Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 16
Like Tree1Likes

Thread: Πρόβλημα με φιλικα μεσω ομοσπονδιας

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    28

    Πρόβλημα με φιλικα μεσω ομοσπονδιας

    Καλησπερα υπαρχει προβλημα με τα φιλικα μεσω ομοσπονδιας...Μαλλον μετα το τελευταιο Update δημιουργηθηκε...ειναι σαν παιζουμε με τα level οπως τα κανονικα φιλικα..εκανα τεστ με εναν φιλο μου απο την ομοσπονδια εβαλα ολους τους παιχτες μου στην επιθεση και παρολα αυτα νικησα 2-1...το υποπτευομουν μετα απο καποια σειρα φιλικων που επαιζα οτι κατι δεν πηγαινε καλα και ετσι εκανα το τεστ...γνωριζει καποιος αν το εχουν αντιληφθει? και αν ναι ποτε υπολογιζουν να το διορθωσουν..Ευχαριστω!

  2. #2
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Δεν το εχω παρατηρησει αλλα επελεξες το φιλικο μεσα απο την ομοσπονδία ή απεξω που ειναι οι υπόλοιποι φιλοι σου;.

    Γιατι απεξω θα σου παιξει με κανονικα αστερια, πρεπει μεσα απο την ομοσπονδια να το κανινισεις το φιλικο για να ισορροπηθουν τα άστρα
    nikolgiorgos likes this.
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

  3. #3
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    μάλλον αυτό παίζει χωρίς να είμαι σίγουρος.
    Πάντως στο αγγλικό φόρουμ δεν έχω διαβάσει κάτι τέτοιο ως τώρα.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  4. #4
    Newbie
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    28
    Quote Originally Posted by Cloverfield View Post
    Δεν το εχω παρατηρησει αλλα επελεξες το φιλικο μεσα απο την ομοσπονδία ή απεξω που ειναι οι υπόλοιποι φιλοι σου;.

    Γιατι απεξω θα σου παιξει με κανονικα αστερια, πρεπει μεσα απο την ομοσπονδια να το κανινισεις το φιλικο για να ισορροπηθουν τα άστρα
    Μεσω Ομοσπονδιας τα κανονισα ολα..Θα στειλω και φωτο

    Πρόβλημα με φιλικα μεσω ομοσπονδιας-951.jpgΠρόβλημα με φιλικα μεσω ομοσπονδιας-951.jpgΠρόβλημα με φιλικα μεσω ομοσπονδιας-951.jpg
    Last edited by Orfanos Dimitris; 02-19-2017 at 08:07 AM.

  5. #5
    Newbie
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    28
    Επαιζα φιλικα μεσω ομοσπονδιας με 2 φιλους μου που συμφωνα με τα ασταρια ειμαστε ισαξιοι και εχανα πολυ ευκολα με 4 και 5 γκολ ολες τις φορες...Μετα εβαλα με αλλο παιδι ο οποιος πιο αδυναμος σχετικα και με πολυ κουρασμενη ομαδα και εχασα 3-0 και εμενα ηταν φουλ προετοιμασμενη...Εκει καταλαβα οτι κατι δεν παει καλα και εβαλα το φιλικο που σας εστειλα στο οποια εβαλα ολη την ομαδα μπροστα και κερδισα 2-1...εγω ειμαι 24lv και αυτος 11lv

  6. #6
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    αν κατάλαβα καλά (βλέποντας την 2η φώτο), οι ομάδες έπαιξαν με την ποιότητα που έχουν και στο γκρουπ, σωστά ?
    Αλλά έπαιξες με όλους τους παίκτες μπροστά (παράτυπο σύστημα) αλλά κέρδισες ?

    Αν είναι έτσι λοιπόν

    - τα φιλικά έχουν διαφορετική λογική και υπολογισμό από τα κανονικά παιχνίδια (έχω φέρει Χ ας πούμε, με ομάδα που μου έριχνε 10 lv)
    - οι ομοσπονδίες επίσης έχουν άλλη λογική από τα άλλα κανονικά παιχνίδια
    - Έχω μια θεωρία όσον αφορά αυτό που λέμε τύχη στο παιχνίδι.
    Υπάρχουν διάφοροι παράγοντες που επηρεάζουν το παιχνίδι.
    Είναι κάποιες φορές που ο υπολογισμός του Τ11 μπορεί να αγνοήσει παντελώς έναν παράγοντα που φαίνεται σημαντικός (όπως ένα σύστημα πχ, μια μεγάλη διαφορά ποιότητας ή αν οι παίκτες μας είναι φουλ από κατάσταση ή αν έπαιξαν στο κόκκινο).

    Είναι άλλο πάντως να μην βλέπει το παιχνίδι τις ομάδες με την ποιότητα των ομοσπονδιών και άλλο ένα παλαβό - τρολ αποτέλεσμα.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  7. #7
    Newbie
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    28
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    αν κατάλαβα καλά (βλέποντας την 2η φώτο), οι ομάδες έπαιξαν με την ποιότητα που έχουν και στο γκρουπ, σωστά ?
    Αλλά έπαιξες με όλους τους παίκτες μπροστά (παράτυπο σύστημα) αλλά κέρδισες ? .
    ναι παιξαμε φιλικο μεσω ομοσπονδιας που παιζουμε συμφωνα με τα αστερια και οχι με βαση το level και κερδισα 2-1 εχοντας βαλει ολη την ομαδα μπροστα...ειχα χασει ολα τα φιλικα που επαιζα τους αλλους 2 οι οποιοι ειναι 57level και εχανα με 5 γκολ παρα πολυ ευκολα..το ιδιο επαθε και ενας αλλος φιλος μου σε αλλη ομοσπονδια και μου ειπε οτι εκανε το ιδιο επαιξε και ο αντιπαλος του εβαλε ολη την ομαδα μπροστα.. και το αποτελεσμα 1-1

  8. #8
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    τα lv δεν παίζουν κανέναν ρόλο στις ομοσπονδίες (είτε στα φιλικά είτε στα επίσημα). Τέλος με αυτό
    επαιζα τους αλλους 2 οι οποιοι ειναι 57level και εχανα με 5 γκολ
    Μπορεί η συγκεκριμένη χημεία/σύστημα/παίκτες, πές το όπως θες, να τους βγαίνει απέναντι στην δική σου.

    Τώρα γιατί βγήκε αυτό το αποτέλεσμα ? τρολάρισμα.
    Αν παίξεις 10 παιχνίδια έτσι, θα χάσεις τα 8 και θα κερδίσεις τα 2.
    Με 1 μόνο παιχνίδι δεν βγάζεις συμπέρασμα.
    Μόνο αν παίξεις πχ 5-10 παιχνίδια μπορεί να βγάλεις κάποια άκρη.
    Αν κερδίσεις και τα 10 με αυτό το σύστημα, πες το να το δοκιμάσουμε και μεις χαχαχα
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  9. #9
    Newbie
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    28
    Παντως δεν θεωρω σε καμια περιπτωση οτι απλα ετυχε επαιξα πολλα φιλικα και το αποτελεσμα δεν ηταν φυσιολογικο για αυτο εκανα αυτο το φιλικο με αυτο τον τροπο για να το τσεκαρω...οσα φιλικα και να βαλω και κανω το ιδιο πραγμα ειμαι σιγουρος οτι το αποτελεσμα θα ειναι παρομοιο και δεν εχει συμβει μονο σε εμενα εχει γινει ακριβως το ιδιο τεστ και σε αλλη ομοσπονδια με παρομοια αποτελεσματα(αυτοι πηγαν 1-1)

  10. #10
    Newbie
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    28
    Το γνωριζω οτι δεν παιζουν ρολο τα level στα φιλικα της ομοσπονδιας αλλα στην προκειμενη περιπτωση εχουν κανει καποιο σφαλμα και παιζουν ρολο...και σιγουρα 10 φιλικα αμα βαλω το αποτελεσμα σιγουρα θα ειναι παρομοιο..το να βαλω 10 φιλικα για αν αποδειξω το αυτονοητο δεν προκειτα να το κανω...φαινεται ακριβως τι παιζει...

Page 1 of 2 12 LastLast