Results 1 to 8 of 8

Thread: Oyuncu Transferlerini Nasıl Yapmalıyım?

Rookie

Oyuncu Transferlerini Nasıl Yapmalıyım?

Top Eleven'in önemli olaylarından biriside transfer yapmaktır. Her level atlayışınızda oyunculardan bir yıldız düşer. Takımınızın değerini o lige uydurmak için yeni transferler yapmanız gerekmektedir. Top Eleven'da yeni bir oyuncu transfer etmek istiyorsanız ilk olarak yaşına ve kalitesine önem vermelisiniz. Yaşı genç ve kaliteside yüksek olmalı. Eğer bu ikisi varsa birde özel yeteneği var mı diye bakmalısınız. Frikik ustası,Güçlü Defans vs.
    Oyunda futbolcunun yaşı çok önemlidir. 18 – 29 yaşları arasındaki futbolcu verimli futbolcudur. Hele ki 25-26-27 futbolcunun takıma verdiği katkının üstün olduğu yaş aralığıdır. Lakin bir futbolcu 30 yaşını geçtikten sonra verimi düşer ve sakatlanma zaman aralığı azalır sık sık sakatlanmaya başlar. Ayrıca para kazanmak için bir futbolcu satacak olsanız 30 yaşındaki bir futbolcunun talibi pek çıkmaz ancak gelecek vaade den bir futbolcunun alıcısı daha fazladır.
    Top Eleven’da oyuncuyu değerli kılan bir diğer özellik ise özel yeteneklerdir. Bazı futbolcuların Penaltısı Ustası , Hava Hakimiyeti , Korner Kullanma , Frikik Ustası , Penaltı Kurtarıcısı şeklinde özel yetenekleri vardır. Eğer bu özelliklerden biri o futbolcuda varsa o futbolcunun hem performansı iyidir , hemde transfer ücreti pahalıdır...

Newbie zxak4's Avatar
    Sayın admin transferde aldığım oyuncuların çoğusu fos çıkıyor, gözlenenden aldığım adamların da çoğusu fos çıkıyor, bunun nedeni nedir? oyuncu alırken nelere bakmamızı tavsiye edersin admin? sezonun ilk günü gözlenenden teke tek forvet aldım 22 günde 4 gol atmış, defans oyuncum bile bu adamdan daha golcü, gözlenenden aldığım amc oyuncusu her maçta sarı kart görüyor, bu normal mi sizce? düşünün her maçta hagi veya alex kendi ceza sahasının yakınlarında kartlık faul yapıyorlar ve kart görüyorlar..

Newbie kcankaynak's Avatar

Öncelikle scout listesinden oyuncu tercih etmeyin jetonlarınıza yazık. Oyuncu alırken oyuncunun kalitesinden önce piyasa değerine bakın. Oyuncunun fiyatı ne kadar yüksekse, hem o kadar iyi oynar hem de o kadar iyi gelişir. Örnek vermek gerekirse level 16 sezon başında piyasa değeri 65 M olan,20 yaşında ve kalitesi 98 olan bir DC ile piyasa değeri 102 M olan, 20 yaşında ve kalitesi 94 DC aldım şu anda sezonun 22.günü ikisi de 34 maç oynadı ve ikisinin kalitesi de 100. Bu yüzden oyuncu ne kadar pahalı olursa, o kadar da kaliteli olur
    FENERBAHÇE SK - SEASON 17 BOSS

9 TIMES LEAGUE WINNER, 8 TIMES CL WINNER

6 TIMES LEAGUE SECOND, 7 TIMES CL SECOND

2 TIMES LEAGUE THIRD, 1 TIMES CL THIRD

Newbie zxak4's Avatar
    Valla kardeşim benim bulunduğum serverde en üst leveldeymişim, transferde oyuncu çıkmıyor ve rakiplerde hep gözlenenden oyuncu aldıkları için bizde mecburen gözlenen oyuncu almak zorunda kalıyoruz, ama bu oyunda bir şey var aynı anda aldığım adamların birisi harika çıkarken diğeri fos çıkıyor ben bir türlü bunun nedenini anlayamadım..

Newbie
    bence oyunun uyarlaması gerçek hayattaki gibi. sanırım uyum muyum sorunu hocaya alısamama gibi olabilir. en güzel örnek krasiç , guiza .... gider bu liste

Newbie
    Quote Originally Posted by kcankaynak View Post
    Öncelikle scout listesinden oyuncu tercih etmeyin jetonlarınıza yazık. Oyuncu alırken oyuncunun kalitesinden önce piyasa değerine bakın. Oyuncunun fiyatı ne kadar yüksekse, hem o kadar iyi oynar hem de o kadar iyi gelişir. Örnek vermek gerekirse level 16 sezon başında piyasa değeri 65 M olan,20 yaşında ve kalitesi 98 olan bir DC ile piyasa değeri 102 M olan, 20 yaşında ve kalitesi 94 DC aldım şu anda sezonun 22.günü ikisi de 34 maç oynadı ve ikisinin kalitesi de 100. Bu yüzden oyuncu ne kadar pahalı olursa, o kadar da kaliteli olur
    Hic unutmam 17ci ligde 97lik 18inde gelecek vadeden forvet almistim tam 4 sezon takimin vazgecilmezlerinden, 3sezon lig gol krali oldu. 21lige geldigimde yeni forvetlerle yarisamaz oldu 114 kalitesiyle sattim. 22 ligdeyim simdiye kadar onun gibi oyuncum olmamisti tam bi santrafordu hicbir ozelligi olmamasina karsi. ne zaman kaleciyle teke tek kalsa, serbest vurus kullansa bu gol olur derdim olurdu. bi sezon takim 60-70 gol atardi onun 36 golu tekbasina atmisti mubarek. oyle oyuncu oldugunu bilsem hic acimam tokenleri basarim

Newbie
    selam benim sorunum trasferdeki oyuncuların güçsülüğü. benle aynı gün başlayan hatta benden daha sona başlayan oyuncuların bile trasferdeki oyuncularının güçleri benim transfer sayfamdan iyi. bunun neden olduğunu öğrenmek istiyorum tabi bende token alarak bazı iyileştirmeler yapdımama yinede oyunun bu hatası beni iyice soğuttu bu olayın çözülmesini rica ediyorum.

Efo
    Efo is offline
    Newbie
    transfer yaparken istatistiklerine bakın oyuncunun. şampiyonlar ligi kupa ve lig maclarinda. 8-8-8-8 veya arada 9 derece alan oyuncuları transfer edin