Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 24
Like Tree15Likes

Thread: probleme asociatii

  1. #11
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Quote Originally Posted by Adam Andrei View Post
    Avand in vedere ca problemele de conexiune sunt in momentul in care sunt prea multi utilizatotri on pt meciurile asociatiilor si serverul da crush (asta si datorita optiunii de a putea sa iti stabilesti mai mult sau mai putin orele meciurilor ) cred ca solutia ar fi ca sambata si duminica meciurile sa fie impartite in diverse ore incepind de la 7 dimineata pana la 12 noaptea in grupuri.Inteleg ca e o munca titanica sa ii imparti sa ai grija sa nu pice cu meciurile oficiale etc etc dar daca vrei sa functioneze pune mana la treaba .Cu siguranta nu se asteptau la succesul asta de la asociatii dar dupa parerea mea au subevaluat foarte mult fenomenul si acum sunt in kkt si nu vor reusi sa o finalizeze prea curand .
    E inutil sa dai optiunea jucatorilor sa aleaga ora(majoritatea vor pune pe seara) dar tu sa nu fii capabil sa ii gestionezi pt ca au fost un pic inconstienti stiind ca ai 8 mil de conturi daca tie ti se conteaza 2-300k de utilizatori simultan se duce dracului serverul.

    Parere personala

    Andrei, tin sa nu-ti dau dreptate, problemele nu sunt din cauza numarului mare de jucatori, nu pica serverele, problemele sunt strict la asociatii din alte motive. E o iluzie ce spui tu, gen ca la ora 8 e mai aglomerat, tin sa precizez ca cel mai mare numar de jucatori vine din Asia si ora 8 la noi inseamna 12,1,2 chiar si ora 3,4 la ei iar numarul e mult mai scazut.

    Fluctuatia de jucatori cea mai mare este pe la ora 4, ora noastra.

    Problemele au fost constante, la orice ora. Din pacate sau fericire, dupa caz, din greseli inveti. Jocul nu are nici-o intentie sa nu functioneze aceste lucruri, chiar au de pierdut dar doar pe live poti depista aceste erori,
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  2. #12
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    196
    Andrei, tin sa nu-ti dau dreptate, problemele nu sunt din cauza numarului mare de jucatori, nu pica serverele, problemele sunt strict la asociatii din alte motive. E o iluzie ce spui tu, gen ca la ora 8 e mai aglomerat, tin sa precizez ca cel mai mare numar de jucatori vine din Asia si ora 8 la noi inseamna 12,1,2 chiar si ora 3,4 la ei iar numarul e mult mai scazut.

    Fluctuatia de jucatori cea mai mare este pe la ora 4, ora noastra.

    Problemele au fost constante, la orice ora. Din pacate sau fericire, dupa caz, din greseli inveti. Jocul nu are nici-o intentie sa nu functioneze aceste lucruri, chiar au de pierdut dar doar pe live poti depista aceste erori,
    Nu sunt un tehnic de informatica asa ca iti dau dreptate insa problema este deranjanta .Sunt un jucator care cumpara tokeni si ca urmare fiind cumparator de servicii pretind ca acest serviciu sa functioneze bine ,inteleg anumite erori ca in orice lucru care exista dar daca problema persista (cel putin la mine de 4 saptamani incoace ) incepe sa ma deranjeze si incep sa acuz stafful de incompetenta
    Un exemplu acum 2 saptamani am investit o anumita cifra de tokeni pentru meciurile asociatiilor ( adversar superior ) ca in momentul celor 2 meciuri sa nu ma pot conecta ceea ce ma dezamagit foarte tare,fara sa pot modifica tactica in momentul jocului asa cum a facut adversarul meu care a fost on la ambele meciuri am scos un egal si o infrangere .Cei 20 tokeni si pachetele date nu m-au consolat cu nimic ci pana la un anumit pct au fost o jignire ceva de genul tine asta si taci din gura .Pentru ca in mail-ul de la nordeus primit erau puse si niste asa zise sfaturi se imi curat memoria sa ma conectez in anumite moduri etc.
    Am 3 dispozitive in casa de pe care ma pot conecta PC legatura prin fir la internet Laptot legatura WI-FI ,telefon mobil legatura WI-FI si 4G nu mergea de pe nici unul.
    Unii vor spune nu iti convine nu mai juca
    Eu raspund nu imi convine nu mai cumpar,am 400 de tokeni ramasi neatinsi de la acel mail si vor ramane asa pana cand voi vedea ca acest joc imi ofera posibilitatea de a ma bucura de el si nu imi va crea crize de nervi.
    Iar aceste asa zise recompense nu trebuie date doar celor care pun tickete ci tuturor in momentul unor astfel de probleme (chiar daca ultima oara am vazut ca in acesta privinta au inceput sa se miste !!!! )si vrem raspunsuri si transparenta care este problema cat dureaza sa le rezolve etc.
    Este doar parerea mea personala

  3. #13
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    problemele apar de la aglomerarea serverelor de joc.

    eu am jucat foarte bine meciuri in turneele asociatiei in cursul diminetii si dupa-amiaza, problemele de logare au aparut la meciurile dupa ora 18.

    am de facut 2 propuneri:

    - programarea meciurilor din turnee sa fie facuta aleatoriu de catre server (asa cum este in campionat si celelalte competitii (sa nu se mai permita fixarea orei de start de catre asociatii)

    - modul de calcul al ratingului asociatiei: sa se calculeze valoarea echipelor din asociatie la fel ca si la cupa - valoarea primilor 14 jucatori din echipa sa dea valoarea echipei si astfel va rezulta valoarea asociatiei

