Results 1 to 4 of 4

Thread: 5. Seviye Taktik Yardim!

Newbie

5. Seviye Taktik Yardim!

Selam Arkadaslar

Eminim aranizda bana yardim edebilecek birileri cikar. Oyunda yeni sayilirim ilk 3 sezonu 4-3-3 taktigi ile mükemmel bitirmeme ragmen 4 sezondan itibaren sikintilarim oldu ve 3-2-2-2-1 taktigine gecis yaptim. 4. sezonu zor bela ligde 4. bitirdim su anda 5. sezondayim ligde 2. siradayim en cok gol atan, en az gol yiyen benim sikinti yok fakat ayni takim sampiyonlar ligi ve kupada seviyesi düsük(28,7),(32.7) kendi evimde tam seyirci önünde mac izleme ekstrasi haric, ekstra seyirci(izleyiciler) dahil takimlardan 3 4 gol yiyorum...

Seviye:---------------------5
    Takim yas ortalamasi:----25.3
    Takim gücü:----------------37.4
    Takim degeri:--------------40.4 M

Dizilisim

---------------------GK(44)-------------------------
    ------------------------------------------------------
    ------------DC(38)-DC(44)-DC(34)-----------------
    -------------------------------------------------------
    ---DMR(39)-------------------------DML(34)--------
    -------------------------------------------------------
    -------------MC(44)----------MC(40)-----------------
    --------------------------------------------------------
    ----AMR(40)-------------------------AML(39)-------
    ---------------------------------------------------------
    -----------------------ST(34)----------------------------

Taktik anlayisi: Ofansif
    Pas yönü: Karisik
    Pres tarzi: Kendi sahanda
    Top calma tarzi: Zor
    Pas atma sekli: Karisik
    Markaj tarzi: Bölgesel
    Kontra atak: √
    Ofsayt Taktigi: X

Yardim edebilecek arkadaslara simdiden cok cok teskkür ederim.

Sevgiler Onur

Newbie
    - rakip takımın amc-aml-amr oyuncusu yoksa tam saha press oynaman daha avantajlı ve buna offside taktiginide ekleyebilirsin.
    - kontra atak zaten ofansif oynayan bir takımda işe yaramaz, yaramadığı gibi gerçek futbolda hep defansta açıklar bıraktırır. kontrayı defansif oynarken kullanmanı öneririm senden çok daha güçlü takımlara karşı.
    - senin takımına karşı oynayacak olsam 4-3mc-1amc-2st ortadan, kendi sahanda press, no offside / no contra, karışık pass oynatırdım. kanatların saglam gibi olsada tam ortadan elinde amc ile sana hucum edecek takımları durduracak birşey yok bu taktiginde elinde.
    - kendi adıma ben rakibe göre taktikle oynuyorum, sabit asla bırakmıyorum. her sisteme karşı bir anti taktik uydurabilirsin sonuçta. seviye 10a dogru geldiginde zaten birçok insanın aktif oynadığını ve rakibe göre taktik değiştirdiğini görürsün.

saygılar

Edit: Rakibinin elinde AMC varsa, mutlaka DMC'ye ihtiyacın var. dmc, amc'yi bloklayacaktır ve çok rahat ettirecektir seni.

Newbie
    Öncelikle cok tesekkür ederim. Aslinda taktik cok hosuma gitmis ve benimsemistim ama 30 günün acisini revizyona giderek degistirdim. 4 defansa döndüm 3 tane 18lik seviyeme göre alabilecegim en iyi olan adam aldim taktikleride söyle:

-----------------------GK(44)---------------------
    ----------DR(35)-DC(45)-DC(38)-DL(42)--------
    -------------MC(44)-MC(40)-MC(45)---------------
    ----AMR(41)-Ileri------------------------AML(39)-Ileri-----
    -----------------------ST(45)------------------------

Taktik anlayisi: Ofansif
    Pas yönü: Karisik
    Pres tarzi: Tam Saha
    Top calma tarzi: Zor
    Pas atma sekli: Karisik
    Markaj tarzi: Bölgesel
    Kontra atak: X
    Ofsayt Taktigi: √

yalniz gol atmakta zorlaniyorum ayrica cok kolay gol yiyebiliyorum. Kupadan elendim bugün CL'dede umut yok. Kadro lige göre iyi tek maglubiyetle ikinci siradayim. Yardimlarin icin tesekkürler. Bizlerde yeni ögreniyoruz sizler sayesinde kendimizi gelistiriyoruz

Saygi bizden. Sevgiler
    Last edited by oscarcardozo; 09-04-2013 at 03:10 AM.

Newbie
    Bu taktiğinde dikkat etmen gereken şey rakibin elinde dml-dmr varmı yokmu, eğer yoksa kanatlardan oynat. dl-dr-aml-amr ye ileri ok yaparak. ama eger rakibin elinde dml-dmr varsa senin aml-amr yi bloklayacaktır. bu durumda kanatlardan oynatmak işine gelmez. tam saha press oynarkende, yine rakibin elinde AMC varsa offside taktigin işe yaramaz. zaten oynarken görürsün eger amc varsa offside taktigindeysen (işte efendim "Hakan şükür offside taktiginden kurtuluyor, kaleyle arasında bir oyuncu kaldı..." vs vs) şeklinde. rakipte amc varsa kendi sahanda press / offside taktiksiz oynat. şuanki halinle kanatlardan güçlüsün, ortayı kapatmış durumdasın. tek dezevantajın tek forvet olmak onada başta dedigim gibi dl-dr-aml-amr ye ileri ok yapıp kanatlardan oynat dersen gol sorunun çözülür.

senin sistemle en kolay yenecegin rakipler 4-3-3 / 5-3-2 / 4-1-2-3 / 4-3-1-2(amcye dikkat) ...vs gibi kanatları açık olan rakipler. dün oynadım en son senin sisteminle 4-5-1 başladım kupa maçına defansive kontra atak olarak. ilk yarı 1-0 öndeydim, 2. yarı ml-mr yi ileri itip tamamen senin sisteme döndüm maç 3-1 bitti,ilk maçta 4-1 di zaten. (rakip 4-3-3)