Results 1 to 7 of 7
Like Tree2Likes
  • 1 Post By harkonto
  • 1 Post By harkonto

Thread: Εναντίον 3n-2mc-3w-2

  1. #1
    Rookie
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    111

    Εναντίον 3n-2mc-3w-2

    Ο τελικός κυπέλλου θα είναι με Τούρκο που παίζει το παραπάνω σύστημα.Είμαι ανώτερος κατά 20% περίπου και ολη τη σεζόν παίζω 4-2-3-1.Η δύναμη πυρός είναι απο το κέντρο και μπροστά καθώς η 6άδα ειναι φωτιά.Σκεφτόμουν να τον αντιμετωπίσω κάτι σαν το 4-5-1v καθώς ο amc παίζει και dmc αλλά κάπου διάβασα ότι ψιλορετάρει το 4-5-1-v απέναντι του.Να πάω σε κάτι του στύλ 3n-2dmc-2mc-2w-1;Θα εκτιμούσα τις απόψεις σας.

  2. #2
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    Quote Originally Posted by harkonto View Post
    Ο τελικός κυπέλλου θα είναι με Τούρκο που παίζει το παραπάνω σύστημα.Είμαι ανώτερος κατά 20% περίπου και ολη τη σεζόν παίζω 4-2-3-1.Η δύναμη πυρός είναι απο το κέντρο και μπροστά καθώς η 6άδα ειναι φωτιά.Σκεφτόμουν να τον αντιμετωπίσω κάτι σαν το 4-5-1v καθώς ο amc παίζει και dmc αλλά κάπου διάβασα ότι ψιλορετάρει το 4-5-1-v απέναντι του.Να πάω σε κάτι του στύλ 3n-2dmc-2mc-2w-1;Θα εκτιμούσα τις απόψεις σας.
    Εγώ θα έβαζα 4-1-4-1 και κατά την διάρκεια θα το γύριζα σε 4-5-1v από πλαγιά αντεπ αμυνα μικτές χαμηλή πίεση man to man


    Sent from my iPad using Tapatalk

  3. #3
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    να πάω σε κάτι του στύλ 3n-2dmc-2mc-2w-1
    όχι, αν έχει 2 st να έχεις 2 dc .

    εγώ θα έβαζα 4-1-4-1 και κατά την διάρκεια θα το γύριζα σε 4-5-1v από πλαγιά αντεπ αμυνα μικτές χαμηλή πίεση man to man
    καλό μου φαίνεται αν και θα έβαζα έντονη πίεση για να τον κρατήσω στην περιοχή του μιας και έχει λίγους αμυντικούς.

    επίσης αν είσαι μέσα-αυτός δεν είναι ή έχεις αρκετα παραπάνω κατοχή, δοκίμασε αντεπιθέσεις αλλά με μακρινές πάσες.
    αυτό θα σου μειώσει βέβαια τις πετυχημένε πάσες, αλλά με παραπάνω κατοχή θα μπορέσεις να καλύψεις.
    δοκίμασε το αργότερα, όχι από την αρχη.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  4. #4
    Rookie
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    111
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    όχι, αν έχει 2 st να έχεις 2 dc .


    καλό μου φαίνεται αν και θα έβαζα έντονη πίεση για να τον κρατήσω στην περιοχή του μιας και έχει λίγους αμυντικούς.

    επίσης αν είσαι μέσα-αυτός δεν είναι ή έχεις αρκετα παραπάνω κατοχή, δοκίμασε αντεπιθέσεις αλλά με μακρινές πάσες.
    αυτό θα σου μειώσει βέβαια τις πετυχημένε πάσες, αλλά με παραπάνω κατοχή θα μπορέσεις να καλύψεις.
    δοκίμασε το αργότερα, όχι από την αρχη.
    Εννοούσα 3dc.Να πάω σε 4-1-4-1 λοιπόν και ο θεός βοηθός;

  5. #5
    Famous Ποσιδονας's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,938
    αν έχεις mr-amr ml-aml ξεκίνα έτσι και μετά το πας 4-5-1 v.
    είναι σημαντικό να δεις το παιχνίδι και να κάνεις αλλαγές ανάλογα το πως πάει.

  6. #6
    Rookie
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    111
    Quote Originally Posted by Ποσιδονας View Post
    αν έχεις mr-amr ml-aml ξεκίνα έτσι και μετά το πας 4-5-1 v.
    είναι σημαντικό να δεις το παιχνίδι και να κάνεις αλλαγές ανάλογα το πως πάει.
    Οκ παιδιά ευχαριστώ.
    nikolgiorgos likes this.

  7. #7
    Rookie
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    111
    Ξεκίνησα τελικά με 4-4-1 κανονική,υψηλή πίεση και man to man.2-0 ημίχρονο και το γύρισα σε 4-5-1v αμυντική μακρινές πάσες μιας και φορτωσε full επίθεση.Έχασε την μπάλα.5-0 ξεκούραστα.Ευχαριστώ για την πολύτιμη βοήθεια σας.
    nikolgiorgos likes this.