Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 13

Thread: Hangi oyuncular gelisime uygundut

Newbie

Hangi oyuncular gelisime uygundut

Ben 18 19 yasinda 2 oyuncu aldım ama gelismediler

Rookie
    Her gün android telefondan veya tablet den girip video izleyip kazandığın dinlenmeleri kullanıp bu oyunculara bol bol antreman yaptır. Maçlarda ilk 11 de oynat yedek de bekledikleri zaman fazla gelişemiyorlar. Bunun dışında her oyuncunun kapasitesi aynı olmuyor. Genelde fiyatları onların gelişme hızını da gösteriyor. Sponsorun önerdiği oyuncular çok hızlı gelişiyor. Gol atabilen veya maçın adamı seçilen oyuncular daha fazla beceri puanı alıp daha hızlı gelişiyor. Defans oyuncuları ve kaleciler çok gelişemiyorlar maalesef.

Newbie
    Genel olarak yaşları genç oyuncular gelişime daha açıktır. Ama tek başına genç olması yeterli değil. Bunun yanısıra oyuncuların bedelleri de gelişme oranıyla dogru orantılı diyebiliriz. Bir nevi ne kadar ekmek o kadar köfte.

Oyuncularını geliştirmek istiyorsan, onların mevkilerine göre uygun olan antrenmanları seçmeli, becerilerini takip ederek, eksik özelliklerine yönelik çalışmalar yaptırmalısın. Ayrıca genç oyunculara ilk onbirinde daha çok yer verirsen, ne kadar hızlı geliştiklerini göreceksin.

Bol antrenman demek bol dinlenme paketi demek, bol dinlenme paketi demek pamuk eller cebe demek Günlük bedava dinlenme paketlerini kaçırmadan, biraz da elleri cebe attın mı, genç oyuncuların cok hızlı gelişecektir.

Rookie
    Quote Originally Posted by followyourdreams View Post
    Genel olarak yaşları genç oyuncular gelişime daha açıktır. Ama tek başına genç olması yeterli değil. Bunun yanısıra oyuncuların bedelleri de gelişme oranıyla dogru orantılı diyebiliriz. Bir nevi ne kadar ekmek o kadar köfte.
    Bu meseleyi biraz daha kurcalamamız lazım.
    Bir kere yukarıdaki yorumlarınız tamamen doğru.
    Öncelikle deneyimimi aktarayım. Dört defans oyuncumdan ikisi 18 biri 19 yaşında. Onları belirli bir dereceye çıkarttım antrenmanla. (para ve reklamla edindiğimiz dinlenme paketleriyle) Ama biri inanılmaz zor gelişiyor. Demem o ki, öyle masraflı ki, lanet ediyorsunuz transfer ettiğinize. Şimdi soru net: Biz transfer çalışması yapacakken nelere dikkat etmeliyiz? Parasal değeri... Alıntıladığım yorumdan anlaşıldığına göre, doğruluğu kesin değil. Ama bir ölçü gibi duruyor. Peki ya başka? Bu öyle önemli bir mesele ki, yanlış bir transferle motivasyondan ve cebimizden oluyoruz.

Newbie
    Quote Originally Posted by heraklit View Post
    Bu meseleyi biraz daha kurcalamamız lazım.
    Bir kere yukarıdaki yorumlarınız tamamen doğru.
    Öncelikle deneyimimi aktarayım. Dört defans oyuncumdan ikisi 18 biri 19 yaşında. Onları belirli bir dereceye çıkarttım antrenmanla. (para ve reklamla edindiğimiz dinlenme paketleriyle) Ama biri inanılmaz zor gelişiyor. Demem o ki, öyle masraflı ki, lanet ediyorsunuz transfer ettiğinize. Şimdi soru net: Biz transfer çalışması yapacakken nelere dikkat etmeliyiz? Parasal değeri... Alıntıladığım yorumdan anlaşıldığına göre, doğruluğu kesin değil. Ama bir ölçü gibi duruyor. Peki ya başka? Bu öyle önemli bir mesele ki, yanlış bir transferle motivasyondan ve cebimizden oluyoruz.

Transfer yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

1 - Oyuncunuzun 2 ya da 3 pozisyonda oynayabiliyor olması, ileride size ciddi avantaj sağlayacaktır.
    2 - Oyuncunuzun özel yeteneği olması, sürpriz goller ve galibiyetler sağlayacaktır.
    3 - Yaş ne kadar genç ise, hızlı gelişmesi sayesinde 2-3 sezon rahatlıkla oynatma şansınız var. Tabi kadroda devamlı oynatmalı, dinlenme paketleriyle beslemelisiniz.
    4 - Oyuncunun değeri gelişme hızıyla dogru orantılıdır diyebiliriz.
    5 - Oyuncunun milliyeti, boyu, kilosu gibi değerlerin sonuçlarda ne kadar etkili olduguna dair somut veriler yok. Ama mutlaka maç parametrelerinde etkisinin olduğunu düşünüyorum. Uzun paslı bir taktikte, kısa boylu forvetleri oynatmak ne kadar saçma olur, gerçek hayattan pay biçin Bu nedenle oyuncuyu satın alırken hangi ayakla oynadıgı, boy kilo vs. özelliklere de dikkat edebilirsiniz.
    6 - Aynı milliyetten oyuncuların bir arada oldugu takımların daha uyumlu olabileceği yönünde şahsi bir varsayımım var. Henüz istatistiki bir veri ortaya koyamadım
    7 - Yaşlı oyuncuların bonservis degerleri daha düşük oluyor. 1 sene sonra sattıgında cok deger kaybetmiyor. Bu nedenle geliştirme hedefin yoksa yaşlı oyuncuları tercih edip, kullandıktan sonra satabilirsin. Genç oyuncular ise kendini yeterince geliştirmediyse, 1 sezon sonra ciddi deger kaybına ugruyor. Sezon bitmeden satmanızı tavsiye ederim böyle oyuncuları.

Rookie
    Transfer yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

1 - Oyuncunuzun 2 ya da 3 pozisyonda oynayabiliyor olması, ileride size ciddi avantaj sağlayacaktır.
    2 - Oyuncunuzun özel yeteneği olması, sürpriz goller ve galibiyetler sağlayacaktır.
    3 - Yaş ne kadar genç ise, hızlı gelişmesi sayesinde 2-3 sezon rahatlıkla oynatma şansınız var. Tabi kadroda devamlı oynatmalı, dinlenme paketleriyle beslemelisiniz.
    4 - Oyuncunun değeri gelişme hızıyla dogru orantılıdır diyebiliriz.
    5 - Oyuncunun milliyeti, boyu, kilosu gibi değerlerin sonuçlarda ne kadar etkili olduguna dair somut veriler yok. Ama mutlaka maç parametrelerinde etkisinin olduğunu düşünüyorum. Uzun paslı bir taktikte, kısa boylu forvetleri oynatmak ne kadar saçma olur, gerçek hayattan pay biçin Bu nedenle oyuncuyu satın alırken hangi ayakla oynadıgı, boy kilo vs. özelliklere de dikkat edebilirsiniz.
    6 - Aynı milliyetten oyuncuların bir arada oldugu takımların daha uyumlu olabileceği yönünde şahsi bir varsayımım var. Henüz istatistiki bir veri ortaya koyamadım
    7 - Yaşlı oyuncuların bonservis degerleri daha düşük oluyor. 1 sene sonra sattıgında cok deger kaybetmiyor. Bu nedenle geliştirme hedefin yoksa yaşlı oyuncuları tercih edip, kullandıktan sonra satabilirsin. Genç oyuncular ise kendini yeterince geliştirmediyse, 1 sezon sonra ciddi deger kaybına ugruyor. Sezon bitmeden satmanızı tavsiye ederim böyle oyuncuları.
    Söyledikleriniz çok değerli. Fakat bunları daha önceki transferlerimde de dikkate alıyordum.
    Tüm bunlara rağmen geliştirme için transfer ettiğim oyuncunun ısrarla yüksek maliyete mal olmasının, hiç olmazsa bundan sonraki transferlerde nasıl önüne geçileceği meselesi buz gibi önümde duruyor.

Bu arada 6. madde beni epey güldürdü. Doğru olabilir fakat en azından gerçek hayatta çok karşılığı olduğunu sanmıyorum. Yine de belli mi olur?

Newbie
    Bir ara hatırlarsın belki, Fenerbahçe'de Brezilyalılar furyası oldu. Alex, David, Aurelio, Roberto Carlos, ismini hatırlayamadıgım Brezilyalı defans oyuncuları ve niceleri. Adamlar takımda bir arkadaşlık ortamı oluşturdu, aile gibilerdi. Nitekim bu ortam da bize şampiyonlar liginde çeyrek finali getirmişti. Tabi aksi de mümkün. Ama dogru bir yönetim altında, bunun bir avantaja dönüşebileceği yönündeki inancım da devam ediyor

Rookie
    Bir ara hatırlarsın belki, Fenerbahçe'de Brezilyalılar furyası oldu. Alex, David, Aurelio, Roberto Carlos, ismini hatırlayamadıgım Brezilyalı defans oyuncuları ve niceleri. Adamlar takımda bir arkadaşlık ortamı oluşturdu, aile gibilerdi. Nitekim bu ortam da bize şampiyonlar liginde çeyrek finali getirmişti. Tabi aksi de mümkün. Ama dogru bir yönetim altında, bunun bir avantaja dönüşebileceği yönündeki inancım da devam ediyor
    Gerçekten böyle bir olasılık mümkün.
    Az önce başka bir başlıkta algoritma meselesine değindim. Buna da yer verilmiş midir? Neden olmasın!

Rookie
    son 4 sezondur forvet oyuncularım gol atmıyor, simülasyon da görüyorum kaleciyle karşı karşıya gidiyor pas veriyor saçma şeyler yapıyor genci yaşlısı genç olup %119 luk var18 yaşında sürekli 11 de oynadı gol yok 😂

Newbie
    Yukarilarda bir arkadas genc oyuncu gelismesse ciddi deger kaybeder yaslilar fazla kaybetmez demis peki ya gelisirse! Mesala genc oyuncu alip ornegin 1m ye 18 yasinda antreman kacirmadan gelistirisek 23 24 yasina geldiginde degeri ne olur, 2.5m leri gorur mu, yoksa 1m ninde altina mi duser?

Page 1 of 2 12 LastLast