Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 31 to 40 of 64
Like Tree1Likes

Thread: La ce sa fii atent cand aci transferuri/licitezi.

  1. #31
    Dreamer
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    303
    Quote Originally Posted by Cristi Huzum View Post
    Nu stiu cum va descurcati voi..dar eu transfer f rpd jucatori
    Probabil pentru ca la nivelul la care ai ajuns tu sunt foarte putini jucatori activi si nu are cine sa liciteze impotriva ta.

  2. #32
    Apprentice
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    268
    Da...cred ca asa e...

  3. #33
    Newbie
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    12
    Indiferent de ora fii atent si la potentialul financiar al concurentului. Daca are bani multi in cont si o formatie puternica, mai bine renunti. E bine sa licitezi cam dupa 4-5 zile dupa ce a inceput sezonul.

  4. #34
    Newbie
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    12
    DUPA 4-5 JETOANE CALMATI-VA. Am nivel 10 si am pierdut si eu cate 10-15 T încercând sa iau un jucator bun desi cel cu care licitam era pe credit. Se mai intampla. Ai licitat 19 T, daca erai atent si nu asa ambitios, puteai lua 3-4 jucatori.

  5. #35
    Dreamer
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    303
    Quote Originally Posted by Dinamo Pipera View Post
    Indiferent de ora fii atent si la potentialul financiar al concurentului. Daca are bani multi in cont si o formatie puternica, mai bine renunti. E bine sa licitezi cam dupa 4-5 zile dupa ce a inceput sezonul.
    Chiar mai tarziu de 4,5 zile daca se poate. Important este sa iti studiezi bine concurentul exact cum ai spus tu, daca ai rabdare, daca esti inspirat, daca ai noroc... Castigarea unui jucator la licitatie depinde de multi factori, care si acesti factori unii depind de noi, altii nu depind.

  6. #36
    Apprentice
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    268
    La inceputul sezonului nu prea ai sanse sa castigi...valabil sa ai 30 de tokeni sau mai multi si tot iti iei doar 1 sau 2...dar cum zici tu depinde de noroc

  7. #37
    Newbie DANYKO's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by Eugen Cristea View Post
    In primul rand, nu face transferuri de pe telefon!!!!!!
    Cel ptin pe iOS, nu poti vedea ce note au jucatorii.

    Nu trebuie sa iei niciodata jucatori care au note de 3-4-5-, sau care au 6 pe linie.

    Daca au un 6 si restul 7-8, e ok.

    2. Ai grija la ora la care faci transferuri.
    Urmareste cine liciteaza la tine pe server, si informeaza-te ce ora este in acea regiune a lumii.

    Ex: Daca vrei sa iei un jucator, la 6.30 dimineata(ora RO), si este deja un bid.
    Trebuie sa stii, in Asia este in jur de ora 11.30 dimineata si in Americi, in jur de 3 noaptea.
    Daca e din Brazilia, cel care a licitat, probabil doarme, si vei castiga cu 1 Token licitatia.
    Daca este din Asia, este cam dimineata la ei, si daca ai urmarit jucatorul cel putin 30 de min, si bid-ul asiaticului este deja acolo de 30 min, ai sanse ca el sa fie la munca, sau in drum spre munca. Si sa castigi cu 1 Token.
    si cum anume vad eu cine este online si liciteaza ? doar sa urmaresc asa vreo 30 min la fiecare jucator sa iau seama, sau exista vreo smecherie ?

  8. #38
    Newbie DANYKO's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by Cristi Huzum View Post
    La inceputul sezonului nu prea ai sanse sa castigi...valabil sa ai 30 de tokeni sau mai multi si tot iti iei doar 1 sau 2...dar cum zici tu depinde de noroc
    eu am luat 2 jucatori la inceput de sezon cu 6 tokeni, am licitat duminica. Cum spuneau si la inceputul topicului, depinde de orele la care licitezi si cine liciteaza cu tine. eu acum am nevoie de inca 2 jucatori si nu am tokenuri ((

  9. #39
    Newbie DANYKO's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by PricopGeorgeCătălin View Post
    Poate duminica dimineata.
    apropo pricopogeorgecatalin cum aflam si noi concursurile oficiale topeleven. spre exemplu cel cu premiu jose mourinho nu am stiut de el. ce topic este deschis pentru aceste informari ?

  10. #40
    Apprentice
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    268

Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast