Results 1 to 8 of 8

Thread: 4-4-2

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    2

    4-4-2

    Salut,as vrea sa stiu si eu daca se poate, care este cea mai buna tactica pentru aceasta formatie: 4-4-2

    tin sa mentionez ca am o echipa de 3 stele,sunt nivel 3 manager si sezonul trecut am avut o echipa de 2 stele cu care am,iesit in campionat pe 3,iar acum dupa ce am schimbat cate ceva la echipa in ziua 18/28 sunt pe locul 7.Nu inteleg, la tactica si formatie n-am umblat si in plus am luat jucatori buni :-??.



    aceasta este echipa,nu e cine stie ce dar totusi iau bataie si de la echipe de 2 stele cu jucatori mult mai slabi :-?

    4-4-2-top.jpg

    stiu ca sunt 2 jucatori acolo care nu-s la locul lor,dar nu cred ca asta e cea mai mare problema

    sau poate gresesc eu si nu e buna formatia :-??

    astept sugestii,propuneri de la oricine care are ceva de spus !!

    Multumesc !

  2. #2
    Rookie
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    149
    Jucatorii care nu sunt pe posturile lor chiar reprezinta o problema. Crezi ca un Cristiano Ronaldo ar da acelasi randament ca fundas stanga?
    In al doilea rand, e posibil ca echipele pe care le intalnesti in campionat sa aiba asezari menite a contracara 4-4-2. Si sunt destule. 4-5-1V, 4-1-2-1-2 ND, 3-5-2, 4-2-2-2, etc.... In al treilea rand, depinde de ordinele pe care le dai, de moralul lor, conditie, etc.

  3. #3
    Newbie
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    2
    Mersi mult,in mare parte am inteles
    Dar ce inseamna "4-5-1V" sau "ND"
    Spre exemplu am in seara asta un meci cu o echipa de patru stele care are formatie 4-1-2-1-2 dar nu inteleg ce inseamna ND . Si cum as putea sa trec de aceasta formatie ...

  4. #4
    Newbie
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    2
    ND = narrow diamond.... adica stil ingust...cum e 4 1 2 1 2 jucat foarte strans si cat mai pe centru iar V este un stil de joc cu 2 aripi AMR AML si ST ca si cum ai forma un V sau mai bn zis un triimghi in atac

  5. #5
    Apprentice
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Alba Iulia, Romania
    Posts
    256
    Nu sunt asa de multe tactici care contracareaza 4-4-2, asa cum se scrie mai sus.
    Cel putin, nu care si functioneaza...
    Poti juca cu maxim un jucator pe alt post decat cel pe care este facut sa joace.
    Trebuie sa te uiti la ce note au jucatorii, iar pe cei care au note proaste constant, sa incerci sa ii inlocuiesti.
    Echipa ta de start este buna, dar nu ai rezerve, deloc...
    Iar formatiile facute sa contracareze o anumita asezare, sunt destul de relevante.
    Asa ca ai nevoie sa te gandesti si tu cum poti face asta, cand joci cu o echipa mai buna.

    Acestea sunt pareri strict personale, asa ca va trebui sa le testezi, doar daca vrei.

  6. #6
    Newbie
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    2
    Buna, si pe mine m ar interesa ce echipa bate 4-4-2?

  7. #7
    Newbie
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    2
    Sunt la nivelul 24,ms!

  8. #8
    Apprentice
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Alba Iulia, Romania
    Posts
    256
    Quote Originally Posted by mikacsik View Post
    Sunt la nivelul 24,ms!
    Felicitari! Esti idolul meu!
    Level 1 - League 3rd place (started late, in the season)
    Level 2 - League 2nd place, CL 2nd place (both due to troll results)
    Level 3 - League 1st place, CL 1st place, Cup (lev 6) 3rd place
    Level 4 - League 1st place, CL 1st place

    Bought 28 Tokens, referrals 32 Tokens, won 3 Tokens.