Results 1 to 5 of 5
Like Tree7Likes
  • 1 Post By Specter
  • 1 Post By Valentin Nicolae
  • 2 Post By Specter
  • 1 Post By florian slaniceanu
  • 2 Post By snakkke

Thread: Ajutor

  1. #1
    Newbie Specter's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    10

    Ajutor

    Buna seara, am nevoie de putin ajutor de la voi.
    De curand am schimbat formatia, o formatie mai ofensiva si as vrea sa va intreb daca este o formatie buna cu care merita sa joc si daca modul in care o fac este unul bun, daca nu, va rog sa-mi oferiti niste sfaturi

    Ajutor-screenshot_1.jpg
    Valentin Nicolae likes this.

  2. #2
    Apprentice Valentin Nicolae's Avatar
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    235
    Pai din cate vad ai o echipa destul de buna,dar parerea mea este ca stilul de deposedare trebuie sa fie dur si stilul de marcaj sa fie om-la-om.
    florian slaniceanu likes this.

  3. #3
    Newbie Specter's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by Valentin Nicolae View Post
    Pai din cate vad ai o echipa destul de buna,dar parerea mea este ca stilul de deposedare trebuie sa fie dur si stilul de marcaj sa fie om-la-om.
    M-am gandit ca nu e bine sa folosesc marcajul om-la-om pentru ca presingul este avansat si asta ar insemna sa pierd mai multa conditie fizica plus ca dupa parerea mea marcajul zonal e mai folositor pentru o aparare cu 3 fundasi, insa daca mai exista pareri ca ar trebui sa schimb asta, cu siguranta o voi face.

  4. #4
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    la asa o asezare, eu as pune la inceputul meciului urmatoarele setari:

    - atac puternic
    - joc mixt
    - deposedare dura

    functie de evolutia meciului as modifica setarile: - daca am posesie si mai multe suturi pe poarta as trece la deposedare normala si presing redus
    - daca nu am multe suturi pe poarta as schimba in atac pe flancuri
    Valentin Nicolae likes this.

  5. #5
    Addicted
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    536
    - nu stiu acum cum mai e , in trecut am folosit si eu deposedare dura si ma cam umpleam de cartonase. am trecut la normal.

    - pentru a mai salva din conditia jucatorilor poti folosi presing avansat si marcat om-la-om doar in meciurile mai grele

    - stilul de joc cu 3 fundasi este riscant, poti fi surprins pe contraatac, eu am patit-o mai ales in meciurile cu adversari buni
    Last edited by snakkke; 02-25-2016 at 07:50 AM.