Results 1 to 6 of 6
Like Tree1Likes
  • 1 Post By Shadow

Thread: Igraci iz skole fudbala

  1. #1
    Community Tester
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    214

    Igraci iz skole fudbala

    Ponovo sugerisem da se promeni sistem dobijanja igraca iz skole fudbala s obzirom da postojeci sistem nicemu ne sluzi, sem da se zaradi malo novca od prodaje tih igraca.

    Predlazem sledece:
    Dva puta ili jednom u toku sezone svaki tim treba da dobije poruku u kojoj ce imati na raspolaganju da odabere 2 pozicije igraca koje su mu potrebne iz omladinske skole. Sutradan bi stigla 2 igraca koji pokrivaju te dve pozicije. Jedan bi bio besplatan kao i do sada i bio bi slabijeg kvaliteta, drugi igrac bi bio od 5* i sa velikim talentom, ali bi kostao dosta, npr. 25-40 tokena u zavisnosti koliko je blizu novoj zvezdici.

    Drigi, komplikovaniji predlog, zahteva znacajno vise posla za Vas.
    Potrebno je uvesti kampove sirom sveta. Svaki tim bi imao na raspolaganju mogucnost gradnje tih kampova. U zavisnosti od razvijenosti zemlje i od toga koliko je fudbal u odredjenoj zemlji popularan ti kampovi bi razlicito i kostali.
    Tako bi kamp u Brazilu bio najskuplji ali bi znacio i najbolje igrace za klub.
    Svaki klub bi imao mogucnost da sagradi 3 kampa. Klub ponovo skaut agentima daje instrukcije koje pozicije zeli i nakon toga ima na raspolaganju igrace koje potpisuje uz odgovarajucu nadoknadu (opet u zavisnosti od kvaliteta igraca).

    Sve ovo naravno moze znacajno da se koriguje i nadomesti.

  2. #2
    Apprentice Beli Zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Posts
    220
    Drugi predlog je mnogo bolji.............
    SRPSKI
    MOJ TIM-SPEED CITY
    ENGLISH
    MY TEAM-SPEED CITY
    LEAGUE-WINNERS(7)
    CHAMPIONS LEAGUE-2. PLACE(2)
    CUP-2. PLACE(1)

  3. #3
    Serbian Forum Moderator Shadow's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Serbia
    Posts
    4,173
    Predlog ko predlog se provlači već dugo i dugo
    Prva varijanta je po meni puno realnija
    Glupo je što iz svoje škole ne možemo da bar pozicije da biramo, a tek što ih plaćamo
    Sve je ok, samo bi ja smanjio broj tokena stavio bi granicu od 25 do 30T.
    Npr. na transfer listi imaš igače od 140 do 144Q. E sad dobiješ klinca 140Q za 25T, 141Q 26T itd.
    To je po meni realna i optimalna cena.

  4. #4
    Community Tester
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    214
    Quote Originally Posted by Shadow View Post
    Predlog ko predlog se provlači već dugo i dugo
    Ja ga provlacim vec dugo, jos na starom forumu. A posle ko je krao ideju nisam pratio.

  5. #5
    Rookie lunatic19's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    89
    Ne znam koliko je drugi predlog realan, ali je svakako bolji.
    Njim bi se dobile i novine u infrastrukturi, a svakako taj deo igre vapi za necim novim vec dugo vremena.
    Dakle uvesti mogucnost izgradnje tih kampova kao poseban deo za gradnju objekata u sklopu onog vec postojeceg gde je stadionski kompleks, dodatni neki meni sa mapom sveta i nekoliko(recimo 5 do 10) fudbalskih centara odnosno drzava u kojima je fudbal popularan.
    Ok je predlog da izgradnja kampa u Brazilu kosta najvise novca, ali treba i uvesti neke manje popularne zemlje koje ipak sa druge strane uvek iznedre nekoliko wonderkid-a svake sezone, recimo Belgija npr. taj kamp bi recimo bio manje atraktivan i jeftiniji ali bi davao igrace osrednjeg kvaliteta.
    Znaci 3, 4 jake fudbalske zemlje, Brazil, Holandija, Argentina, Engleska i "manje jake" Italija, Portugal, Spanija, Srbija i Belgija.
    Nikako se ne treba voditi npr. time koja zemlja ima najvise aktivnih topeleven igraca pa ajde njihova zemlja sad mora da ima taj kamp, to nikako, treba to odraditi kvalitetno i realno.

    Sjajan predlog inace, svaka cast na ideji, pod hitno da se lobira iz naseg dela foruma za ovako nesto i da se napravi peticija ona na googlu, da se spam-uje sa tim par dana i ne sumnjam da bi se ovakav predlog vrlo brzo i mogao naci u igri.

  6. #6
    Apprentice Vladislav Maksimovic's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    177
    Predlog 9/10