Results 1 to 10 of 10
Like Tree4Likes
  • 1 Post By florian slaniceanu
  • 1 Post By snakkke
  • 1 Post By Olteanu Vasile
  • 1 Post By florian slaniceanu

Thread: Eroare de logare pe Forum si de accesare a jocului Top Eleven

  1. #1
    Apprentice Valentin Nicolae's Avatar
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    235

    Eroare de logare pe Forum si de accesare a jocului Top Eleven

    Eu am incercat sa intru in Top Eleven pe versiunea veche pe link-ul gasit acum cateva zile pe forum,dar imi datea o eroare:https://www.facebook.com/v2.3/dialog...y&version=v2.3
    Am incercat sa intru dupa aceea pe Facebook pe versiunea upd atatapentru ca aveam un meci la 18:02,eu crezand ca este vreo problema cu linkul,dar si aici bara de incarcare nu se incarca,ramanea stabila la cativa centimetri,eu asteptant -7 minute bune.
    In acest timp eu am incercat sa intru pe Forum sa vad ce mai este.Acolo ma loghez cu facebook-ul mereu,dar am apasat pe connect si nu imi intra.Am incercat sa apas de mai multe ori pe connect, dar nimic.
    Imi puteti spune de ce nu am putut sa accesez jocul si de asemenea forumul?

  2. #2
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Quote Originally Posted by Valentin Nicolae View Post
    Eu am incercat sa intru in Top Eleven pe versiunea veche pe link-ul gasit acum cateva zile pe forum,dar imi datea o eroare:https://www.facebook.com/v2.3/dialog...y&version=v2.3
    Am incercat sa intru dupa aceea pe Facebook pe versiunea upd atatapentru ca aveam un meci la 18:02,eu crezand ca este vreo problema cu linkul,dar si aici bara de incarcare nu se incarca,ramanea stabila la cativa centimetri,eu asteptant -7 minute bune.
    In acest timp eu am incercat sa intru pe Forum sa vad ce mai este.Acolo ma loghez cu facebook-ul mereu,dar am apasat pe connect si nu imi intra.Am incercat sa apas de mai multe ori pe connect, dar nimic.
    Imi puteti spune de ce nu am putut sa accesez jocul si de asemenea forumul?
    in jurul orei 18 a fost o eroare datorata facebook ( a durat cca 10-15 min) mie imi dadea ca url a fost blocat de catre facebook

    si eu am avut meci la ora 18.10 si am reusit sa intru abia la ora 18.15 (am tot incercat sa ma loghez atat de pe facebook cat si direct pe topeleven.com si nu a mers)

    linkul postat de mine pe forum (cu versiunea veche) functioneaza inca,, astazi in jurul orei 22 - 23 am intrat cu versiunea veche folosind mozila firefox
    Last edited by florian slaniceanu; 02-17-2016 at 08:29 PM.
    Valentin Nicolae likes this.

  3. #3
    Apprentice Valentin Nicolae's Avatar
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    235
    Quote Originally Posted by florian slaniceanu View Post
    in jurul orei 18 a fost o eroare datorata facebook ( a durat cca 10-15 min) mie imi dadea ca url a fost blocat de catre facebook

    si eu am avut meci la ora 18.10 si am reusit sa intru abia la ora 18.15 (am tot incercat sa ma loghez atat de pe facebook cat si direct pe topeleven.com si nu a mers)

    linkul postat de mine pe forum (cu versiunea veche) functioneaza inca,, astazi in jurul orei 22 - 23 am intrat cu versiunea veche folosind mozila firefox
    Ei bine cel putin am gastigat meciul cu 3-0 si era un rezultat foarte important pentru trecerea de grupe din UCL.
    Initial credeam ca problema era de la mine,deoarece astazi a functionat mai greu internetul,dar dupa mi-am dat seama ca este eroarea lor.
    Cat despre versiunea veche...sunt bucuros ca nu sunt singurul pe care inca o mai practica.

  4. #4
    Addicted
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    536
    jocul nu a mers nici la mine cam 30-40 minute dar pe forum am putut intra, chiar eram curios sa vad daca se spune ceva despre acea eroare,
    Valentin Nicolae likes this.

  5. #5
    Newbie
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    1

    Angry

    Și eu am aceeași problemă, nu mă pot loga în joc, pe forum văd că se poate.
    https://apps.facebook.com/topeleven/old/
    Valentin Nicolae likes this.

  6. #6
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Quote Originally Posted by Olteanu Vasile View Post
    Și eu am aceeași problemă, nu mă pot loga în joc, pe forum văd că se poate.
    https://apps.facebook.com/topeleven/old/
    din ce vad eu, tu incerci sa incarci versiunea veche

    pentru a incarca versiunea veche utilizeaza urmatorul link (inca mai functioneaza) http://www.topeleven.com/play-old/
    Valentin Nicolae likes this.

  7. #7
    Newbie
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    3
    cu sistemul asta nou e de mare cacat, stai 5 min.sa poti intra la joc /sa nu ma luati cu internetu ca nu tine /spune-ti mai departe la administratorul jocului sa faca ceva la server sa se miste mai repede

  8. #8
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Quote Originally Posted by Opris Mircea View Post
    cu sistemul asta nou e de mare cacat, stai 5 min.sa poti intra la joc /sa nu ma luati cu internetu ca nu tine /spune-ti mai departe la administratorul jocului sa faca ceva la server sa se miste mai repede
    din pacate noua versiune consuma multa resursa, este foarte adevarat este de la noua versiune.

    verifica configuratia calculatorului, daca se incarca foarte greu inseamna ca ai 2 GB de RAM (asta e motivul pentru care merge greu)

    si eu am acasa calculator cu 2 GB de ram si se incarca foarte greu dar asta e, ai varianta de a upgrada calculatorul.

    la servici am 4 GB de ram si merge perfect.

    la server nu se poate face nimic, de aceea ai varianta sa continui asa mai greu sau sa maresti capacitatea calculatorului.

  9. #9
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Indiferent de PC, se vede clar lipsa unei fluiditati din partea jocului pe Unity comparativ cu Flash (versiune veche), sincer nu inteleg de ce au schimbat flash cu unity, probabil pentru ca este mai puternic in sine dar lucrul acesta afecteaza foarte multe persoane.

    Din fericire sistemul meu suporta foarte bine jocul si nu am avut probleme dar si la i7 - gtx - 8gb (sau 16gb) pot sa va zic ca tranzitia ferestrelor parca nu este aceasi cu flash.

    Chiar si pe laptopurile celor de la Nordeus am observat asta. Asta e, sper ca versiunea veche sa mai ramana pentru ca inca sunt multe persoane care nu se pot loga.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  10. #10
    Newbie
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    3
    ba am 4gb de ram /150mbps si merge ca dracu si citeodata moare de tot/ce dracu va plateste astia degeaba ca nu miscati nimic/sa-l faceti mai performant