Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 26
Like Tree18Likes

Thread: Echipa noua - sfaturi

  1. #11
    Rookie Florin Tauc's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    51
    Quote Originally Posted by PricopGeorgeCătălin View Post
    1. Mai exact te referi daca-l inveti o pozitie noua, daca da acelasi randament? Daca ai un MC si il folosesti ca MR fara sa aiba pozitia respectiva o sa fie penalizat.
    2. Teoretic nu conteaza, practic doar ei stiu.
    3. Da, e foarte indicat sa ai moralul cat mai mare.
    1. uite ca exemplu, am un MC pe care l-am antrenat sa poata juca ca si MR. In ce pozitie da randament mai bun ca MC sau ca MR sau pe ambele joaca la fel.
    2. am priceput
    3.Mi-am dat seama ca e bine sa ai moralul la maxim, eram doar curios ce inseamn un jucator de calitate 5 cu moral superb (ma gandeam ca poate juca ca unul de calitate 6 )
    Valentin Nicolae likes this.

  2. #12
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Quote Originally Posted by Florin Tauc View Post
    1. uite ca exemplu, am un MC pe care l-am antrenat sa poata juca ca si MR. In ce pozitie da randament mai bun ca MC sau ca MR sau pe ambele joaca la fel.
    2. am priceput
    3.Mi-am dat seama ca e bine sa ai moralul la maxim, eram doar curios ce inseamn un jucator de calitate 5 cu moral superb (ma gandeam ca poate juca ca unul de calitate 6 )
    1. daca este antrenat si poate juca pe ambele posturi atunci are acelasi randament
    3. este indicat sa aiba moral cat mai bun dar de jucat, joaca asa cum vrea "jocul" - adica un jucator poate "prinde" a zi nasoala sau chiar 2,3 cand primeste note mici 5-6 indiferent de moral sau calitate
    Valentin Nicolae likes this.

  3. #13
    Rookie Florin Tauc's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    51
    O intrebare despre antrenament, poate a observat careva ceva, jucatorii se antreneaza mai bine in versiunea veche sau asta noua ? Sau nu este nici o diferenta ?
    Valentin Nicolae likes this.

  4. #14
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Quote Originally Posted by Florin Tauc View Post
    O intrebare despre antrenament, poate a observat careva ceva, jucatorii se antreneaza mai bine in versiunea veche sau asta noua ? Sau nu este nici o diferenta ?
    antrenamentul este asemanator
    Valentin Nicolae likes this.

  5. #15
    Apprentice Valentin Nicolae's Avatar
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    235
    Sincer parerea mea este ca versiunea veche este mai buna.
    Adica inainte dupa fiecare meci castigai anumite puncte de abilitate.Acum dupa meci nu primesti nimic,in schimb pentru a obtine puncte de abilitate trebuie sa te antrenezi,tu ca manager avand jucatori deja cu conditia scazuta dupa meci,mai ii pui si la antrenamente...
    In concluzie inainte pierdeai mai putina conditie fizica,iar acum pierzi mai multa.

    *Poate o sa vina altcineva cu o alta parere,pentru ca,cei drept,nu prea am jucat pe versiunea noua si conditia dupa meci poate sa scada mai putin fata de cea veche pentru a le da prilejul jucatorilor sa se antreneza mai bine.Nu am testat inca lucrul acesta,dar in orice caz poti asculta si alte pareri ale unor manageri care au mai multa experienta pe noua versiune.

  6. #16
    Rookie Florin Tauc's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    51
    Quote Originally Posted by Valentin Nicolae View Post
    Sincer parerea mea este ca versiunea veche este mai buna.
    Adica inainte dupa fiecare meci castigai anumite puncte de abilitate
    In concluzie inainte pierdeai mai putina conditie fizica,iar acum pierzi mai multa.

    *.
    Deci daca ma loghez pe versiune veche si urmaresc meciul la sfarsit o sa am pct de abilitate ?

  7. #17
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Quote Originally Posted by Valentin Nicolae View Post
    Sincer parerea mea este ca versiunea veche este mai buna.
    Adica inainte dupa fiecare meci castigai anumite puncte de abilitate.Acum dupa meci nu primesti nimic,in schimb pentru a obtine puncte de abilitate trebuie sa te antrenezi,tu ca manager avand jucatori deja cu conditia scazuta dupa meci,mai ii pui si la antrenamente...
    In concluzie inainte pierdeai mai putina conditie fizica,iar acum pierzi mai multa.

    *Poate o sa vina altcineva cu o alta parere,pentru ca,cei drept,nu prea am jucat pe versiunea noua si conditia dupa meci poate sa scada mai putin fata de cea veche pentru a le da prilejul jucatorilor sa se antreneza mai bine.Nu am testat inca lucrul acesta,dar in orice caz poti asculta si alte pareri ale unor manageri care au mai multa experienta pe noua versiune.
    si in versiunea noua se primesc puncte de abilitate, doar ca sistemul este un pic schimbat.

    in versiunea veche se primesc puncte de abilitate, in versiunea noua se primesc procente

    din ce am observat eu cca 4 procente din versiunea noua inseamna 1 punct de abilitate in versiunea veche.

    avand in vedere ca versiunea noua te "forteaza" sa antrenezi jucatorii acest fapt duce la o mai rapida dezvoltare a lor
    Last edited by florian slaniceanu; 03-14-2016 at 01:09 PM.

  8. #18
    Rookie Florin Tauc's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    51
    Cum adica te forteaza ? Ce se intampla daca nu fac antrenamentul cand i-mi arata ?

  9. #19
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Quote Originally Posted by Florin Tauc View Post
    Cum adica te forteaza ? Ce se intampla daca nu fac antrenamentul cand i-mi arata ?
    dupa cum ai observat am folosit ghilimelele.

    jocul doar iti indica faptul ca ai nevoie de antrenament, apoi fiecare jucator este liber sa faca cum doreste.

    nu stiu ce se intampla daca nu faci acele antrenamente deoarece eu am facut antrenamentele respective.

    de fapt stiu
    - facand antrenamentele indicate obtii acele bonusuri de posesie/atac/aparare/conditie - acele bonusuri te ajuta in timpul meciurilor. fara cele bonusuri adversarul va avea avantaj (cel putin teoretic)
    - facand antrenamentele cresti nivelul de antrenament (eu am ajuns la nivel 23) - daca se creste nivelul de antrenament deblochezi mai multe tipuri de antrenament si acest lucru te ajuta in dezvoltarea mai rapida a echipei

  10. #20
    Rookie Florin Tauc's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    51
    In general si eu le fac, am lvl 31 la antrenament dar nu am reusit sa vad nici o diferenta intre un antrenament " De clasa mondiala "(30% efect de antrenament) " Profesionist"(20% efect de antrenament) si semiprofesinoist( 10 % efect de antrenament). Este cumva vre-un topic cu mai multe explicatii privind antrenamentul asta nou ?

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast