Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 61 to 64 of 64
Like Tree1Likes

Thread: La ce sa fii atent cand aci transferuri/licitezi.

  1. #61
    Newbie
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    12
    Totusi, pe "acasa" mi se posteaza ca X a vandut catre Y (jucator in lista de prieteni dar fara cont pe Facebook sa-l pot intreba) jucatorul Z care are 8 stele? Deci se poate dar nu stim noi. Apoi cei cu jucatori de 9 stele cum isi fac echipa cu 18 jucatori de 9 stele, ca nu cred ca si-i antreneaza cu sute de euro pe toti cu antrenor personal? Sunt lucruri pe care nu mi le explica nimeni. Simplu se raspunde nu se poate nu se poate si totusi realitatea pe care o vadd eu e alta!In 3-4 situatii eu am scos la vanzare jucator de 6 stele si, greu, dar cineva l-a cumparat. Repet, nu o singura situatie ci de 3-4 ori!

  2. #62
    Dreamer Mr.Uzzy's Avatar
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Braila
    Posts
    327
    Quote Originally Posted by Dinamo Pipera View Post
    Totusi, pe "acasa" mi se posteaza ca X a vandut catre Y (jucator in lista de prieteni dar fara cont pe Facebook sa-l pot intreba) jucatorul Z care are 8 stele? Deci se poate dar nu stim noi. Apoi cei cu jucatori de 9 stele cum isi fac echipa cu 18 jucatori de 9 stele, ca nu cred ca si-i antreneaza cu sute de euro pe toti cu antrenor personal? Sunt lucruri pe care nu mi le explica nimeni. Simplu se raspunde nu se poate nu se poate si totusi realitatea pe care o vadd eu e alta!In 3-4 situatii eu am scos la vanzare jucator de 6 stele si, greu, dar cineva l-a cumparat. Repet, nu o singura situatie ci de 3-4 ori!

    Hai ca incerc sa-ti explic.
    Sa zicem ca tu esti jucator de nivel 8 si ai in lot un jucator de 6 stele si unul de 2 stele.
    La fiecare nivel exista o limita de jucatori care apar pe lista de transferuri,mai exact 3-5 stele
    Cand il vinzi pe cel de 2 stele,jucatorii de acelasi nivel cu tine nu il vor putea cumpara datorita faptului ca-i prea slab.Il vor putea cumpara doar cei de nivel 7(care il vad de 3 stele),cei de nivel 6(care il vad cu 4 stele) si cei de nivel 5(care il vad cu 5 stele).
    La fel si in cazul jucatorului de 6 stele,tu il pui la vanzare insa doar cei cu un nivel mai mare ti-l pot cumpara deoarece cei din nivel 8 nu-l pot avea datorita limitei.

    Limita asta a fost pusa pentru a se pastra un anumit echilibru.N-o sa vezi echipe ca Chiajna in campionat cu Barca sau Real...

    Cei de acelasi nivel ca tine care ii vezi cu jucatori de 6-7 stele se poate sa-i fi achizitionat de la impresar cu tokeni(asta daca au abilitate speciala) sau au fost inspirati si au cumparat jucatori tineri care cresc foarte repede.
    Asa am eu un atacant care creste cu 5-6 calitatea la fiecare sezon si are mereu 6 stele,prin ultima etapa ajungand la a 7-a.

    Jucatorii liberi de contract au o singura limita,de 3 stele,deci nu vei vedea free agent cu 4 sau 5 stele.

    Ti-am zis ce-ti recomand.Strange timp de un sezon tokeni,iar sezonul urmator cauta sa cumperi jucatori de 5 stele cu calitatea x4 sau x9.In maxim 3 zile vor creste si vor avea 6 stele,iar cu o asa echipa le poti face fata celor cu jucatori de 7 stele de la impresar.

    Daca ai un jucator care creste repede il poti antrena intens si sa-i dai stimulente de odihna. Cu 50 de stimulente il poti creste chiar si cu 5 calitati





  3. #63
    Newbie
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    12
    Multumesc mult! M-ai lamurit. Sunt nivel 17 si am cumparat jucatori asa cum mi-ai explicat dar se pare ca sezonul acesta "nu am avut mana" la jucatori. Desi am ajuns cu 14 jucatori la 6 stele ma zbat pe locul6 ( nu stiu daca nu voi retrogada chiar), in urma altor echipe mul, mult mai slabe ca mine. De, nu poti castiga toate sezoanele! Inca odata multumiri pt ca m-ai lamurit!

  4. #64
    Dreamer Mr.Uzzy's Avatar
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Braila
    Posts
    327
    Incearca sa tii moralul si conditia peste 90% inainte de meci,sa te fixezi pe o anumita formatie(recomand 4-4-2 sau 4-1-2-1-2) si sa maidai amicale cu echipe slabe ca sa castigi(echipa incepe sa joace mai bine,mai strategic si pe langa asta castigi si suplimente)





Page 7 of 7 FirstFirst ... 567