Results 1 to 9 of 9
Like Tree3Likes
  • 1 Post By Radu Vasile
  • 1 Post By florian slaniceanu
  • 1 Post By PricopGeorgeCătălin

Thread: SA jucatori

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    1

    SA jucatori

    Salut, sunt nou in joc si am si eu cateva nelamuriri la care sper ca i-mi puteti raspunde:

    - cum recunosc un jucator bun pe transfer list ?
    - conteaza sa ai jucatori cu abilitate ?
    - cum pot sa cresc in lvl ca manager ? ) joc de 2 luni si am tot lvl 1
    - Notele jucatorilor sunt relevenate , sau exista posibilitatea ca un jucator slab sa prinda un meci bun in care sa ia nota 10 ?
    - care asezare da cel mai bine randament, ma gandeam sa joc un anumit tip de formatie si sa incep sa fac transferuri pt a acoperii posturile deficitare ?

    Multumiri !
    Valentin Nicolae likes this.

  2. #2
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Quote Originally Posted by Radu Vasile View Post
    Salut, sunt nou in joc si am si eu cateva nelamuriri la care sper ca i-mi puteti raspunde:

    - cum recunosc un jucator bun pe transfer list ?
    - conteaza sa ai jucatori cu abilitate ?
    - cum pot sa cresc in lvl ca manager ? ) joc de 2 luni si am tot lvl 1
    - Notele jucatorilor sunt relevenate , sau exista posibilitatea ca un jucator slab sa prinda un meci bun in care sa ia nota 10 ?
    - care asezare da cel mai bine randament, ma gandeam sa joc un anumit tip de formatie si sa incep sa fac transferuri pt a acoperii posturile deficitare ?

    Multumiri !
    - in general un jucator buna are si multe stele, sa nu fie prea batran (pentru mine este ok intre 22 - 25 ani), sa te uiti si ce istoric are
    - abilitatile conteaza prea putin (eu am jucator cu abilitate lovitri libere si nu a dat nici un gol din loviturile libere), dar este bine daca reusesti sa iei jucatori cu abilitati (sa ai grija ce post are si ce abilitati are) eu caut mijlocas cu abilitate de deschizator de joc, atacant cu abilitate de marcator 1 la 1, extreme cu abilitati de corner, fundas cu zid defensiv sau zid aerian
    - ca sa cresti in nivel trebuie sa promovezi, la sfarsitul sezonului sa fi in primele 7 locuri - astfel vei promova in nivelul urmator
    - notele sunt relevante, daca are note de 6 - 7, eu nu ma bazez pe ei, ideal sa aiba note de 8 si 7, ocazional fiecare jucator poate primii si nota 10, am avut jucator care a avut 8 / 7 / 8 / 6 / 6 si 10.
    - aici e mult de discutat, fiecare are strategia lui. eu joc 4-2-2-2 (4 fundasi + 2 mijlocasi + 2 mijlocasi ofensivi pe extreme + 2 atacanti)

    mult succes!
    Valentin Nicolae likes this.

  3. #3
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    - Dupa calitate, teoretic, practic e mai complicat, depinde de la un jucator la altul.
    - Da si nu, depinde ce alternativa ai, dar daca iti permiti si poti, e recomandat sa ai abilitati la jucatori.
    - La sfarsitul sezonului tot ce trebuie sa faci este sa termini pe unul dintre locurile 1-7 iar in conditii speciale chiar si locurile 8 sau 9 promoveaza.
    - Da sunt relevante si e bine sa le urmaresti, daca ai jucatori care-ti iau constant note foarte, foarte proaste, ti-as recomandat sa-i schimbi.
    Desigur e foarte posibil ca un jucator care a luat de exemplu 5-6-5-6 sa prinda un meci bun si sa primeasca 10. Sansele sunt mici dar sunt reale.
    - Nu exista cea mai buna formatie.

    Bafta!
    florian slaniceanu likes this.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  4. #4
    Rookie
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    61
    florine ce setup ai la tactica ai la 4-2-2-2? Folosesc la fel de knd m-am intors si am victorii 16la rand......Is curios dak le-am nimerit bine din prima sau daor noroc

  5. #5
    Rookie
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    61
    Alta chestie acuma inainte de sezon,nu prea vezi notele kre lea avut jucatorii.....mergi la ghici

  6. #6
    Rookie
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    61
    Knd alegeti jucatori va uitati sa fie si fast trainers? adik vad lumea k posteaza jucatori cu 8stele etc......probabil ei sunt lv maxim si numai jucatori din aia au in lot nu? sau manageri lv.12 cu jucatori de 170% kre inseamna 7stele la lvl ala......sau a bagat tokens in odihna si a antrenat nonstop?banuiesc k trebuie sa irosesti 1k odihna sa faci la lv.19manage un jucator de 7-8stele prin antrenamente nu?

  7. #7
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Quote Originally Posted by TanChisT View Post
    florine ce setup ai la tactica ai la 4-2-2-2? Folosesc la fel de knd m-am intors si am victorii 16la rand......Is curios dak le-am nimerit bine din prima sau daor noroc
    acesta este asa zisul stilul V - aceasta asezare este o asezare defensiva.

    eu joc cu aparare puternica, pase lungi pe mijloc sau pe flancuri, deposedare normala, presing redus , contraatacuri activate.

  8. #8
    Rookie
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    61
    Quote Originally Posted by florian slaniceanu View Post
    - in general un jucator buna are si multe stele, sa nu fie prea batran (pentru mine este ok intre 22 - 25 ani), sa te uiti si ce istoric are
    - abilitatile conteaza prea putin (eu am jucator cu abilitate lovitri libere si nu a dat nici un gol din loviturile libere), dar este bine daca reusesti sa iei jucatori cu abilitati (sa ai grija ce post are si ce abilitati are) eu caut mijlocas cu abilitate de deschizator de joc, atacant cu abilitate de marcator 1 la 1, extreme cu abilitati de corner, fundas cu zid defensiv sau zid aerian
    - ca sa cresti in nivel trebuie sa promovezi, la sfarsitul sezonului sa fi in primele 7 locuri - astfel vei promova in nivelul urmator
    - notele sunt relevante, daca are note de 6 - 7, eu nu ma bazez pe ei, ideal sa aiba note de 8 si 7, ocazional fiecare jucator poate primii si nota 10, am avut jucator care a avut 8 / 7 / 8 / 6 / 6 si 10.
    - aici e mult de discutat, fiecare are strategia lui. eu joc 4-2-2-2 (4 fundasi + 2 mijlocasi + 2 mijlocasi ofensivi pe extreme + 2 atacanti)

    mult succes!
    Aici ai zis k joci 4-2-2-2, nu in stilul V

  9. #9
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    aia e o postare mai veche din martie, de atunci au trecut 9 sezoane

    asa e 4-2-2-2 nu e stilul V