Results 1 to 10 of 10
Like Tree14Likes
  • 1 Post By mkouk
  • 3 Post By Nick Lizas
  • 2 Post By mkouk
  • 3 Post By nikolgiorgos
  • 1 Post By nikolgiorgos
  • 4 Post By mkouk

Thread: Εναντίον 4-2-3w-1 Τελικός CL.

  1. #1
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244

    Εναντίον 4-2-3w-1 Τελικός CL.

    Καλησπέρα παίδες. Αντιμετωπίζω τον παρακάτω αντίπαλο 30% χαμηλότερης δυναμικότητας (122 vs 90κάτι) στον τελικό του CL.Ο εν λόγω έχει ήδη κάνει την έκπληξη στον ημιτελικό αποκλείοντας αντίπαλο 105% με αποτελέσματα 2-3εκτός(νίκη) και 0-1εντός(ήττα)

    Εναντίον 4-2-3w-1 Τελικός CL.-cl-final.jpg


    Λογικά αν τον έβρισκα στο πρω θα ξεκινούσα με 3w-1dmc-2mc-3w-1 κανονικό. Αν ήταν κοντά σε δυναμικότητα με 4-5-1v αμυντικό. Λογικά και στα δύο με μικτές από κέντρο.Το θέμα είναι ότι είναι τελικός CL και επειδή μέχρι τώρα το έχω δει 3 φορές το έργο (επίπεδο 10) με ομάδες αρκετά χαμηλότερης δυναμικότητας, συν ότι ο αντίπαλος έχει ένα πιο επιθετικό σύστημα ψιλοφοβάμαι να το ξεκινήσω αμυντικά. Αν το παιχνίδι πάει σε λίγα σουτ μάλλον θα την πατήσω έτσι, μιας και το τέρμα του δεν έχει παίξει και πολύ καλά στα τελευταία τρία παιχνίδια στο CL. Από την άλλη δεν είμαι και τόσο σίγουρος πλέον αν μετράει η διαφορά δυναμικότητας στους τελικούς.
    Επίσης έχω αγώνα πρω αρκετά νωρίτερα.Να αφήσω τους φορμαρισμένους παίχτες εκτός? έχει καμιά σημασία?

    Κανένα tip?
    Last edited by mkouk; 04-25-2019 at 05:50 PM.
    milpol likes this.

  2. #2
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    Quote Originally Posted by mkouk View Post
    Καλησπέρα παίδες. Αντιμετωπίζω τον παρακάτω αντίπαλο 30% χαμηλότερης δυναμικότητας (122 vs 90κάτι) στον τελικό του CL.Ο εν λόγω έχει ήδη κάνει την έκπληξη στον ημιτελικό αποκλείοντας αντίπαλο 105% με αποτελέσματα 2-3εκτός(νίκη) και 0-1εντός(ήττα)

    Click image for larger version. 

Name:	CL final.jpg 
Views:	48 
Size:	95.5 KB 
ID:	121915


    Λογικά αν τον έβρισκα στο πρω θα ξεκινούσα με 3w-1dmc-2mc-3w-1 κανονικό. Αν ήταν κοντά σε δυναμικότητα με 4-5-1v αμυντικό. Λογικά και στα δύο με μικτές από κέντρο.Το θέμα είναι ότι είναι τελικός CL και επειδή μέχρι τώρα το έχω δει 3 φορές το έργο (επίπεδο 10) με ομάδες αρκετά χαμηλότερης δυναμικότητας, συν ότι ο αντίπαλος έχει ένα πιο επιθετικό σύστημα ψιλοφοβάμαι να το ξεκινήσω αμυντικά. Αν το παιχνίδι πάει σε λίγα σουτ μάλλον θα την πατήσω έτσι, μιας και το τέρμα του δεν έχει παίξει και πολύ καλά στα τελευταία τρία παιχνίδια στο CL. Από την άλλη δεν είμαι και τόσο σίγουρος πλέον αν μετράει η διαφορά δυναμικότητας στους τελικούς.
    Επίσης έχω αγώνα πρω αρκετά νωρίτερα.Να αφήσω τους φορμαρισμένους παίχτες εκτός? έχει καμιά σημασία?

    Κανένα tip?
    Κοιτά αυτά που σκέφτεσαι είναι σωστά εγώ στην θέση σου
    Θα εφαρμόζα τα συστήματά που αναφέρεις κάνοντας του ένα φιλικό μέσα από την ομοσπονδία που έχει και έτσι θα
    ξέρεις πως θα τον αντιμετωπίσεις είναι ένα κόλπο
    που κάνω όταν έχω δύσκολους αντιπάλους και πάντα κερδιζω


    Sent from my iPad using Tapatalk

  3. #3
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    Ευχαριστώ για το ποστ νικ.
    μα το θέμα είναι ότι είναι πολύ μικρότερος όχι μεγαλύτερος, το τρολ με τρομάζει. Επίσης τέτοια κόλπα δεν μου πολυαρέσουν να σου πω την αλήθεια και αμφιβάλλω αν από τα φιλικά μπορεί κάποιος να εξαγάγει συμπεράσματα για το πως συμπεριφέρονται οι ομάδες στις διοργανώσεις
    Nick Lizas and nikolgiorgos like this.

  4. #4
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    το θέμα είναι αν θα παρακολουθήσει το παιχνίδι.
    Έχω διαπιστώσει τις τελευταίες σεζόν ότι με ομάδες που παίζω σε τελικούς, με -20%, -30%, η διαφορά πραγματικα δεν υπάρχει αν ο άλλος είναι ενεργός και βλέπει.
    Κερδίζω μεν αλλά οριακά (στο κύπελλο στα πέναλτυ).
    γενικά , οι 2 οδηγίες που μπορεί να κάνουν διαφορά (επειδή τις πληρώνουμε με εξτρά απώλεια κατάστασης) είναι η έντονη πίεση και το μαν του μαν.
    Βάλτα.
    Παρατήρησε επίσης αν κάποιοι σου παίκτες είχαν καλύτερη απόδοση στο τσου-λου απ'ότι άλλοι και προτίμησε τους.

    * εγώ φιλικά θα έβαζα αν ο άλλος ήταν πιο δυνατός. Αν είναι πιο αδύναμος, μπορεί να γυρίσει μπούμεραγκ.
    dsio, mkouk and milpol like this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  5. #5
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    Θα το δω αρχικά από δεύτερο προφίλ. Νικ εσύ πώς θα το ξεκίναγες?

  6. #6
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375

    Εναντίον 4-2-3w-1 Τελικός CL.

    Αφού είσαι δυνατότερος μην το σκέφτεσαι πολύ Φούλ επίθεση μικτές μικτές έντονη πίεση offcide on βελάκια πίσω στους δυo dc και βελάκια μπροστά στους πλαγιους σύστημα βάλε το ίδιο μεν αυτον


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Last edited by Nick Lizas; 04-26-2019 at 11:53 AM.

  7. #7
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    Ευχαριστώ για την απάντηση!!!
    ( σσσ: προς τον nikolgiorgos αναφερόμουν να σου πω την αλήθεια )

  8. #8
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    νορμάλ με αντεπιθέσεις, μεικτές-μεικτές πάσες, έντονη πίεση και μτμ.
    Αν βλέπει τα παιχνίδια του, καλύτερα μπες και συ.
    dsio likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  9. #9
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    To σηκώσαμε και το CL. 2-1 πάρα πολύ οριακά, ο τερματοφύλακάς μου έκανε κανα δυο σημαντικές αποκρούσεις αν θεωρήσουμε ότι τα highlights έχουν κάποιο νόημα.
    Το παιχνίδι ήταν στις 1530. Ξεκίνησα 3-1-2-3w-1 κανονικό όλα μεικτά αντεπιθέσεις και χαμηλή πίεση.Έβλεπα το παιχνίδι από δεύτερο λογαριασμό και σκόραρα πολύ νωρίς. Κάπου στο 30 μπήκε ο αντίπαλος μάνατζερ οπότε μπήκα και εγώ. Μετά άρχισε να μου κάνει πολλές φάσεις.Στο δεύτερο ξεκίνησα με έντονη πίεση και κάπου στο 50 ισοφάρισε.Το γύρισα σε 4-5-1v με αντεπιθέσεις γιατί είχε παραπάνω σουτ από εμένα και ευτυχώς έβαλα γκολ από αντεπίθεση και το τέρμα μου με έσωσε κάπου στο 86.

    Εναντίον 4-2-3w-1 Τελικός CL.-cl-champion.jpg
    Εναντίον 4-2-3w-1 Τελικός CL.-cl-champion2.jpg

  10. #10
    Moderator milpol's Avatar
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Greece
    Posts
    2,023
    Πως σου φάνηκε ο τελευταίος σου τελικός.

    Κριμα να τα παρατας πάντως.
    For official in-game help please refer to Top Eleven Support here.
    I upload top eleven content on my YouTube Channel.