Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11

Thread: Tactica potrivita pentru meciul de Liga Campionilor

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    5

    Tactica potrivita pentru meciul de Liga Campionilor

    Salutare dragi manageri ai jocului top eleven,
    Va rog sa ma sfatuiti in alegerea tacticii potrivite pentru eliminarea adversarului din atachement.
    In tur pe terenul lui rezultatul a fost egal.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Tactica potrivita pentru meciul de Liga Campionilor-screenshot_5.jpg  

  2. #2
    Rookie minasthiryt's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    82
    3N - 1 - 4 - 2
    4-4-2 clasic

    sau un surprinzator 3-2-2-2-1 Butterfly
    oricum la ce linii defensive are e bine sa joci cu cel putin 2 atacanti sau 1 atacant si 2 AM (AML/AMR)

    Bafta!
    ✰✰✰✰✰CFPI✰✰✰✰✰
    Since: Nov. 2010 - Now: Level 27
    - 1 - 0 - 1
    CF POLI IASI > http://forum.topeleven.com/team-show...poli-iasi.html

  3. #3
    Newbie
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    5
    Multumesc pentru sfaturi
    Si eu as fi tentat cu 3N - 1 - 4 - 2.
    Poti te rog sa mi spui ce indicatii (sageti) sa dau la jucatori si eventual cum sa dau la sfaturi antrenori (mentalitate stil de joc, etc)?

  4. #4
    Rookie minasthiryt's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    82
    In stanga pozei ai tactica care cred eu ca ar merge si in dreapta tactica lui. Pe mijloc ai "sfaturile".



    El are acea zona "X" foarte solida in timp ce tu ai pierde acel DM punandu-l cu sageata sus, dar facand asta tu vei castiga un + pe mijloc cand ML si MR urca in atac.
    El are acea zona centrala foarte aglomerata si de asta am ales la stil "pe flancuri". Automat tu cu cei doi ST si cu ajutorul pe flancuri de la ML si MR ar trebui sa transezi jocul pe benzi, el avand doar cei doi mijlocasi DML si DMR. Pe faza de atac tu ar trebui sa ai un 3-3-2-2 foarte puternic si totodata cei 3 fundasi si cei 3 mijlocasi ar trebui sa contracareze un eventual contraatac al sau.

    Ah, inca ceva: tu nu ai de unde sa stii ce sageti a pus el in schimb, ca si asta depinde mult, daca el a pus DML si DMR pe sageata jos (defensiv) atunci va fi si mai greu sa marchezi...sunt multe variante oricum.

    In fine, am incercat sa-ti explic prin sagetile alea ce si cum, nu stiu exact cat o sa intelegi.

    NB! Nu te oblig sau iti recomand sigur aceasta formula, este DOAR O OPINIE a mea, nu vreau sa arunci vina (dar nici succesul eventual) in carca mea. Pui ce tactica vrei tu.

    In tur ai zis ca a fost egal, dar cat?! 0-0, 1-1, pentru ca daca joci in deplasare si ai facut egal cu goluri marcate acasa, atunci e clar ca trebuie sa alegi ceva foarte ofensiv, dar daca a fost 0-0 si acel 3-2-2-2-1 butterfly ar merge si apoi in functie de evolutia meciului sa treci la ceva mai ofensiv (in cel mai rau caz).

    Multa bafta!
    Last edited by minasthiryt; 01-04-2014 at 11:44 AM.
    ✰✰✰✰✰CFPI✰✰✰✰✰
    Since: Nov. 2010 - Now: Level 27
    - 1 - 0 - 1
    CF POLI IASI > http://forum.topeleven.com/team-show...poli-iasi.html

  5. #5
    Rookie minasthiryt's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    82
    Tactica lui e foarte maliabila (zic eu) putand ajunge pe atac la un 3-5-2 si pe defensiva / contraatac pe un 5-1-2-1-1(derivat din 4-4-2 diamond).

