Results 1 to 8 of 8
Like Tree1Likes
  • 1 Post By Murat Deniz

Thread: Taktık yardım!!!

Newbie

Exclamation Taktık yardım!!!

Seviye 3teyım. ılk ıkı sezonda 4 1 2 1 2 dar elmas taktıgı ıle oynadıgımda sıkıntı cekmemıstım. Sımdı kılıt macları alamıyorum. Oyuncu sevıyem 31,7 ve 6 tane oyuncum 6 yıldız dıger 5 ı ıse 5 yıldız drumunda. Pekı ne yapmam lazım bu durumda. bırıncı ıle aramdakı puan farkı 10 a cıktı. yanlıs yaptıgım bısey mı var acaba yardım edersenız sevınırım...

Turkish Forum Moderator Ercan Mehmet Minkil's Avatar
    Merhabalar öncelikle her sezon aynı taktik koymanızı tavsiye etmiyorum.Ben de oynarken çoğu kez sezon yarısında bile taktik değiştirme gereği duydum bunun sebebi hem oyuncularınızın yaşının ilerlemesi gibi birçok neden olabilir yada bu sezon o yere aldığınız futbolcudan kaynaklı istatistiksel verilere göre değişken olabilir biliyorsunuz ki takımınızın çok iyi olması sizin o maçı alacağınız anlamına gelmiyor efendim sadece istatistiklerine,kondisyonlarına,moral gibi verilere dikkat edin. Benim mesela görüşmelerdeki en iyi oyuncum karşımdaki 2 yıldız aşağısındaki futbolcudan daha kötü verilere sahip ama bu oyuncunun pozisyonunu değiştirip yada bunun yerine farklı oyuncu ile devam etmemle birlikte galibiyet serilerim de artmış oldu.Benim kullandığım taktik 3-5-2 ve 4-4-2 defansı sağlama alırsanız fazla bir sorun olmaz

Newbie
    4-1-2-1-2 harika taktik.yalnız oklarını ve emirlerini doğru ayarlamalısın.birde öne geçtiğinde ve geriye düştüğünde alternatif taktiklerin olmalı.ben dediğim gibi oynuyorum 2. seviyeyim 103 gol attım 3 gol yedim.

Quote Originally Posted by Tegmen FC View Post
    4-1-2-1-2 harika taktik.yalnız oklarını ve emirlerini doğru ayarlamalısın.birde öne geçtiğinde ve geriye düştüğünde alternatif taktiklerin olmalı.ben dediğim gibi oynuyorum 2. seviyeyim 103 gol attım 3 gol yedim.
    Selamlar Efendim

Bazı taktikler ileri seviyeler de karşı takımın dizilişine ve oyun içinde yapacağı taktiklere göre değişebiliyor.Oyunla ilgili bilgi alışverişleriniz için teşekkür ederiz.

Newbie
    Bana onerebilceginiz taktik var mi? Rakibin 4-1-2-1-2 dar taktigi uyguluo! Macim bugun aksam ve alternatif taktik nasil olmali? Yardim ederseniz sevinirim.

Quote Originally Posted by Murat Deniz View Post
    Bana onerebilceginiz taktik var mi? Rakibin 4-1-2-1-2 dar taktigi uyguluo! Macim bugun aksam ve alternatif taktik nasil olmali? Yardim ederseniz sevinirim.
    Selam Efendim;
    Biz ne kadar şu taktiği uygulamanızı önersekte karşı takımın oyun içinde yapacağı taktikler etkileyebilir.

Benim görüşüm,siz takımınızı kondisyon,moral yönünden tam anlamıyla hazır tutun oyuncularınızı ve defansınızı da sağlama alacak taktikler kurgulayın.

ilgi ve anlayışınız için çok teşekkür ederiz.

Newbie
    Hala bi taktik bulamadim. Kafam cok karsik napcagmi bilmiyrm. Her bolgede oyuncularim var. Peki hangi taktigi onerirsnz surekli ve devamli?

Quote Originally Posted by Murat Deniz View Post
    Hala bi taktik bulamadim. Kafam cok karsik napcagmi bilmiyrm. Her bolgede oyuncularim var. Peki hangi taktigi onerirsnz surekli ve devamli?

Selamlar Efendim;

Önce oyuncu istatiktiklerinize bakın. Bu oyuncuları belirleyin. Defansı sağlama alacak şekilde ayarlayın. 4-4-2 taktiği çok kullanılan bir taktik deneyin bu oyuncularla.Başarı getirmiyorsa eğer bu taktik üzerinden oyun içinde gerçekleştirebileceğiniz stratejiler deneyin.Örneğin ST lerden birini defansif olarak geri ok şeklinde,orta saha MC lerden birini ileri ok şeklinde yaparak forveti destekleyen bir oyuncu hali gibi stratejileri oyun içinde deneyin farkı görebilirsiniz.Bu tamamen deneme yanılma işi olacak. Çünkü oyuncularınızı en iyi siz tanıyorsunuz. Biz her ne kadar şu taktik iyidir desek bile karşı takımın yapacağı strateji ve oyun anlayışı, sizin takımınızın strateji dengelerini alt üst edebilir.

İlginiz ve anlayışınız için size çok teşekkür ederiz.