Results 1 to 4 of 4
Like Tree3Likes
  • 1 Post By Aleksandar Ilok
  • 1 Post By Aleksandar Ilok
  • 1 Post By NTNK

Thread: Utakmice koje su vas obiljezile

  1. #1
    VIP Aleksandar Ilok's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Ilok
    Posts
    2,091

    Utakmice koje su vas obiljezile

    Svi mi koji volimo najvazniju sporednu stvar na svijetu imamo neku/e utakmice koje pamtimo i koje cemo pamtiti dok smo zivi. To su vecinom one utakmice u kojima su ukljucene emocije, bila pobjeda ili poraz u pitanju.

    Ja osobno imam malo vise takvih utakmica.. no izdvojit cu neke..a pocet cu sa jednom za koju me stegne u srcu i dan danas kad se sjetim a kojoj sam i sam prisustvovao...

    Dinamo-Newcastle 2:2, 1997

    Euforija na vrhuncu...samo jos treba pasti Newcastle da Zagrebacki Plavi napokon udju u Ligu prvaka, prvu nakon raspada EX-YU...kolo prije razbijen je Partizan sa 5-0 (i na toj sam bio), Robert Prosinecki ponovno je uveseljavao Dinamove navijace, imali smo strasnu generaciju sa Maricem, Robijem, Cvitanovicem, Juricem itd...

    Na put u Englesku se krenilo sa velikom nadom, no da ja sad ne duzim, suci su nas brutalno pokrali, fatalan je bio Faustino Asprilla koji radi brutalan prekrsaj nad Ladicem koji nije sviran.. i izgubili smo sa 2-1..no Cvitanovicev pogodak i veoma dobra igra je podgrijavala nadu da se mozemo domoci mjesta u Ligi prvaka...veliki broj navijaca isao je u Englesku a sazetke mozete vidjeti ovdje

    https://www.youtube.com/watch?v=s0HNq4eJkw0

    I stigao je dan uzvrata, utakmica o kojoj i pricam....Stadion krcat, muha ne moze da prodje. No Englezi su poveli iz neregualnog gola, ma prakticki su nas unakazili. Jos nam je i igrac neopravdano iskljucen. I onda 1-1...nade su bile male ali su postojale, pred kraj je cak i legendarni golman Ladic isao u napad kod kornera... i onda, doslovno zadnja sekunda, 93.minuta...Maric krade jednu loptu i salje Cvitanovicu (inace uz Robija mom idolu) i on zabija...ja ti ne mogu opisati tu euforiju koja je zavladala, ma to je bila ludnica, unatoc sucu, igracu manje, mi smo dosli do produzetaka. Tribine su se tresle, toliko srece na jednome mjestu.. Toliko sam bio sretan da to rijecima ne mogu opisati. Sjecam se i popularnog komentara Cosica nakon gola..ima pravde, ima pravde... kao i transparenta Dobro dosli u plavi pakao..

    Evo vam sad snimka tog pogotka i svatko onaj tko voli nogomet, neka pogleda ovo neka proba shvatiti te emocije i srecu nakon gola...pogledajte samo ovo slavlje..ma ludnica..

    Evo ovdje jedna jako losa snimka ali nema bolje..https://www.youtube.com/watch?v=0D1AJ2BvbzE

    A ovdje su sazetci a dio o kojem vam ja pricam..i gdje je nastala nevidjena euforija..je od 16.48min ovo je mnogo bolja snimka..

    https://www.youtube.com/watch?v=sTBOmv8vBhs

    I onda u 120minuti, taman pred penale, Simic grijesi i oni izjednacavaju..sok, tuga i nevjerica...u pola sata od euforije do ocaja...i kazem vam gospodo draga da sam tada definitivno odrastao u navijackom smislu. Mnogi su plakali, plakao sam i ja, danima nisam mogao doci sebi, bila mi je neka mucnina u stomaku cijelo to vrijeme, ovu tekmu do dan danas nisam prebolio ali unatoc svemu, ovo mi je najdraza utakmica ikada, i da Dinamo osvoji LP ostala bi mi najdraza ali ujedno i najtuznija.. utakmica na svijetu i evo i sada me prolaze isti oni prokleti trnci..
    Last edited by Aleksandar Ilok; 03-29-2014 at 10:41 PM.
    NTNK likes this.
    Sezona 27, Level 27


  2. #2
    Serbian Forum Moderator NTNK's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd, Serbia
    Posts
    4,810
    Quote Originally Posted by Aleksandar Ilok View Post
    ...kolo prije razbijen je Partizan sa 5-0...
    Uzas,debakl...i dan danas ne drugari (zvezdini navijaci) prozivaju zbog te utakmice...

    Meni drage utakmice su Newcastle - Partizan kad smo usli u Ligu Sampiona nakon raspada Ex-Yu...

    MILIVOJE... - YouTube

    Ne mogu da preskocim derbi Partizan - c.zvezda
    Evo derbija koja su bila po meni srceparajuca

    137 derbi - sa igracem manje Cleo za pobedu

    Cleo se kleo... [C.Zvezda - Partizan 1-2] - YouTube

    143 derbi - 1:2 na poluvremenu za Partizan;3:2 konacan rezultat - pobeda zvezde

    144 derbi - 89min Milos Jojic

    Partizan 1 - 0 Crvena Zvezda | GOL Jojića | 18.05.2013 - YouTube

  3. #3
    VIP Aleksandar Ilok's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Ilok
    Posts
    2,091
    Ja sam ti u to vrijeme zivio u okolici Splita, mislim da je te godine Hajduk rano zavrsio ucesce u Europi i u gradu su prevladavali komentari tipa e sad jos Dinamo (ondasnja Croatia) da ispadnu i sve ce biti ok...uglavnom da ne duljim sad jer bi mogao pisati mnogo o toj mrznji sjevera i ljuda i batinama koje sam dobijao no mozes li vjerovati da sam morao zatvoriti prozore u stanu gdje smo zivjeli kako ljudi ne bi culi nase deranje na Dinamove golove..eto takva ti je bila atmosfera dolje, morao si skrivati da navijas svim srcem za Dinamo da ne dobijes kamen u prozor.

    Sjecam se i vaseg ulaska u LP, svim srcem sam navijao za Partizan, takodjer je bilo mnogo deranja (jako emotivno navijam za sve klubove sa ovih prostora u Europi) no ovdje je puno opustenija atmosfera . Uglavnom pratio sam vas i u Ligi prvaka i ne mogu vjerovati sta je Ilic protiv Reala promasio

    Jako sam navijao i kad ste drugi put usli protiv Anderlechta, kao i za Zvezdu protiv Bordoa.

    Sve ove derbije sto si postavio sam gledao.

    Sljedeca tekma koja mi je srce slomila je Hrvatska - Turska..no o njoj kasnije
    NTNK likes this.
    Sezona 27, Level 27


  4. #4
    Serbian Forum Moderator NTNK's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd, Serbia
    Posts
    4,810
    146. derbi
    Partizan - C.Zvezda
    26.04.2014
    2:1
    Kojić '90 min
    Gol za pobedu,a mozda i za titulu...
    ivan.Brko likes this.