  4. #14
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Quote Originally Posted by florian slaniceanu View Post
    problemele apar de la aglomerarea serverelor de joc.

    eu am jucat foarte bine meciuri in turneele asociatiei in cursul diminetii si dupa-amiaza, problemele de logare au aparut la meciurile dupa ora 18.

    am de facut 2 propuneri:

    - programarea meciurilor din turnee sa fie facuta aleatoriu de catre server (asa cum este in campionat si celelalte competitii (sa nu se mai permita fixarea orei de start de catre asociatii)

    - modul de calcul al ratingului asociatiei: sa se calculeze valoarea echipelor din asociatie la fel ca si la cupa - valoarea primilor 14 jucatori din echipa sa dea valoarea echipei si astfel va rezulta valoarea asociatiei
    Referitor la valoare, nici asa nu sunt de acord, eu zic ca random e cel mai corect. Atunci care-i rostul sa investesti daca dai de altii care au bagat mai mult? Ajungi sa bagi bani si sa castigi la fel de mult, poate chiar mai putin decat aia care nu baga nimic. Nu cred ca-i convine la cineva acest lucru.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  5. #15
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Quote Originally Posted by florian slaniceanu View Post
    problemele apar de la aglomerarea serverelor de joc.

    eu am jucat foarte bine meciuri in turneele asociatiei in cursul diminetii si dupa-amiaza, problemele de logare au aparut la meciurile dupa ora 18.

    am de facut 2 propuneri:

    - programarea meciurilor din turnee sa fie facuta aleatoriu de catre server (asa cum este in campionat si celelalte competitii (sa nu se mai permita fixarea orei de start de catre asociatii)

    - modul de calcul al ratingului asociatiei: sa se calculeze valoarea echipelor din asociatie la fel ca si la cupa - valoarea primilor 14 jucatori din echipa sa dea valoarea echipei si astfel va rezulta valoarea asociatiei
    Referitor la valoare, nici asa nu sunt de acord, eu zic ca random e cel mai corect. Atunci care-i rostul sa investesti daca dai de altii care au bagat mai mult? Ajungi sa bagi bani si sa castigi la fel de mult, poate chiar mai putin decat aia care nu baga nimic. Nu cred ca-i convine la cineva acest lucru.
    florian slaniceanu likes this.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  6. #16
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    sincer modul actual nu e bun, am constatat ca se practica pe scar larga schema cu fo;osirea jucatorilor slabi pentru a scadea valoarea aliantei.

    am urmarit de 2 turnee modul de lucru al primelor 4 aliante din topul mondial (chinezii), inainte de stabilirea turneelor stiti ce valoare au acele aliante de pe primele 4 locuri? au valoarea de 3 (trei) stele in conditiile in care echipele de baza au 7 - 8 - 9 stele, pai in aceste conditii cum sa nu faca acel punctaj.

    trebuie facut ceva cu aceste asociiatii si trebuie facut urgent

  7. #17
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Quote Originally Posted by florian slaniceanu View Post
    sincer modul actual nu e bun, am constatat ca se practica pe scar larga schema cu fo;osirea jucatorilor slabi pentru a scadea valoarea aliantei.

    am urmarit de 2 turnee modul de lucru al primelor 4 aliante din topul mondial (chinezii), inainte de stabilirea turneelor stiti ce valoare au acele aliante de pe primele 4 locuri? au valoarea de 3 (trei) stele in conditiile in care echipele de baza au 7 - 8 - 9 stele, pai in aceste conditii cum sa nu faca acel punctaj.

    trebuie facut ceva cu aceste asociiatii si trebuie facut urgent
    Pai singurul mod in care Top Eleven o sa ia vreo decizie impotriva lor e daca folosesc cat mai multi si momentan aia sunt baietii destepti, nu e moral dar e corect si nu prea ai ce sa faci.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  8. #18
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    196
    Firar ei sa fie de baieti destepti aceeasi tactica o utilizez si eu impreuna cu colegii din asociatie dar cum naiba se face ca saptamana trecuta adversarul meu avea 134% saptamana asta are 128% or fi aia mai norocosi !!!!!
    Si toate 4 asociatii atat saptamana trecuta cat si asta sunt de 6 stele cu jucatori si de 7-8 stele

  9. #19
    Newbie
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    31
    Practic de 4 zile nu mi mai merge sa ma loghez sub versiunea noua ! Am pierdut si asociatia nici nu stiu ce au facut baietii ! Apar 2 erori : TRY AGAIN/OLD VERSION....sau LOW MEMORY...
    florian slaniceanu likes this.

  10. #20
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Quote Originally Posted by Iulyus Iulian View Post
    Practic de 4 zile nu mi mai merge sa ma loghez sub versiunea noua ! Am pierdut si asociatia nici nu stiu ce au facut baietii ! Apar 2 erori : TRY AGAIN/OLD VERSION....sau LOW MEMORY...
    stai linistit, in asociatie ne descurcam

    in seara asta jucam finala si avem sanse foarte mari sa castigam turneul

    acele 2 erori apar din cauza calculatorului tau

    am patit si eu si atunci am sters istoricul de navigare al browserului inclusiv coockie-urile si inchid orice alta aplicatie care ruleaza.

    nu rulez absolut nimic altceva pe calculator, nici word, nici excel, absolut nimic, doar jocul si mege foarte bine si nu mai apr acele erori.
    Iulyus Iulian likes this.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast