Results 1 to 8 of 8
Like Tree7Likes
  • 3 Post By TuninGGamer
  • 2 Post By TuninGGamer
  • 1 Post By Adam Andrei
  • 1 Post By TuninGGamer

Thread: Schimbarea Sistemului de Premiere in Cadrul Asociatiilor

  1. #1
    Rookie TuninGGamer's Avatar
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    62

    Schimbarea Sistemului de Premiere in Cadrul Asociatiilor

    De-a lungul timpului am blamat multe din update-urile făcute de NORDEUS(in special cele grafice) din 2 motive:
    1.Jocul iti ucide foarte repede acumulatorul oricărui device mobil ... si ...
    2.De teamă ca jocul să nu devină foarte complicat in detalii astfel încât să-ţi ocupe tot timpul.
    Una peste alta,cu bune si cu rele pot spune acum despre T11 ca s-a transformat într-adevăr frumos si din această cauza am devenit mult mai dependent de el decat eram înainte aşa că m-am hotărât să arunc si eu nişte sugestii către NORDEUS(sau mai bine zis către Cătălin).
    Şi totuşi cu toate schimbările pozitive mai am o nemulţumire legată de sistemul de premiere ales in cadrul asociaţiilor,adică să fim serioşi premiezi cu tokeni doar primele 10 asociaţii într-un top mondial unde in mare parte se învârt cam aceleaşi asociaţii la caşcaval după fiecare turneu.
    E oarecum frustrant să te vezi in TOP 100 mondial cu o asociaţie de calitate si doar să speri ca într-o zi vei fi si tu acolo in TOP 10.Lăsând deoparte tokenii primiţi per divizie mi-aş dori ca premiile să fie mai accesibile şi pentru cei ce se găsesc in partea inferioară a clasamentului TOP 100 Mondial astfel încât să mănânce şi săracul şi bogatul(n-aş vrea să ajung in situaţia asociaţiei Sombraboa Club loc 16 mondial să fiu doar eu într-o asociaţie menţinându-mi echipele la o calitate scăzută ca să joc împotriva tuturor inactivilor din joc doar ca să mă pot bucura de un premiu).Ca să n-o mai lungesc atâta am să expun imediat sugestia mea privind un mod de premiere cat de cat fair play(părerea mea).
    Cum nici nu mă gândesc că ar dori să arunce NORDEUS ceva tokeni in plus pentru premii,am jonglat cu oferta existenta astfel încât să menţină aprins spiritul de competitie si celor din jumătatea inferioară a TOP-ului 100 Mondial.
    Să începem:
    Locul 1 -100 tokeni
    Locul 3 - 90 tokeni
    Locul 11 - 80 tokeni
    Locul 21 - 70 tokeni
    Locul 31 - 60 tokeni
    Locul 41 - 50 tokeni
    Locul 51 - 40 tokeni
    Locul 61 - 30 tokeni
    Locul 71 - 20 tokeni
    Locul 81 - 10 tokeni
    Eventual ar mai putea arunca NORDEUS 5 tokeni din visterie pt premierea unui loc 91.
    Prin acest sistem de premiere cam fiecare asociaţie din TOP 100 Mondial poate spera la ceva tokeni având premii atât la deal cât şi la vale.
    P.S. Fac prinsoare pe 155 de tokeni că la un POLL ar avea câştig de cauză in detrimentul sistemului de premiere actual
    madflo19, Adam Andrei and ronnymvc like this.

  2. #2
    Rookie TuninGGamer's Avatar
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    62
    Cum victoriile la 0 sunt destul de rare s-ar putea introduce un bonus de 3 puncte pt asociațiile care își câștigă duelul cu 36-0 și deasemenea ar merge 1 punct ca bonus pt asociațiile care termină duelul la egalitate și se califică mai departe în urma golaverajului sau a loviturilor de departajare ...

  3. #3
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    196
    Prea multe echipe de premiat pentru nordeus se stie ca sunt FOARTE ZGARCITI cu premiile !!!!!!!!
    florian slaniceanu likes this.

  4. #4
    Romanian Forum Moderator Zaharia Cristian's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Romania
    Posts
    783
    EXTREM DE ZGARCITI mai bine zis.

  5. #5
    Rookie TuninGGamer's Avatar
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    62
    Quote Originally Posted by Zaharia Cristian View Post
    EXTREM DE ZGARCITI mai bine zis.
    Mai are rost sa te contrazic ?

  6. #6
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Quote Originally Posted by TuninGGamer View Post
    Mai are rost sa te contrazic ?
    Premiile sunt oarecum simbolice, premiul in sine consta in onoarea de a fi primul in lume sau printre cei mai buni, daca mergi la alte jocuri de genul, o sa vezi ca la majoritatea dintre ele nici nu exista termenul de premiu sau ceva genul.

    Pe langa mai e o chestie, premiile sunt mici deoarece scopul nu e de a promova echipele din top sa castige la infinit si sa primeasca un avantaj considerabil fata de restul.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  7. #7
    Rookie TuninGGamer's Avatar
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    62
    Quote Originally Posted by PricopGeorgeCătălin View Post
    Premiile sunt oarecum simbolice, premiul in sine consta in onoarea de a fi primul in lume sau printre cei mai buni, daca mergi la alte jocuri de genul, o sa vezi ca la majoritatea dintre ele nici nu exista termenul de premiu sau ceva genul.

    Pe langa mai e o chestie, premiile sunt mici deoarece scopul nu e de a promova echipele din top sa castige la infinit si sa primeasca un avantaj considerabil fata de restul.
    Catalin,am o usoara senzatie ca ai gresit destinatarul raspunsului eu nu sustin ideea ca Premiile ar fi mici ci doar ca asezate altfel intr-un Top100 ar motiva mai mult asociatiile din partea inferioara a clasamentului ... si bineinteles voi sustine in continuarea necesititatea modificarii procentajului de 20% la varful piramidei(asa un mic exemplu pe repezeala:de la 1700 de puncte in sus Pac-Pac urcam tva-ul la 25%),altfel vom admira linistiti cum se invart la cascaval cam aceleasi AF-uri,care evident nu joaca fair play dar asta deja e alt subiect
    madflo19 likes this.

  8. #8
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Quote Originally Posted by TuninGGamer View Post
    Catalin,am o usoara senzatie ca ai gresit destinatarul raspunsului eu nu sustin ideea ca Premiile ar fi mici ci doar ca asezate altfel intr-un Top100 ar motiva mai mult asociatiile din partea inferioara a clasamentului ... si bineinteles voi sustine in continuarea necesititatea modificarii procentajului de 20% la varful piramidei(asa un mic exemplu pe repezeala:de la 1700 de puncte in sus Pac-Pac urcam tva-ul la 25%),altfel vom admira linistiti cum se invart la cascaval cam aceleasi AF-uri,care evident nu joaca fair play dar asta deja e alt subiect
    Eu nu te contrazic si inteleg ca ai intentii bune doar ca n-ar schimba prea mult soarta jocului, faptul ca premiezi cu 10, 20 mai multe echipe intr-un top cu zeci de mii nu schimba datele problemei si cum tu zici ca totul se rezuma in mare la Top 10 asa o sa zica urmatorii ca la Top 100 si tot asa.

    Cat despre Fair-Play nu va incurajez sa jucati asa, adevarul e ca esti mai bun daca joci Fair-Play dar nu ajuti cu nimic la schimbarea jocului, ciudat e ca daca tot mai multe persoane ar folosi asa zise portite deschise in joc cu atata Top Eleven le-ar rezolva mai repede, cum a fost acum recent, abuzul din Asociatii unde puteai sa-ti cresti jucatorii la infinit oarecum fara mari costuri, doar timp sa fii avut. Stiu ca suna ciudat dar din pacate e purul adevar.

    Totusi, nu uitati sa va limitati la ce este legal. Nu trebuie sa fii Fair-Play mereu dar e foarte important sa joci in limitele jocului daca vrei sa joci mai mult si fara stresul de a risca blocarea contului.
    Last edited by PricopGeorgeCătălin; 03-29-2017 at 05:07 AM.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook