε και ξύπνησα ούτε εγώ δεν ξέρω.Γύρισα από το αμυντικό 4-5-1v βάζοντας ένα 10αρι αντί για dc.Αμυντικά αντεπιθέσεις,έντονη πίεση,μικτά όλα,ζώνη.

    Εναντίον 4-1dmc-1mc-1mr-aml-2st (τριπλή αναμέτρηση)-a1-cup-final.jpg
    Εναντίον 4-1dmc-1mc-1mr-aml-2st (τριπλή αναμέτρηση)-a1-cup-final2.jpg
    Εναντίον 4-1dmc-1mc-1mr-aml-2st (τριπλή αναμέτρηση)-a1-cup-final3.jpg

    Είδα το παιχνίδι από άλλο προφίλ.Η διαφορά μας είναι στο +10% (107 εγώ 97 αυτός).Λέω να κατέβω με το ίδιο σύστημα και οδηγίες απέναντί του ή μήπως ήμουν λίγο τυχερός με το τέρμα? Τι λέτε?
    Last edited by mkouk; 01-02-2019 at 06:47 PM.

  3. #23
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Το ίδιο
    άμυνα-αντεπιθέσεις, κλασσικό ξεκίνημα και βλέπεις.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  4. #24
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    λέω να ξεκινήσω αμυντικά με έντονη όμως πίεση και το σχήμα μου αναλόγως του τι θα κατεβάσει. προς το παρόν έχει αλλάξει αρκετά το σχήμα του. Για να δούμε. Αυτοί οι βραδυνοί τελικοί με κρατάνε σε αγωνία όλη μέρα

  5. #25
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    Κλασικά ντέρμπι και φέτος!
    με αυτόν τον παίχτη μυρίζομαι θα πηγαίνουμε χέρι χέρι για τα επόμενα αρκετά επίπεδα. Κύπελλο,CL και δυστυχώς και pro.Αξίζει να βγω άραγε δεύτερος στους ομίλους του CL για να τον πετύχω στους ημιτελικούς και όχι στον τελικό? Προς το παρόν έχει μόλις 75% ποιότητα, αναμένεται όμως μέχρι τέλος της σεζόν να είναι γύρω στο 100.

  6. #26
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    ναι αλλά αν δυναμώσει αρκετά, είναι πιο πιθανόν να τον κερδίσεις σε ένα ματς (του τελικού) παρά να περάσεις στους διπλούς αγώνες.
    milpol and mkouk like this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  7. #27
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    νικ εσύ τι θα έκανες στην περίπτωσή μου? δεν τον βλέπω να πάει πάνω από 100% κάθε σεζόν. Επιπλέον οι διπλοί αγώνες μου δείχνουν ότι συνήθως περνάει ο καλύτερος, ενώ το μονό παιχνίδι είναι και θέμα ζαριού...

  8. #28
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Όταν έπαιζα σε κανά δυο σεζόν με έναν πολύ δυνατό Ιταλό (ξεκινούσε με 7* και τελείωνε τη σεζόν με 8* ομάδα), προτιμούσα να παίξω μονό ματς - τελικό.
    Με λίγο πιο αδύναμους αλλά επικίνδυνους, διπλά ματς.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  9. #29
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    5 αναμετρήσεις φέτος με τον παρακάτω τύπο.Μόλις προχτές κλασσικά έκλεισε ρόστερ. Ποιότητες 107,6 εγώ 96 αυτός. Προς το παρόν με το σχήμα που έχει δεν με τρομάζει.
    Ματς πρωταθλήματος και πρωταθλητή την Κυριακή.Λέω να κατέβω με 4-5-1v αμυντικά από το κέντρο με μικτές πάσες και αντεπιθέσεις.Χαμηλή πίεση ενώ σκέφτομαι και το μαν το μαν από την αρχή(μιας και είναι παιχνίδι πρω) για να μην επιτρέψω αντεπιθέσεις. Το παιχνίδι θα το ξεκινήσω κλασσικά από δεύτερο προφίλ μιας και σπάνια ο συγκεκριμένος είναι μέσα.
    Εναντίον 4-1dmc-1mc-1mr-aml-2st (τριπλή αναμέτρηση)-a1-league.jpg


    Επίσης έχει σημασία πώς θα βάλω τους αμυντικούς μου? Ο ένας από αυτούς είναι παλιός με 150+ στα άσπρα και μηδεινκά γκρι, ενώ τα δύο back είναι φρέσκα με πιο υψηλά γκρι και 100αρια στα άσπρα. Από αυτόν το aml φρέσκος από διαπραγματεύσεις με 130+ στα άσπρα και το amr έχει ένα 200% στο τελείωμα και είναι ο κύριος σκόρερ του. Οι δύο επιθετικοί του δεν έχουν κάποιο ιδιαίτερο υψηλό στατιστικό όπως και το δεκάρι του.
    Last edited by mkouk; 02-14-2019 at 12:00 PM.

  10. #30
    Moderator milpol's Avatar
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Greece
    Posts
    2,023
    Χμμ. Από οτι εχω διαβάσει καπου το μτμ ειναι καλο οταν έχεις πιο πολλούς και πιο δυνατούς αμυντικούς απο τους επιθετικούς σου. Νομίζω οτι κανει το μτμ αλλα καλού κακού να εισαι ετοιμος για οτιδήποτε

    Tiger FC level 1
    For official in-game help please refer to Top Eleven Support here.
    I upload top eleven content on my YouTube Channel.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast