Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 22
Like Tree8Likes

Thread: Taktik ve diziliş hakkinda öneriler

Apprentice
    Quote Originally Posted by DANCETIME View Post
    Aynen Rasim Ozana katılıyorum son atmış olduğu yorumda Ercan Mehmet Minkil hocam yani dizilişindeki oyuncuların kalitesinden anlaşıldığı üzere seviyenizden bile kat kat kaliteli oyuncular normal o emirleri dizilişiniz ne olursa olsun zaten kazanmaya en yakın taraf sizssiniz tekrarda teşekkürler Rasim Ozan
    Rica ederim kardeş
    DANCETIME likes this.

Newbie
    Taktik ve diziliş hakkinda öneriler-asdsda.jpg

Buyur Rasim Ozan son olarak böyle yaptım.

Turkish Forum Moderator Ercan Mehmet Minkil's Avatar
    Quote Originally Posted by Rasim Ozan View Post
    hocam şimdi yanlış anlamayın bir şey demek istiyorum sizin ligdeki takımların çoğu sizin ortalama kalitenizin en 5-6 puan daha aşağısında, siz ne yaparsanız yapın her türlü kazanacaksınız zaten ama bizim lig seviyesinde çok zorlu
    Aynen öyle haklısın bu konuda ama benim seviyemdeki çoğu menajer gözlemci alıyor o yüzden ama bu taktik dizilişle 5-6 yıldızlıyken de 3lü kupayı kazanmıştım hiç değiştirmedim bu taktiği o yüzden öneriyorum

Click image for larger version. 

Name:	asdsda.jpg 
Views:	49 
Size:	94.0 KB 
ID:	62616

Buyur Rasim Ozan son olarak böyle yaptım.
    Pres tarzı hafif yaparsan çok baskı yersin eğer karşındaki sıkı pres yapıp sert hücum oynarsa bunu sen dene tabi sonrasında baskı yersen dediğim taktiğe maç esnasında geç

Newbie
    Şimdi hocam karsındaki adam sende güclü veya senin gücünle aynı ise presi sıkı yapıp girmek bence saçma olur cünkü kontra yeme ihtimali devreye giriyor ama şu olabilir maç içinde duruma göre değişilebilir.

Şimdi hocam karsındaki adam sende güclü veya senin gücünle aynı ise presi sıkı yapıp girmek bence saçma olur cünkü kontra yeme ihtimali devreye giriyor ama şu olabilir maç içinde duruma göre değişilebilir.
    Karşı taraf güçlüyse sıkı presle maça denge getirmeye çalışırsın ve karşı takımı presinle hata yapmaya zorlarsın tam tersi yani asıl olması gereken budur futbolda.

Karşı taraf senden güçsüz ise presini hafif tutarsın oyununu normal oynarsın ve karşı takımı bu şekilde kendi takımını yormadan yenersin.

Bu 2 durum bu
    DANCETIME likes this.

Newbie
    Şimdi daha iyi bir açıklama oldu sizin taktiğinizide deniyecem hocam

Şimdi daha iyi bir açıklama oldu sizin taktiğinizide deniyecem hocam
    Güçlü rakipleri zorlamak istersen bu dediğim işe yarar çünkü çok deneyerek gördüm her türlü taktiği de denedim çok büyük değiştiriyor maçı o yüzden sende dene takımını oyuncularına bak istatistiklerine göre en uygun olanı seç.
    DANCETIME likes this.

Newbie
    Verdiğin taktiği biraz önceki maçımda denedim muazzam bir şekilde maça hükmettim fakat şu konuda kafam karışık onada bir cevap buldukmu büyük bir ihtimal konu kilit olacak pas atma şekli sizdeki emirlerdeki gibi karışık kalmalımı yoksa kısa pas olsa ne olur sonucta kısa pas demek topa daha cok hakim olmak demek ya da şöyle diyebilirimki atıyorum rakip benden güçlü o zaman pas atma şeklini karısık yaparım yani senin verdigin taktik oldugu gibi kalır ama baktım rakip benden gücssüz o zaman kısa pas yaparım ve topun kontrolü hep bende olur ve hataya yer vermemiş olurum siz ne diyorsunuz bu görüşüme

Verdiğin taktiği biraz önceki maçımda denedim muazzam bir şekilde maça hükmettim fakat şu konuda kafam karışık onada bir cevap buldukmu büyük bir ihtimal konu kilit olacak pas atma şekli sizdeki emirlerdeki gibi karışık kalmalımı yoksa kısa pas olsa ne olur sonucta kısa pas demek topa daha cok hakim olmak demek ya da şöyle diyebilirimki atıyorum rakip benden güçlü o zaman pas atma şeklini karısık yaparım yani senin verdigin taktik oldugu gibi kalır ama baktım rakip benden gücssüz o zaman kısa pas yaparım ve topun kontrolü hep bende olur ve hataya yer vermemiş olurum siz ne diyorsunuz bu görüşüme
    Karışık demek en iyisi gerektiğinde kısa gerektiğinde oyuncu uzun oynamalı bu şekilde daha mantıklı.Kısa pasları oyunun skoru sende olduğunda yapabilirsin maç esnasında...Uzun paslarıda skor lehimize kötü gider veya 0-0 iken ve maçın bitmesine az süre kalırsa doldurma uzun pasları da unutmamak lazım
    DANCETIME likes this.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast