Results 1 to 8 of 8
Like Tree3Likes
  • 1 Post By Xrailer
  • 1 Post By Xrailer
  • 1 Post By florian slaniceanu

Thread: Nu se poate asa ceva

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    10

    Nu se poate asa ceva

    cand licitam la un jucator si eram in runda a 7`tea mi`a dat low memory si am pierdut licitatia!!!!!!!!!!!!! Am pierdut 6 tokenuri din cauza optimizarii foarte proaste!!


    Alta problema la alt jucator cand sa dau inainte cu 2-3 secunde la licitatie mi-a aratat asteptati si iar am pierdut

    p.s. am pierdut 10 tockenuri + 2 jucatori ff buni. Cred ca ma las de acest joc
    Last edited by Xrailer; 11-13-2016 at 02:29 PM.
    florian slaniceanu likes this.

  2. #2
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Quote Originally Posted by Xrailer View Post
    cand licitam la un jucator si eram in runda a 7`tea mi`a dat low memory si am pierdut licitatia!!!!!!!!!!!!! Am pierdut 6 tokenuri din cauza optimizarii foarte proaste!!


    Alta problema la alt jucator cand sa dau inainte cu 2-3 secunde la licitatie mi-a aratat asteptati si iar am pierdut

    p.s. am pierdut 10 tockenuri + 2 jucatori ff buni. Cred ca ma las de acest joc
    imi pare rau, nu este prima data cand se intampla asa ceva, nu esti nici primul care pateste asa ceva, nici singurul si nici ultimul.

    din pacate se intampla si nu cred ca exista solutii

  3. #3
    Dreamer
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    313
    da, am patit si eu faza cu low memory...din fericire nu cand licitam. incearca sa intri de pe mobil sau de pe un emulator android, mi se pare ca e mai stabil.

    faza cu 2-3 secunde: incearca sa nu mai minimizezi fereastra cu top eleven cand vrei sa licitezi la un jucator...cand intri pe alte site-uri si pe urma revii la top eleven, iti apare timer'ul cu 2-3 secunde inapoi si nu mai apuci sa licitezi. stai in fereastra sau da-i un refresh cand mai are 1 minut ca sa fii sigur.

    succes!

  4. #4
    Newbie
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    10
    a treia oara se intampla cand mai aveam 3 secunde in runda a 4 -a si am dat licitatie si mi-a aparut asteptati.... si am pierdut din nou!

  5. #5
    Newbie
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    10
    15 tockenuri pierduti din cauza idioteniei de joc!

  6. #6
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    aici nu e vorba de joc, e vorba de viteza conexiunii, de aglomeratia de pe server.

    incearca sa nu ai deschise alte aplicatii in timpul cand joci si licitezi si, asa cum a zis si colegul, sa dai un refres la joc cu putin timp inainte de inceperea licitatiei.

    eu personal sterg istoria de navigare si cookiesurile inainte de licitatii si dau refres la joc pentru a nu avea astfel de surprize

    incearca sa ai browserul up-datat la ultima versiune (browserele nu se updateaza automat- trebuie sa la updatezi manual mod), eu iti recomand sa folosesti Mozilla Firefox - merge mai bine decat Chrome

    din pacate nu iti pot oferi solutii ci doar sfaturi pentru a evita cat de mult posibil astfel de surprize
    Last edited by florian slaniceanu; 11-13-2016 at 03:14 PM.

  7. #7
    Newbie
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    10
    multumesc de sfaturi de acum o sa incerc sa licitez dupa telefon.
    florian slaniceanu likes this.

  8. #8
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    mult succes!

    sa sti ca roata se intoarce - si eu am pierdut tokeni total aiurea la licitatii dar mereu a existat o "compensatie" si am cumparat jucatori super buni cu 1 sau maxim 2 tokeni
    funker likes this.