Results 1 to 10 of 10

Thread: Gol sıkıntısını nasıl çözebilirim.

Newbie

Gol sıkıntısını nasıl çözebilirim.

Arkadaşlar takımım ilk günler iyi gidiyordu ama hiç bir zaman forvet oturtamadım takıma en son elimde kalan tokenlerle 2 oyuncu takviyesi yaptım gözlemciden mc ve st . Gol performansım düşük kalitem 24 , 2 yıldızlı yedekleri çıkartsam baya artlar bugün şampiyonlar liginde 17 kalite adamla 1-1 berabere kaldım topla oynama yüzdem %8 önde kadroyu görüyorsunuz seviye 2 problem nedir sizce ? Bu arada emirler böyle değildi değiştirdim daha önce emirlerim sert hucum tam saha pres kanatlara uzun top oynuyordum şimdi resimdeki gibi yaptım.

ve unutmadan dizlişim bu şekilde değil sakatım var diye böyle yaptım tek forvet ve sakat olan dmc yi oynatıyorum

Newbie
    Takım anlayışını ofansif ve alan savunması yap. Ayrıca forvet ve amc ye ok koyma.

Newbie
    Ayrıca oyuncularının kondisyonlarını 60 altı tutma.

Newbie
    Hocam teşekkür ederim birde şey sormak istiyorum bende bir futbolcu var gözlemciden aldım 35 kalite oldu 2. seviyeye göre baya iyi ancak istatistik sürekli 5 neden

Newbie
    Oyuncunun yıldızı çok önemli değil aslında. Oyuncuya ok işareti koyarsan yada o oyuncu üzerinden oynarsan performansı düşecektir. Mesela Aml Amr oynatıyorsan ve hucüm yönünü her iki kanattan yaparsan bu oyuncuların performansları düşük olabiliyor. Oyunculara ok işareti koymazsan ve pas yönünü ve şeklini karışık yaparsan gerçek performansını görürsün. Ayrıca bölgede az oyuncu varsa performans yüksek olur. Örneğin 4'lü defans oynarsan hepsi 7 olabilir ama 3 a defans oynarsan hepsi 8 olur. Daha fazla efor harcadığı için daha çok puan alacaktır.

Newbie
    Birde şöyle düşün elindeki oyuncu mc sen bu oyuncuya kırmızı ok koydun bunun anlamı sen amc oyna demek. Bunu yapmak yerine amc almak daha mantıklı.

Newbie
    Gol sıkıntısını nasıl çözebilirim.-10308267_10203002106628109_102271646091716112_n.jpg

Newbie
    cihangir taktiğini yazarmısın

Newbie
    Quote Originally Posted by Cihangir Bircan View Post
    Click image for larger version. 

Name:	10308267_10203002106628109_102271646091716112_n.jpg 
Views:	113 
Size:	33.7 KB 
ID:	23135
    cihangir taktiğini yazarmısın

Newbie

Wink

Quote Originally Posted by agolhon View Post
    Arkadaşlar takımım ilk günler iyi gidiyordu ama hiç bir zaman forvet oturtamadım takıma en son elimde kalan tokenlerle 2 oyuncu takviyesi yaptım gözlemciden mc ve st . Gol performansım düşük kalitem 24 , 2 yıldızlı yedekleri çıkartsam baya artlar bugün şampiyonlar liginde 17 kalite adamla 1-1 berabere kaldım topla oynama yüzdem %8 önde kadroyu görüyorsunuz seviye 2 problem nedir sizce ? Bu arada emirler böyle değildi değiştirdim daha önce emirlerim sert hucum tam saha pres kanatlara uzun top oynuyordum şimdi resimdeki gibi yaptım.

ve unutmadan dizlişim bu şekilde değil sakatım var diye böyle yaptım tek forvet ve sakat olan dmc yi oynatıyorum

şimdi arkadaşım öncelikle ofansif bir takım dizilişin var takım anlayışında ofansif olmalı normalde olabilir neyse. pas yönü karışık tamam. kendi sahanda pres rakibi kendi alanında karşılamak bu dizilişe göre zor tam saha pres olmalı 5 hücümcun varken kendi saha presi açıklar vermene sebep olur,3 defans ile normal top çalma olmaz sert savunm yapman lazım ve alan savunması yap,adam adamada çok açık verirsin. bu dizilişe göre emirleri vereyim önce o mavi okları kaldır takım ofansifse stoperlerde çıksın takım arasında mesafe çok olmasın ki çabuk top kaptırma ve bu dizlişte ofsayt taktiği kullanmalısın kontra değil stoperler çıkınca arkasına atılan yoplarda ofsayt taktiği yapacaksın ve böylece baskıyı kuracaksın, anlayışı ofans..pas yönü karışık..pres tarzı tam saha..top çalma normal yada zor..pas atma karışık uzunda olur..markaj bölgesel ve ofsayt taktiği işaretli. kontrada işaretli olsun sorun değil, emirleri dizilişinize uygun verin