Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 31 to 36 of 36
Like Tree8Likes

Thread: Εναντίον 4-1dmc-1mc-1mr-aml-2st (τριπλή αναμέτρηση)

  1. #31
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    μην το ψάχνεις και πολύ με νέους-παλιούς, ψηλούς-κοντους, αργούς-γρήγρους.
    Δεν είναι τόσο προχωρημένο το παιχνίδι.
    Το μτμ αφαιρεί από κατάσταση και απλά δίνει ένα μικρό μπόνους στην άμυνα (αλλά και ένα πέναλτυ στους παίκτες όταν προς το τέλος πέφτει στα πορτοκαλί η κατάσταση).
    mkouk and milpol like this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  2. #32
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    Από τακτική τι λες? σκέφτομαι ότι είπα και πιο πάνω και από το δεύτερο ημίχρονο αν είμαι ισοπαλία ή πίσω στο σκορ να προωθήσω ένα χαφ σε δεκάρι

  3. #33
    Moderator milpol's Avatar
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Greece
    Posts
    2,023
    Με 4-5-1v καλύπτεις τους δυο St του(με DC) τον amc (με τον DMC) και τους πλάγιους (με DL, Dr) ο πιστεύω οτι θα είσαι καλυμμένος. Λογω έλλειψης μέσων (εχει μονο εναν Mc) δώστου χώρο και παιξε άμυνα αντεπιθέσεις με μακρινές. Λογικά θα σου βγει. Τα πολυ επιθετικά συστήματα δεν λενε πολλα. Εγω έπαιξα σήμερα πρωτάθλημα με 40% χαμηλότερο αντίπαλο : 3w-2mc-3w-2 .απο οδηγίες πολυ επιθετική σκληρό και οφσάιντ. Με το ζορι νίκησα με 2-0

    Tiger FC level 1
    For official in-game help please refer to Top Eleven Support here.
    I upload top eleven content on my YouTube Channel.

  4. #34
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Quote Originally Posted by mkouk View Post
    Από τακτική τι λες? σκέφτομαι ότι είπα και πιο πάνω και από το δεύτερο ημίχρονο αν είμαι ισοπαλία ή πίσω στο σκορ να προωθήσω ένα χαφ σε δεκάρι
    Ναι συμφωνώ, αλλιώς θα έγραφα.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  5. #35
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    Κερδίσαμε τελικά 2-0.Ίσως όμως ήμουν αρκετά τυχερός σήμερα.Η αλήθεια είναι ότι περίμενα ένα αρκετά εξευτελιστικό σκορ με τον αντίπαλο να κατεβαίνει με ένα κεντρικό.
    Ξεκίνησα με 4-5-1v αμυντικά,αντεπιθέσεις,από το κέντρο,μικτές με χαμηλή πίεση, μαν το μαν. Μου είχε ξεμείνει και το εύκολα τάκλιν από το προηγούμενο παιχνίδι. Έβλεπα το παιχνίδι από δεύτερο λογαριασμό και μέχρι το 33 όλα τα στιγμιότυπα τα είχε ο αντίπαλος ο οποίος ήταν μέσα από την αρχή.Έχασε φάση από κόρνερ (!) και μερικές από αυτές τις φάσεις που βγαίνει 1-1 επιθετικός με αμυντικό και συνήθως διώχνει ο αμυντικός. Κάπου στο 33 αποφάσισα να μπω και έβαλα έντονη πίεση,κανονικά τάκλιν και μικτό παιχνίδι. Ήρθε ένα γκολ στο 43 από μια ασίστ του επιθετικού και κάπου στο 75 έβαλε μακρινό γκολ και ο ένας πλάγιος με την χαμηλότερη βαθμολογία(άναψε και το ss ίσως το πρώτο σημαντικό ματς που το έχω δει να δουλεύει). Μισό λεπτό πριν είχα αποφασίσει να τον αλλάξω. Ο αντίπαλος έπαιζε αμυντικά. Από ότι φαίνεται τώρα το βράδυ πήρε νέο στράικερ για να αλλάξει τον 4στερο του και ελπίζω να μην αλλάξει το σχήμα του.
    Είχα και δύο φίλους υποστήριξη οπότε ουσιαστικά χάσαμε και την κατοχή στο κέντρο (??)

    Εναντίον 4-1dmc-1mc-1mr-aml-2st (τριπλή αναμέτρηση)-a1-1-2.jpg
    Εναντίον 4-1dmc-1mc-1mr-aml-2st (τριπλή αναμέτρηση)-a1-2-2.jpg
    Last edited by mkouk; 02-17-2019 at 07:36 PM.

  6. #36
    Moderator milpol's Avatar
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Greece
    Posts
    2,023
    Παρόλο που δεν μπόρεσα να δω το παιχνίδι, κατι μου λεει οτι τα πηγές πολυ καλα. (Μπήκα να σε υποστηρίξω και κατευθείαν βρήκα επειδή δεν ειχα MB)

    Tiger FC level 1
    For official in-game help please refer to Top Eleven Support here.
    I upload top eleven content on my YouTube Channel.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234