Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 22
Like Tree8Likes

Thread: Taktik ve diziliş hakkinda öneriler

Newbie

Post Taktik ve diziliş hakkinda öneriler

Arkadaşlar saha dizilişim ve emir bu şekilde bu saha dizilişi ile yapmam gereken ok veya emirlerde değiştirmem gereken bir şey varmı varsa yazıp belirtirseniz çok sevinirim.

Taktik ve diziliÅŸ hakkinda öneriler-ads-z.jpgTaktik ve diziliÅŸ hakkinda öneriler-ads-z1.jpg
    Last edited by Ercan Mehmet Minkil; 02-12-2016 at 07:39 PM.

Apprentice
    1. sert hücum oynama oyuncuların çok fazla kart görür.
    2. pas yönü hep karışık olsun zaten topla karışık oynadıklarında her pozisyon da top kanatlara gelecek bunu canlı animasyonda göreceksin.
    3. top çalma özelliği normal olsun.
    4. ofsaytı kesinlikle kapat yoksa defans oyuncuların ortasaha çizgisine kadar çıkıyor kontra yemen kaçınılmaz oluyor sonuç olarak golü yiyorsun.
    5. pres tarzında hep hafif olsun. sıkı olduğunda oyuncuların çabuk yoruluyor ve oyundan düşüyorlar.
    DANCETIME likes this.

Newbie
    Çok sağol hocam peki kanat oyuncuları,bek oyuncuları,ortasaha oyuncularına ileri geri ok vermeme gerek varmı ?

Apprentice
    Quote Originally Posted by DANCETIME View Post
    Çok sağol hocam peki kanat oyuncuları,bek oyuncuları,ortasaha oyuncularına ileri geri ok vermeme gerek varmı ?
    rica ederim.

ben hiç kullanmıyorum tavsiye ederim. örnek vermek gerekirse sol ve sağ beke ileri ok yaptığımda defans sanki 2 kişi kalıyor gibi oluyor çünkü oyuncular sürekli ileri çıkmaya çalışıyor. ok kulanma yani.
    DANCETIME likes this.

Newbie
    Eyvallah hocam dediklerine göre bir sistem yapacam hatta istersen yaptıktan sonra bide o şekli resim olarak atıyım

Newbie
    Senin yazdıklarına göre böyle bir şey yaptım markaj kısmında sanırım karşımdaki takımın hücum oyuncularına göre bölgesel veya adam adama yapmam gerekiyor benim düşüncem tabi yani şöyle eğer rakibin hücum oyuncuları benim defden güçlüyse bölgesel yaparım daha çok iş yapr ama eğer benim defden güçsüz ise o zamanda adam adama yaparım sizce nasıl olur ?

Taktik ve diziliÅŸ hakkinda öneriler-ads-z2.jpg

Turkish Forum Moderator Ercan Mehmet Minkil's Avatar
    Taktik ve diziliÅŸ hakkinda öneriler-capture-20160212-204601.jpg

Dizilişim ne olursa olsun bu taktikle çıkıyorum.

Apprentice
    Quote Originally Posted by DANCETIME View Post
    Senin yazdıklarına göre böyle bir şey yaptım markaj kısmında sanırım karşımdaki takımın hücum oyuncularına göre bölgesel veya adam adama yapmam gerekiyor benim düşüncem tabi yani şöyle eğer rakibin hücum oyuncuları benim defden güçlüyse bölgesel yaparım daha çok iş yapr ama eğer benim defden güçsüz ise o zamanda adam adama yaparım sizce nasıl olur ?

Click image for larger version. 

Name:	Adsız2.jpg 
Views:	86 
Size:	93.0 KB 
ID:	62608
    Pas atma şekli: kısa, markaj: adam adama şeklinde değiştir tamamdır

öyle yapma genelde ben şöyle yapıyorum. eğer rakip benden çok güçsüzse mesela rakip 65 70 civarıysa (benim şu andaki kadromun ortalaması 85 üzerinden 83.2) o maçı eğer şanssızlık olmazsa kazanıyorum. o zaman rakibin değerine göre sadece markaj tarzını bölgesel yapıyorum oyuncularım çok fazla kondisyon harcamasın diye, diğer maça saklıyorum kondisyonlarını. çünkü adam adama ile bölgesel de yaklaşık %10-15 kondisyon farklılık var.
    DANCETIME likes this.

Apprentice
    Quote Originally Posted by Ercan Mehmet Minkil View Post
    Click image for larger version. 

Name:	capture-20160212-204601.jpg 
Views:	94 
Size:	74.0 KB 
ID:	62610

Dizilişim ne olursa olsun bu taktikle çıkıyorum.
    hocam şimdi yanlış anlamayın bir şey demek istiyorum sizin ligdeki takımların çoğu sizin ortalama kalitenizin en 5-6 puan daha aşağısında, siz ne yaparsanız yapın her türlü kazanacaksınız zaten ama bizim lig seviyesinde çok zorlu
    DANCETIME likes this.

Newbie
    Aynen Rasim Ozana katılıyorum son atmış olduğu yorumda Ercan Mehmet Minkil hocam yani dizilişindeki oyuncuların kalitesinden anlaşıldığı üzere seviyenizden bile kat kat kaliteli oyuncular normal o emirleri dizilişiniz ne olursa olsun zaten kazanmaya en yakın taraf sizssiniz tekrarda teşekkürler Rasim Ozan

Page 1 of 3 123 LastLast