    Oricum, cum jocul nu are o treaba cu realitatea sau mai bine zis formulele folosite in joc (dreq stie care's) sunt un random destul de influentabil de anumite chestii...te poti astepta la orice. Poti sa castigi cu 2,3-0 lejer sau la fel de bine poti sa si pierzi, cu toate ca te-ai pregatit tactic ca la carte.
    ✰✰✰✰✰CFPI✰✰✰✰✰
    Since: Nov. 2010 - Now: Level 27
    - 1 - 0 - 1
    CF POLI IASI > http://forum.topeleven.com/team-show...poli-iasi.html

  6. #6
    Newbie
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    5
    in tur a fost 1-1 la el acasa.

    Sincer gand la gand cu bucurie. Exact la fel ma gandeam sa incerc sa joc, pe flancuri cu cei doi mijlocasi lateral pe ofensiva si cu DMC pe inainte.
    Mi e frica sa bag deposedare dura sa nu imi faca astia vreo bucata sa ia rosu.

    iti multumesc mult pentru sfaturi.

    In tur m a dominat destul de brutal.
    Tactica potrivita pentru meciul de Liga Campionilor-screenshot_7.jpg
    Last edited by Florin Racovita; 01-04-2014 at 12:11 PM.

  7. #7
    Rookie minasthiryt's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    82
    Quote Originally Posted by Florin Racovita View Post
    in tur a fost 1-1 la el acasa.

    pai atunci nu trebuie sa risti prea mult. Poti incepe cu cu 4-4-2 clasic si apoi pe parcurs daca vezi ca te domina prea tare si are ocazii treci pe acel 3-2-2-2-1 butterfly si daca in caz ca da gol poti trece pe acel 3-1-4-2.

    Tu decizi!
    ✰✰✰✰✰CFPI✰✰✰✰✰
    Since: Nov. 2010 - Now: Level 27
    - 1 - 0 - 1
    CF POLI IASI > http://forum.topeleven.com/team-show...poli-iasi.html

  8. #8
    Newbie
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    5
    Multumesc mult pentru sfaturi.
    Am inceput cu un 4-4-2 cu atac pe flancuri si am terminat cu un 3-1-4-2 dupa ce mi a dat gol.
    Tactica potrivita pentru meciul de Liga Campionilor-screenshot_9.jpgTactica potrivita pentru meciul de Liga Campionilor-screenshot_8.jpg

  9. #9
    Rookie minasthiryt's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    82
    Felicitari! Multa bafta mai departe!
    ✰✰✰✰✰CFPI✰✰✰✰✰
    Since: Nov. 2010 - Now: Level 27
    - 1 - 0 - 1
    CF POLI IASI > http://forum.topeleven.com/team-show...poli-iasi.html

  10. #10
    Newbie
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    5
    Quote Originally Posted by minasthiryt View Post
    Felicitari! Multa bafta mai departe!
    Salutare,
    apelez din nou la experienta voastra, si va rog sa ma ajutati cu o tactica adecvata pentru meciul retur. Mentionez ca in prima mansa am luat bataie cu 2-1 in deplasare. Am inceput cu sistemul 4-1DMC-2 MC- 1AML 1 AMR - 1 S, mi a dat goluri norocoase cu suturi de la distanta si am schimbat in 4-4-2 clasic cu atac pe flancuri si am dat si eu golul in deplasare.
    Va atasez echipa adversarului

    Tactica potrivita pentru meciul de Liga Campionilor-screenshot_9.jpgTactica potrivita pentru meciul de Liga Campionilor-screenshot_8.jpgTactica potrivita pentru meciul de Liga Campionilor-screenshot_7.jpgTactica potrivita pentru meciul de Liga Campionilor-screenshot_6.jpg

    Va atasez si o imagine cu lotul meu.
    Tactica potrivita pentru meciul de Liga Campionilor-screenshot_10.jpg

Page 1 of 2 12 LastLast